Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słów kilka o fotografowaniu
#51
Ja pokusiłem się o dwa namioty bezcieniowe. Pierwszy zrobiony jest z kartonu oklejonego papierem śniadaniowym  PDT_Armataz_01_11. Zawsze pod ręką jeśli chcę sfotografować jakiś niewielki element. Dodatkowo w bardzo prosty sposób mogę zmieniać kolor tła - arkusz wywracam na zewnątrz odsłaniając drugi, znajdujący się pod spodem. Druga, większa konstrukcja powstała w oparciu o ten poradnik KLIK. Arkusz brystolu jest przyklejany do rurek taśmami widocznymi na zdjęciu. Namiot mogę dość szybko rozłożyć, a po skończonej pracy schować do łóżka/za jakiś mebel. Szyta fizelina trzyma całą konstrukcję w ryzach Smile

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#52
To rozwiązanie podoba mi się najbardziej – jutro do marketu budowlanego!
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#53
hehe, ta ramka z rurek pcv jest OP. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo to o czym nie napisałeś, czyli zestaw warstw Postpro do PSa lub innego programu graficznego. Sam stosuje z automatu bardzo niewiele. Wyciągam tylko kontrast, smart sharp i zmniejszenie rozmiaru obrazka aby nadawał się do oglądania w internetach, oczywiście wszystko idzie ze skryptu aby hurtem ogarniać te kilka zdjęć. Kolega widze, że stosuje szerszą game sztuczek: ],
pozdr.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#54
Tongue 
Technick super patent do mniejszych modeli. Jednak do okrętów oraz biorąc pod uwagę cenę i możliwość szybkiego złożenia do pokrowca zostaje przy swojej szafie  Tongue
Odpowiedz
#55
Henkos, mam nadzieję, że dzisiejsze zakupy były udane  Cool

Karas, do obróbki zdjęć wrzucanych do relacji korzystam z darmowego programu poleconego przez Gregory'ego - Photoscape. Nie wrzucam żadnych filtrów i innych udziwnień. Wykadrowanie, wyostrzenie, zmiana rozdzielczości i dodanie ramki. Zmianą kontrastu zacząłem się bawić od kiedy zdjęcia niebieskiego obiektu na szarym tle zaczęły wyglądać mdło. Zdjęcia namiotów bezcieniowych wyjątkowo zostały podrasowane filtrem w telefonie  Tongue

Dweler, taka szafa to chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o fotografowanie okrętów i latających potworów o długości 90cm Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości