Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] WEKTOR Bellanca J-300 Specjal - samolot braci Adamowiczów
#1
Witam wszystkich
Mam zaszczyt przedstawić 5 numer wydawnictwa WEKTOR http://www.wektor-modele.pl
Jest to samolot braci Adamowiczów z przelotu przez Atlantyk w 1934 roku
Opracowanie modelu : Stanisław Śliwiński
skala 1:33
Zeszyt zawiera :
- 4 strony A4 kolorowe z częściami
- 2 strony A4 czarno-białe z częściami
- 2 strony A4 czarno-białe z szablonami do skrzydeł
- 8 stron A4 z rysunkami i opisem
ilość części 535
ilość szablonów 21
ilość rysunków 56
Druk tradycyjny offsetowy
w modelu użyto dodatkowo koloru srebrnego
cena 25zł
[Obrazek: bellanka_okladka.jpg]
[Obrazek: bela1.jpg] [Obrazek: bela2.jpg]
[Obrazek: bela3.jpg] [Obrazek: bela4.jpg]
[Obrazek: bela5.jpg] [Obrazek: bela6.jpg]
Odpowiedz
#2
Tego sie nie spodziewałem :o  Bardzo ciekawy temat jak i całą historia przelotu barci. Model na pewno skleję a i będzie to powrót do zamierzchłej przeszłości kiedy to czytałem książkę m.in. o tym wyczynie.
Bohdan Arct, Rycerze Biało-Czerwonej Szachownicy, Warszawa, 1966
Dla mnie efekt WOOW
Odpowiedz
#3
Brawo pozycja obowiązkowa, zamawiam.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#4
Chyba pierwszy model z tym samolotem w tym malowaniu. Szacunek dla wydawcy za temat. Niedoceniona prawie wcale historia  przelotu polskich emigrantów przez Atlantyk do Polski. Brawo!
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#5
A tak z ciekawości ma ktoś jakieś kwity na tę Bellancę oprócz tego co się pokazało w Lotnictwie z szachownicą ?
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#6
Mam trochę rysunków pochodnych odmian zamieszczonych kiedyś przez Wylam'a ale jego plany są ...niezbyt dokładne.
ps. Chyba Litwini wydali coś na temat ich "Lituanici" .To był chyba podobny samolot?
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#7
Też mam plany Wylam'a tylko na nich to chyba nie do końca jest J-300. A może autor mógłby zdradzić na jakiej podstawie powstawał model, jeżeli oczywiście można.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#8
Czy można prosić o fotki arkuszy?
Z chęcią bym przeczytał także odpowiedź na pytanie PawłaO.
Mimo że mam już model tego samolotu (co prawda w wersji CH-300) to ten raczej już jest na liście moich nielicznych tegorocznych zakupów. A wracając do CH-300 to szkoda że się trochę różni od J-300, bo można by parę razy kliknąć myszką zmieniając malowanie i zawstydzić Braci Litwinów wypuszczając "Lituanicę", bo ta którą wydali w Technikos Virtuozas, a ja posiadam to raczej nie nadaje się do sklejenia.
Odpowiedz
#9
Brawo za temat!
Samoloty z wielu rekordowych lub po prostu długodystansowych przelotów polskich pilotów z okresu międzywojennego czekają na zainteresowanie!
Myślę,że byłoby duże zainteresowanie takimi modelami.
Ja tam kupiłbym do sklejenia  samolot tego bohatera ( patrona Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej  :wink: ):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%8...i_(lotnik)
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#10
Model samolotu Bellanca powstał na podstawie planów wykreślonych przez pana Kazimierza Mazurka ze Zgorzelca, miłośnika tego samolotu, braci Adamowiczów i ich przelotu przez Atlantyk
Odpowiedz
#11
Świetny  PDT_Armataz_01_34 . I ja się dołączam, bardzo chętnie bym powitał w kolekcji, samoloty cywilne międzywojennej Polski, nie tylko te rekordowe ale także seryjne. Bo strasznie ale to strasznie z tym słabo.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#12
Stasiu, nie daj się prosić o fotki arkuszy, no chyba że nie ma na nich nic ciekawego co pozwoliłoby nabrać pewności co do chęci nabycia. [Obrazek: 0bully.gif]
Odpowiedz
#13
A proszę bardzo
[Obrazek: bella4.jpg].[Obrazek: bella_3.jpg]
[Obrazek: bella2.jpg].[Obrazek: bella1.jpg]
Odpowiedz
#14
Dżizas co za powalająca rozdzielczość tych fotek, super rozmazane pixele. Czyżby profilaktyka antypiracka? PDT_Armataz_01_33
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#15
Fakt fotki trochę nieostre, ale za to model wygląda zachęcająco.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  /N/ Answer samolot MD 12 Andrzej Px48 0 1,789 15-04-2021, 02:56
Ostatni post: Andrzej Px48
  [ Recenzja ] Samolot Bristol F.2b Fighter skala 1:33 / wydawnictwo DrafModel / Paweł O 1 4,706 22-01-2021, 03:17
Ostatni post: Dombeer
  [N] WEKTOR nr.27 Domek krasnoludków WEKTOR 0 1,756 26-11-2017, 12:21
Ostatni post: WEKTOR
  [N] WEKTOR nr.26 Rakieta METEOR-2 nr 10 WEKTOR 0 1,916 26-11-2017, 12:20
Ostatni post: WEKTOR
  [N] WEKTOR nr.25 Rakieta METEOR-2 nr 08 WEKTOR 0 1,872 26-11-2017, 12:17
Ostatni post: WEKTOR
  [N] WEKTOR nr.24 Rakieta METEOR-2 nr 07 WEKTOR 0 1,825 26-11-2017, 12:15
Ostatni post: WEKTOR
  [N] WEKTOR nr 22 Latarnia morska Westerplatte '39 WEKTOR 0 1,976 27-04-2017, 09:40
Ostatni post: WEKTOR
  [N] WEKTOR nr 19 Chatka na kurzej łapce WEKTOR 1 2,876 17-01-2017, 04:02
Ostatni post: Gregory
  [Z] WEKTOR nr 14 rosyjski pojazd opancerzony Car Tank - Lebiedienko WEKTOR 8 4,876 24-10-2015, 09:44
Ostatni post: lukasold
  [Z] WEKTOR nr 13 radziecki czołg średni T-34/85 RUDY WEKTOR 0 2,135 22-10-2015, 10:33
Ostatni post: WEKTOR

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości