Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poświęcił 5 lat życia i zbudował Boeinga 777
#51
A ja i tak trafię jeszcze w tym roku do TVN z moimi modelami Wink
Odpowiedz
#52
Będziesz odpychał idealistów od modelowania swoimi wypocinami, czy raczej szerzył ideę modelarstwa na przykładzie swoich modeli? Nie piszę tego złośliwie - po prostu rozumując, jak tutaj niektórzy, to można będzie w takich opcjach przedstawić Twój występ. To tak, jak wielu ludzi nie widzi różnicy między "konstruktywną krytyką" a zwykłym czepialstwem. Ładnie to widać czytając np kartonwork.pl i kartonbau.de czy papermodelers.com.

PS: Dex, życzę powodzenia! Daj cynk jak będzie materiał.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#53
Kokosz, czy mógłbyś mi napisać kiedy to napisałem coś w kierunku Twojej osoby co ,, ocieka jadem, pełne złośliwości i cytatów tekst.
(09-02-2014, 10:20)kokosz link napisał(a): A co do "serdecznych życzeń", to jasne, że bym skleił i nie w dwa i pół, ale w rok i na pewno nie takie dziadostwo.
I proszę jeszcze o wyjaśnienie czym sobie zasłużyłem na ten cudzysłów,  przecież Ty mnie człowieku w ogóle nie znasz.
Traktuję to forum jako odskocznie i relaks pokazuję tu również to co w mniejszych lub większych trudach powstaje w moim warsztacie przez cały ten czas nigdy nikomu nie naubliżałem etc. A z tego co widać to przy Twoich 11 wpisach warsztatu raczej mało. I uprzedzając Twoją odpowiedź forum wprowadzili starożytni jako sposób na swobodne wypowiedzenie się, bez wylewania pomyj na około.

Pozdrawiam.

Paweł
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#54
Chłopaki, ile wy macie lat ??
Odpowiedz
#55
Do klejenia marsz! Bo widzę, że brak kleju w organizmie szkodzi Smile .
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#56
(12-02-2014, 06:10)camilllo link napisał(a): Do klejenia marsz! Bo widzę, że brak kleju w organizmie szkodzi Smile .

Ej, to tekst Sprudin'a! ;-) Swoją drogą dawno go nie było słychać...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#57
Camillo, masz świętą rację i dlatego pokornie się zastosuję. Wyjaśnię tylko krótko i zwięźle, oraz w punktach:

1. Dawka jadu, nienawiści i nietolerancji w ostatnim wpisie kolegi Pawła, przeszła moje wyobrażenia, pomimo, że przez moje 11 postów nie obrażałem nikogo, a jedynie wyrażałem swoją opinię

2. To jest dział "Felietony i luźne dyskusje", więc nie muszę pokazywać w nim moich modeli i nikt nie powinien zabraniać mi dyskutować

3. "Serdeczne życzenia" są w cudzysłowie, ponieważ to cytat, a przypominam, że kolega Paweł właśnie "serdecznie życzył mi, żebym skleił taki sam model". Więc nie ma to nic wspólnego z tym, co ja wiem o Pawle, ale raczej to, co Paweł wie o mnie. A nie wie dokładnie nic.

4. I wreszcie dokonania. Jak być może niektórzy zauważyli, jestem od niedawna zarejestrowany na forum, więc jeszcze nic nie pokazałem. Ale to nie znaczy, że "nie mam żadnych dokonań". Czy wobec tego nie wolno mi się w ogóle wypowiadać na forum?

Tak więc Camillo, bardzo gorliwie posłucham Twojej rady i idę kleić. Niedługo pokażę, co.

Pozdrawiam.

P.S. Odpowiadając na Twoje pytanie Dokker, razem z kolegą Pawłem Porywczym mamy 84 lata. Tak więc jesteśmy kompletnie niepoważnym, starym tetrykiem Big Grin
Odpowiedz
#58
(12-02-2014, 04:01)Kroolo link napisał(a): Będziesz odpychał idealistów od modelowania swoimi wypocinami, czy raczej szerzył ideę modelarstwa na przykładzie swoich modeli? Nie piszę tego złośliwie - po prostu rozumując, jak tutaj niektórzy, to można będzie w takich opcjach przedstawić Twój występ. To tak, jak wielu ludzi nie widzi różnicy między "konstruktywną krytyką" a zwykłym czepialstwem. Ładnie to widać czytając np kartonwork.pl i kartonbau.de czy papermodelers.com.

PS: Dex, życzę powodzenia! Daj cynk jak będzie materiał
A kto powiedział, że będę pokazywał swoje modele lub jak kto woli wypociny ? A skąd możesz być pewny, że ktoś już do mnie nie pisał w tej sprawie ? Może nie o to chodzi ?
Jak napisałem w drugim akapicie że nigdy nie skleję takiego modelu no chyba że w innym wcieleniu. Cały mój przekaz miał służyć czemuś innemu no ale każdy woli trzepać pianę lub coś innego.

Dokker mam 36 lat i nie jestem ani za stary ani za młody na konstruktywne trzepanie piany Smile

Cóż ja nie mam jeszcze czasu by spokojnie usiąść i pokleić. Moja modelarnia poszła do piwnicy i na pewno nie będę mógł sobie w spokoju pokleić.

Kiedyś mocno się się pieniłem jak w tym miejscu albo na całym forum ktoś gadał nie na tematy modelarskie ale gdzieś musi być ten wentyl.

kokosz, mam nadzieję, że pochwalisz się swoimi osiągnięciami, czekamy z zapartym tchem Smile
Odpowiedz
#59
Kokosz, jest różnica między wyrażaniem swojej opinii a drwieniem z czyjejś pracy, bo tak właśnie odbieram Twoje posty. Co do mojej tolerancji... Uwierz mi, jestem bardzo tolerancyjny, ale wszystko ma swoje granice. Nigdy nie kryłem tego, że nie toleruję takich zachowań, gdzie ktoś wyśmiewa się z czyjejś parcy. Chłopak się stara, widać że wkłada w to całe serce, a że model kuleje jakościowo... Jak pisałem może miał zamiar uzyskać taki efekt, może brak mu doświadczenia, może jeszcze coś innego, nieważne... Ale to nie jest powód by się nabijać. Poza tym jak można porównywać kogoś, kto buduje modele pi razy drzwi 6-7 lat z kimś kto klei od 40 ? A wogóle, to nie wiem co czas ma wspólnego z jakością w modelarstwie, bo na jakość to wpływa ilość sklejonych modeli, im więcej tym są coraz lepsze...
Tyle w temacie, więcej nie piszę, bo szkoda mi czasu...
Na zakończenie chcę Ci podziękować za ostatni post w moją stronę. Powiem Ci, że jeszcze nigdy się tak nie uśmiałem jak po jego przeczytaniu.

Łosiu, w KW Wujka widziałem tylko rozpoczętą wieżę, potem gdzieś mi umkła relacja, pozostałych modeli nie widziałem. Jeśli mógłbyś, prosiłbym o podlinkowanie relacji.

Wczoraj zapomniałem napisać, a potem nie miałem kiedy :roll: Otóż, tutaj mamy model obcokrajowca na jakiejś tam stronie internetowej. Część z Was pytała, dlaczego nie pokazują naszych rodaków, no więc trochę poszperałem po necie pamiętając, że gdzieś widziałem wzmianki o modelarzach i oto:
Mamy tutaj naszego forumowego kolegę Kubę, znanego jako "Liścia", którego oglądałem w teleexpressie  PDT_Armataz_01_25
http://www.youtube.com/watch?v=9V_hzKz-4ug
Tutaj z kolei forumowa koleżanka Kasia, znana jako "Viltianus"
http://trojmiasto.tv/Miniaturowe-cuda-ur...-7554.html
Jest także wzmianka o modelarzach ze Szczecina ;-) ( od 33 minuty )
http://www.tvp.pl/szczecin/nasze-program...4/13707420
Wiem, że było takich materiałów znacznie więcej ( w zeszłym roku czytałem w gazecie o modelarzu z sąsiedniego miasta, który reprezentuje Polskę na mistrzostwach na całym świecie - wprawdzie nie w kartonie, ale jednak ), teraz niestety nie mogę znaleźć.
Tak jak pisałem, aby coś pojawiło się w TV, trzeba dać jakiemuś dziennikarzowi cynk, bo sam raczej nie wpadnie na taki pomysł, aby zrobić materiał o modelarzach. Ja nie mam namiarów na doświadczonych kolegów, poza tym nie wiem czy byliby chętni do takich wystąpień. Ale jeśli ktoś takowych zna, którzy nie mieliby problemu z występem w telewizji, to może warto spróbować ?
Dex, jak chcesz trafić do TVN'u, podaj mi namiar na siebie kilka fot modeli dużej rozdzielczości, to przycupnę i napiszę do nich, może akurat się uda  PDT_Armataz_01_34  :mil11: Trzeba coś działać  PDT_Armataz_01_29
Można spróbować się wkręcić w kilku do " rozmów w toku " :mil11: Podejrzewam, żę po tym zainteresowanie modelarstwem znacznie by wzrosło  PDT_Armataz_01_18 Ale nie pomyśl, że se jaja robie... Mówię całkiem poważnie  PDT_Armataz_01_35 Bo szansa na to, że ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o modelarstwie, trafi na jakieś forum modelarskie jest chyba taka sama jak na wygranie w totka. A jeśli chcemy pokazać ludowi prawdziwe dzieła, to trzeba coś w tym kierunku robić  PDT_Armataz_01_29
--Misiek--
Odpowiedz
#60
A nie będę miec problemów za linkowanie do "konkurencji"? ;-) 
http://www.konradus.com/forum/read.php?f...ply_206083 post z 29-04-11 18:24 zawiera link do filmiku.
Nie wiem czy znajdę od ręki link do Foki Marcina, a dłużej kopać mi się nie chce, bywała na konkursach więc pewnie pare osób ją widziało. 

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#61
Żeby nie rozgrzebywać tematu dalej, chciałem ogólnie wszystkich przeprosić za swoją chęć udowodnienia, że jestem "mądrzejszy" i za bycie złośliwym, w szczególności Pawła i Miśka.

W końcu nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, czy model jakiegoś Hiszpana jest dobry, czy zły. Najważniejsze, żeby forum było miejscem swobodnej wymiany myśli, doświadczeń i niekrępujących żartów. Dlatego obiecuję, że następny mój wpis będzie dotyczył działa samobieżnego SU-100 z Małego Modelarza, które kleję od 1998...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#62
  Długodystansowiec z Ciebie. Podobną ilość czasu lepiłem B-17 - oczywista, z przerwami!
  Długimi.
  Ale w końcu model ukończyłem.
  Teraz Halifax sobie poleguje. A jak mię cóś najdzie - to po troszeczku sobie przy nim dłubię.
  Może nawet ukończę? Relacji nie ma jak zakładać; - oprócz Hali faksa lepię "coś tam, coś tam", co w "rence" akurat wpadnie; coby myśli sobie od przykrych spraw oderwać.
  Powstały w ten sposób "Kartonowe impresje"...
  Czy oprócz tej "setki" masz coś na warsztacie?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#63
Ano mam. Przeprowadzałem się w ciągu ostatnich lat kilka razy, a modele, które kiedyś zacząłem, ze mną. Kilka miesięcy temu postanowiłem, że je pokończę, bo chciałbym się wziąć za nowe  :mil11: więc robię kilka na raz. Są to wspomniana "Suka"; Panzer I z Modelika, ale malowany; 7TP z WAKu, również malowany; Tygrys z MM, Straszna staroć z Małego Modelarza, czyli krążownik Nurnberg, który jest o tyle ciekawy, że całe poszycie kadłuba robię od podstaw, z barwionego na wskroś kartonu; Trałowiec Kormoran, który jest najbliższy skończenia, no i wreszcie na deser, dwa samoloty. SU-27 i Mosqito, obydwa z Małego Modelarza. Wiem, że brzmi strasznie, ale robiąc wszystko na raz, właściwie najbardziej skupiam się teraz na SU-100 i Panzer I, bo są najbardziej zaawansowane, więc są szanse, by je w relatywnie niedługim czasie skończyć. O nich też myślałem, jako o czymś, czym mógłbym się pochwalić. Muszę tylko porobić parę zdjęć.
Odpowiedz
#64
O! SU-100 chętnie bym pooglądał, najlepiej w relacji :wink: a ten boeing mi się też nie podoba...nic a nic...fajne flaki ale skorupa psuje cały efekt... ja bym się wstydził chwalić takim modelem. To jak 5 lat mozolnej pracy nad dokumentacją, mechaniką itd.. owinąć w papier śniadaniowy PDT_Armataz_01_33
Odpowiedz
#65
Na temat Boeinga już się nie wypowiadam  :mil11: A jeśli chodzi o relację, to niech będzie "Suczka". Z konieczności okrojona, bo do etapu, na którym jest teraz, mam może ze dwa zdjęcia. Po weekendzie spróbuję zacząć.
Odpowiedz
#66
  Hohohoho! - Panie Kokosz! PDT_Armataz_01_23 - To już nie je-bajka; - to je-bitwa! PDT_Armataz_01_36 - Na wiele frontów!
  Jeśli nie masz zamiaru "regularnej" relacji wstawiać, a lepić to i owo, to zapraszam do "Kartonowych Impresji", gdzie takie wolne tematy prosperują. Na tym wątku to raczej niestosowne.
  Co do "Benia": - odczucia mam raczej mieszane: pięć lat!
  To kawał czasu. Wiem, że na taki luksus marnowania czasu nie mógłbym już sobie pozwolić...
  Zaś wykonanie... - no, cóż; każden jeden robi, jak umie... Pochwaliłbym jednakowoż dogłębne i konsekwentne drążenie tematu.
  O autoreklamie się nie wypowiadam; - może u nich, na tym "Zgniłym Zachodzie" taki zwyczaj? Kto wie?
  I, - cóż nas to, w gruncie rzeczy, obchodzi? I, - komu to wadzi? Niechaj się chłopak cieszy...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#67
(12-02-2014, 11:29)kokosz link napisał(a): a za skrzydla sluzyly mi gesie, lub indycze piora,
Że moje niby? O cie pieron! Tongue
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#68
A żebyś wiedział  :mil11: I jak to latało...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości