Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei (Model Hobby 1/2014)
#1
Witam wszystkim serdecznie po długim niebycie. W tak zwanym międzyczasie moje konto wyparowało, więc na tę okoliczność założyłem drugie. A teraz do rzeczy.
O modelu dość dużo dyskutowano. Dla mnie to pierwszy tak mocno zdetalizowany model samolotu. Autor miejscami trochę przesadził z rozmiarami niektórych detali, ale przymusu nie ma, więc niektóre maleństwa sobie daruję. Jest parę drobnych pomyłek w oznaczeniach elementów na niektórych rysunkach, nie znalazłem także opisu oznaczeń, więc z doświadczenia można domyśleć się, że części z gwiazdką należy podkleić kartonem 1mm. Model planuję wykonać w wersji full, więc łatwo nie będzie.
Tradycyjnie pierwsza powstaje kabina. Postęp prac widać na zdjęciach:

[Obrazek: IMAG0028.jpg]

[Obrazek: IMAG0029.jpg]

[Obrazek: IMAG0032.jpg]

[Obrazek: IMAG0033.jpg]

[Obrazek: IMAG0038.jpg]

Obecnie pracuję nad lewą burtą:

[Obrazek: IMAG0030.jpg]
Odpowiedz
#2
Zasiadam w widowni jeśli można Wink
Temat bardzo ciekawy.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#3
(05-02-2014, 02:12)Papa_Smurf link napisał(a): Model planuję wykonać w wersji full, więc łatwo nie będzie.
Tym bardziej trzymam kciuki. 
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#4
Fajnie!
Ale nie jest to wersja full wypas ; nie są wycięte dziurki w pasach pilota,że o otworach ulżeniowych w konstrukcji pod fotelem plota nie wspomnę... Tongue Wink :mrgreen:
Ale widać duży potencjał i myślę,że  będziemy mogli oglądać postępy w budowie z przyjemnością  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#5
To i  ja popatrzę, widać relacja zapowiada się obiecująco.  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
To i ja się przysiądę, nie ukrywam że mam ochotę na ten model w jakiejś nieokreślonej przyszłości, jednak czekałem aż ktoś założy relację, żebym mógł popatrzeć jak to wszystko w tej wycinance wygląda  PDT_Armataz_01_25 .
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#7
(05-02-2014, 10:47)MARIUSZ_G link napisał(a): Fajnie!
Ale nie jest to wersja full wypas ; nie są wycięte dziurki w pasach pilota,że o otworach ulżeniowych w konstrukcji pod fotelem plota nie wspomnę... Tongue Wink :mrgreen:
Ale widać duży potencjał i myślę,że  będziemy mogli oglądać postępy w budowie z przyjemnością  PDT_Armataz_01_34
Hihi raczej wersja "sztuka dla sztuki" ;-) bo kto się dopatrzy tych otworów ulżeniowych po przyklejeniu poszycia? Podobnie z otworami w pasach - bez latarki i tak nie do stwierdzenia czy są czy nie. ;-)
Po szumie i bez mała "mordobiciu" jakie miało miejsce przed wydaniem modelu z tym większą ciekawością siadam na widowni i obserwuję. :-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#8
Nareszcie ktoś zaczął relacje z budowy Wink Trzymam kciuki Smile
Odpowiedz
#9
No to ja się rozsiadam. Mam ten model już w szufladzie i cholernie mnie korci żeby go pokroić ale mysi jeszcze trosze poczekać . Relację będę śledzić z nie małym zainteresowaniem. Pozdrawiam i życzę powodzenia w sklejaniu.
Odpowiedz
#10
witam,

też sklejam ten model i jestem na podobnym etapie... no może troche dalej zaszedłem ale ze względu na to, że to mój pierwszy samolot to nie bede się chwalił zdjęciami Smile Pilnie czekam na kolejne odsłony
Odpowiedz
#11
A co autograf chcesz dostać ?? Big Grin
Odpowiedz
#12
(13-02-2014, 09:57)konradoo link napisał(a): A co autograf chcesz dostać ?? Big Grin
PDT_Armataz_01_34 Ja na mietku już jeden mam  PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
#13
Gratuluję pierwszej odsłony i naturalnie trzymam kciuki.Kupiłem ten model z ciekawości.Na forach było tyle kontrowersji,że zdecydowałem się na jego zakup.Jeśli go zacznę to dopiero po operacji oczu.Póki co sklejam silnik w wersji ksero.Wrażenie?Takie sobie.DB-601 był lepiej rozrysowany,ale być może to tylko moje odczucie.Nie mniej będę Ci kibicował. Powodzenia.
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#14
Witam,
dzisiaj tylko dwa zdjęcia, zakończyłem obie burty. Zastanawiam się co dalej, na razie robię zasobniki z amunicją. Instrukcja jest trochę mało pomocna w kwestii kolejności montażu, szczególnie jeśli chcę się zrobić model w wersji najbardziej zaawansowanej.
[Obrazek: IMAG0046.jpg]
[Obrazek: IMAG0047.jpg]
Odpowiedz
#15
przymierz te zasobniki na wysokość, zwłaszcza po przyklejeniu amunicji na górze, możesz mieć problemy ze zmieszczeniem ich na swoje miejsce Smile
Odpowiedz
#16
Ładnie i czysto robisz model, czekamy na więcej Smile
Odpowiedz
#17
Jak tak patrzę, to strasznie mi się w oczy rzucił raster, czy to tylko twoja fotka ? czy model jest tak wydrukowany. ?
Odpowiedz
#18
Raven, tak jest w wycinance, raster widać gołym okiem, aparat nie zawinił, choć to tylko komórka :-[,
tutaj można porównać z rastrem z innego wydawnictwa:

[Obrazek: IMAG0055.jpg]

U mnie zasobnik mieści się, ale na drugi obok brakuje mi 0,5 mm, trzeba będzie zwęzić.

[Obrazek: IMAG0061.jpg]

Odpowiedz
#19
też tak miałem i rozwiązałem to w ten sposób, że w miejscu łączenia dwóch zasobników jest tylko jeden przejściowy element z drutem (nie wiem jak go nazwać). Oba zasobniki skracałem dołem już po sklejeniu bo okazały się za wysokie.

[Obrazek: DSC08299.JPG]
Odpowiedz
#20
Fajnie się prezentuję to co do tej pory pokazałeś , konstrukcyjnie bardzo podobny jest do Bf-109 Emila widać na jakiej konstrukcji się podpierali , nie wspominając o silniku który także produkowali na licencji Daimlera.
Czekam na dalsze postępy w budowie. Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#21
seb, słyszałeś o Heinklu He-100?

A co do modelu - taki raster jest na wszystkich częściach, czy tylko tych kabinowych?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#22
Kroolo - owszem słyszałem o tym i o rekordowym Messerschmitt Me-209 V1 który o dziwo przetrwał jako eksponat w Krakowskim Muzeum o którego Niemcy toczyli bój by go odzyskać ale ok dość tych ploteczek czekamy na więcej w temacie Ki-61 .
A o historii Ki -61 zapraszam tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_Ki-61
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#23
(16-02-2014, 05:52)seb545 link napisał(a): ...konstrukcyjnie bardzo podobny jest do Bf-109 Emila widać na jakiej konstrukcji się podpierali , nie wspominając o silniku który także produkowali na licencji Daimlera...

Seb,
Uzycie tego samego (a raczej jego licencyjnej kopii Ha-40) silnika DB-601 narzucilo podobienstwo pewnych rozwiazan w samolocie. Hien byl jednak 100% konstrukcja japonska choc nie da sie zaprzeczyc ze Kawasaki mialo slabosc do pana Heinkla  Wink

Model swietny, czekam na wiecej.
Michael Krol
Odpowiedz
#24
Odnośnie Emila to tylko moje osobiste odczucia do podobieństwa...
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#25
Męczyłem karabiny i umęczyłem tak jak poniżej. Niestety natknąłem się na kilka pomyłek i błędów, które utrudniają pracę i trochę zniechęcają do dalszego klejenia. Lufy karabinów można zwinąć z wydrukowanej części lub zbudować we własnym zakresie wg szablonu. Rzecz w tym, że szablon sobie a zwijana część sobie, nie zgadzają się np. długości. Kolejna sprawa to szablon rozmieszczenia punktów zamocowania karabinów, który jest odbiciem lustrzanym tego, co widać na rysunkach montażowych. Ja zorientowałem się po zamocowaniu, więc było rozbierania, ponowne naklejanie i retuszowanie. Otwory we wrędze, przez które lufy przechodzą, są zdecydowanie za małe w stosunku do średnicy lufy. Jeśli ktoś klei to dobrze jest wyciąć większe przed wycięciem całej wręgi.
Na zdjęciach na razie elementy złożone na sucho, mam lekkie obawy, czy jak skleję to znowu nie trzeba będzie rozbierać.

[Obrazek: IMAG0063.jpg]
[Obrazek: IMAG0064.jpg]
[Obrazek: IMAG0065.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 148 30,691 05-04-2024, 09:00
Ostatni post: Tomasz
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 776 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,683 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,678 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,998 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,960 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,793 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,465 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,637 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50 Hastur 50 16,847 01-10-2022, 08:36
Ostatni post: Tomasz K

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości