Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] KONKURS Pancerny Małego Modelarza/T-34/85 Rudy
#1
Zdrastwujtie!!

Plutonowy Grzegorz Kozioł melduje się na konkurs Małego Modelarza z Czołgiem T-34/85[ostatnie wydanie] Rudy
Melduję że budowa zacznie się w tym tygodniu ponieważ model dopiero został zamówiony i tylko moge nożyczki szpekiem smarować i we fryców pluć!
Zdjęcia będą jak znajdę lejek,patyk i mundur.Zdrady z Plastikiem nie ma!Tam gdzie my tam Karton jest z nami!
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#2
[shadow=red]-dzieńdobry
-Już podkuliście??-spytał zaspany Kos-Właściwie to warto bybyło go jakoś nazwać
-Najlepiej będzie ''Gniady''odpowiedział żartem Gustlik
-Gniady do czołgu nie pasuje.
-Gadu Gadu!!
Olgierd podszedł bliżej,przykucł
-Był taki Aleksander Macedoński i on miał słynnego Bucefała.
-Bucek,bucek-Przerwał mu Jeleń,-Mój starzyk miał Gniadego co wyliz pod każda górka.
Gustlik zwracając się do Janka- Ty to byś chcioł tak go nazwać jak dzioucha,tak ''Lalijja''
Janek schował się w czołgu.[/shadow]
Plutonowy Grzegorz melduje przybycie pierwszych zdjęć w relacji PDT_Armataz_01_01 :
[Obrazek: 85b9ac106594b04em.jpg][Obrazek: db8281b40c4a8458m.jpg][Obrazek: 786f9830e41035eem.jpg]
[Obrazek: 4c90140218504967m.jpg][Obrazek: 15bd90ac1ffbfddem.jpg][Obrazek: a76c161d9e5b875em.jpg]
Melduje się ogniwko;]
[Obrazek: c0a88e2bf7e7f65bm.jpg][Obrazek: b1c8330fcb0de6a4m.jpg]
Dopiero prototyp-jeszcze pare poprawek i bedzie charaszo ;]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#3
{b]Grzegorz[/b] jak u ciebie przebiega krawędź na bryle szkielety? Tak jak linia czerwona czy żółta :?:
No i pokaż drugą krawędź.

[Obrazek: T34-1.jpg]
Odpowiedz
#4
Piterski-to wszystko wina tektury-kupiłem ją w GPM i według mnie to jest dziadostwo
jest to części moja wina.zaślepie zapasem koloru
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#5
Cytat:zaślepie zapasem koloru
To samo chciałem Ci zasugerować ale chciałem widzieć jak to wygląda z drugiej strony i jak biegnie krawędź.

Cytat:Piterski-to wszystko wina tektury-kupiłem ją w GPM i według mnie to jest dziadostwo
Możesz to bardziej rozwinąć, w czym tkwi to dziadostwo. Ja kupuje tekturę 1 i 2mm u Halińskiego, reszta to odzysk.
Odpowiedz
#6
Jest to preszpan[na 1 zdjęciu widać],źle się tnie[cyrkle tnące odpadają],trzeba skalpelem trasować 5 razy,inaczej ostrza będą się tępić,pękać.
Krawędź z drugiej strony jest prawie taka sama,później zrobie fotki
budowa budową a nad kołami trzeba pomysleć;]
chciałbym je zrobić żeberkowane ale z okresu wojennego[wycinankowe są powojenne]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#7
-Chłopaki-Rzekł Olgierd- a może nazwijmy nasz wóz RUDY?
-Ryszawy,Ryszawy.Od Ryszawych żech uciekł a tak gniady.
-Gniadych mamy w silniku pełno,czołg to znacznie więcej niż koń,to jest jak człowiek, jak przyjaciel.Nazwijmy go RUDY.
-Co to RUDY?-wtrącił Grigorij
-Ryszawy-odpowiedział Gustlik stawiając na swoim.
Podszedł Olgierd do Grzesia czochrając go za włosy mówiąc :
-Rudy,Ogoniok.Pamiętasz?? Wtedy Dżigit załapał-Marusia,ale nie moze się nazywać Marusia.
Czołg to nie dziewczyna-odpowiedział to co dobrze potrafi po polsku.-ale Rudy??Niech będzie Rudy.
Gustlik zwracając się do janka z usmiechem na ustach-Jak chodzi z tobą taka szwarna dzioucha,to niech będzie RUDY!
Janek mieszając we włazie mechanika krzyknął -Zgoda .
Wtedy Gustlik chwycił za puszkę z białą farbą i pędzelek.Olgierd upewniając się spytał -A dasz Radę??W odpowiedzi dostał-NIe takie rzeczy się malowało!
Więc Jeleń namoczył pędzel w farbie i zaczoł malować .
R-podpowiedział olgierd
U-Podpowiedział kolejną literę,a za plecami Grigorij uczył się nowej nazwy czołgu
U zatwierdził gustlik
Powtarzało się tak z każdą literą.Po namalowaniu Gustlik wylał farbę na błotnik rozmazując ręką mówiąc
-No teraz ojcowie chrześni-Przykładajac białą rękę od farby odcisnął na pancerzu wypowiadając-Ryszawy
Następnie podszedł olgierd i powiedział jak by z ulgą -RUDY
Jeleń stojący obok mówił swoje -..ryszawy..
Teraz była kolej na Grzesia.Starannie namoczył rękę w farbie krzycząc OGONIOK.Treaz była kolej na Janka.Bez słowa zrobił swój znak.Grigorij wskazujący ręką na psa Spytał
-a szarik??-Janek podzszedł krok chwycił psa za łapy i jedną namoczył w farbie i odcisnąłna pancerzu.

Fotki
[Obrazek: 203419a951df877dm.jpg]
[Obrazek: 4ae9a6c9984bb4c5m.jpg]
i dla towarzysza chorążego Piterskiego PDT_Armataz_01_01
[Obrazek: 0b9e9db5b62fa1bcm.jpg]
Ja Grab jeden słyszę Was ,melduj sięza chwilę PDT_Armataz_01_01
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#8
A ja powiem tak:
Spędź czas, który tracisz na pisaniu tych dialogów z 4 pancernych na dokładnym pasowaniu elementów a na pewno będziesz bardziej zadowolony z efektów swojej pracy ... i jeśli możesz nie pisz na czerwono zamiast takich dialogów pisz raczej o modelu, z czym masz problem bo ja osobiście tracę ochotę do czytania relacji widząc te "dialogi"...
Odpowiedz
#9
Mi to się dla odmiany nawet podoba bo taka relacja jest trochę inna i wnosi pewien powiew świeżości. Jest takie mądre powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje :wink: Niech więc to będzie odebrane tylko jako mój punkt widzenia a nie przyczynek do dyskusji.
Grzegorz, widzę że robisz postępy. Zgodzę sie jednak z Enzo, że tych szpar można było uniknąć zawczasu, no ale nie podawaj się i pracuj nadal Confusedmile:
Odpowiedz
#10
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.Będe relacje prowadził tak jak wszystkie inne-po prostu zdjęcia i skąpy opis.
Może mogłem uniknąć takich błędów ale takim''wujkiem Andrzejem'' nie jestem.
Zdjęcia:
Narzędzie strzelca-radiotelegrafisty[jeszcze nie przykleiłem lufy bo mogła by się oberwać podczas obracania modelu podczas budowy]
[Obrazek: 50c618afb679a609m.jpg][Obrazek: 5f7fc323a3a6db9cm.jpg]
I oczy mechanika-kierowcy
[Obrazek: 86a202b642b0fa42m.jpg][Obrazek: 014b46fc8ddd3e62m.jpg]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#11
Już przednia płyta prawie skończona.Brakuje tylko 5 ogniw i lufy DT.Powoli przenoszę się na tył .Po skończeniu zadka zabiorę się za koła które też troszkę zamierzam podrasować.
[Obrazek: d34d5243d8e85e24m.jpg][Obrazek: ad771a757bb69b1fm.jpg]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#12
Szkoda że zmieniłeś sposób relacji. Model wychodzi świetnie, masz talent!
Odpowiedz
#13
Jeżeli tęsknicie za sposobem prowadzenia następnym razem spróbuję być dobry dla dwóch stron.Jeżeli Enzo nie chcesz czytac dialogu-po prostu nie czytaj.Dla Ciebie ułoże specjalnie opis budowy każdego detalu.Dla reszty zrobię ksiązeczke ilustrowaną Confusedhock:
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#14
Grzesiu oby tak do końca jak jest teraz i będzie super. Co do prowadzenia relacji to rób jak uważasz, osobiście mnie te fragmenty z pancernych nie przeszkadzają. Zresztą to twoja relacja i ty decydujesz o jej wyglądzie. Powodzenia w budowie.
Czołgista!
Odpowiedz
#15
Cytat:Grzesiu oby tak do końca jak jest teraz i będzie super. [...] Zresztą to twoja relacja i ty decydujesz o jej wyglądzie.
Święte słowa, więcej luzu :mrgreen:
Odpowiedz
#16
Dziś nie będzie tekstu-Anię dopadła grypa.
Dziś przedstawiam już prawie skończony zadek-nie ma tylko wydechu.
Pomalowałem już 1 warstwę lakierem .2 warstwa będzie matowa.
[Obrazek: b342819f89e41cc5m.jpg][Obrazek: 6e13318688026eb4m.jpg][Obrazek: e24fb26bcb8440aem.jpg].
Jest taki mały problem.Widocznie podczasdruku nastapił taki babol-
[Obrazek: 871c272b7fa9f242m.jpg]
takich baboli jest jeszcze kilka-ale zielonych.Pewnie wynika to z Mieszania farb-brązowy z zielonym-dlatego cięzko jest dobrać retusz.
Oczywiście mikstura Do lakierowania-
[Obrazek: 6222887fbd2e5e29m.jpg]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#17
Mi się ten czołg w twoim wykonaniu coraz bardziej podoba.
Trzymaj poziom wykonania a efekt końcowy będzie super.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#18
dzięki za poparcie ;]
Nie wytrzymałem i skleiłem połówkę koła napędowego
[Obrazek: 65d2c05b79196987m.jpg]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#19
A no skończyłem 1 koło napędowe.
[Obrazek: af881f0a1f7ea171m.jpg]
I mam tu 2 problemsy
ano pierwsze -przecierka suchym pędzlem-nie wiem czy dobrze zrobiłem.Kolor-Gunmetal Pactry.
[Obrazek: fef8f155d72822a6m.jpg]
Drugie -uplastycznienie kół-Nie wiem czy przykleić takie obrączki czy zostawic
[Obrazek: 3d256f06496b7698m.jpg]
Towarzysze-jakie jest wasze zdanie kół napędowych??
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#20
Koła całkiem spoko ale te miedziane obręcze raczej bym wywalił.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#21
One są tylko na sucho
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#22
lepiej bez a model narazie super ci wychodzi Smile przy kołach spedzisz sporo czasu ale efekt bedzie świetny Smile
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#23
szczur,
Cytat:przy kołach spedzisz sporo czasu ale efekt bedzie świetny

No pewnie to koła i gąsienice nadają czołgom ten cały urok.
Dłubie sie i dłubie a efekt mizerny, ale za to na końcu aż miło oko zawiesić.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#24
Na kołach napędowych nie było takich obręczy, na nośnych w otworach ulgowych były. Jeśli malujesz pędzlami, to ja mam złe doświadczenie z lakierami i farbkami Revella. Potrafią poprzednią namalowaną warstwę rozpuścić. Lepsze są Humbrole, Revell ma świetne modele, ale farbki mają jak najgorszą opinię wśród modelarzy. Revelle nadają się tylko do aerografu, do malowania natryskowego. Szkoda by było naprawdę świetnie zapowiadającego się modelu, farbki mogą go oszpecić.
Odpowiedz
#25
Łooo kolega czsochaj zawsze doradzi :mrgreen: potrzeba takich ludzi :razz: Moim zdaniem model ślicznie wychodzi, bardzo dopracowane koła i reszta modelu wychodzi naprawde super :mrgreen: no i oczywiście tank :mrgreen: :mrgreen: to co lubiem :lol: Pozdrawiam Cie
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,155 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,050 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,034 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,608 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,981 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości