Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniczek
#1
Witam,

    Zaciekawiony relacją JO skusiłem się na ptaszka znanego u nas jako Zniczek. Model pobrałem ze strony http://www.johanscherft.com/papercraft.html . Ptaszyna mała, śliczna a model składał się tylko z 9-ciu części…
    Po trzech wieczorach (powiedzmy kilka godzin) wycinania, formowania i sklejania – poszedłem metodą na styk, bez sklejek – i polakierowaniu wszystkiego powstało takie coś:

[Obrazek: 2l6g.jpg]

[Obrazek: ha9y.jpg], [Obrazek: qvg7.jpg], [Obrazek: 5f2c.jpg],

[Obrazek: drvg.jpg]
, [Obrazek: pkfb.jpg], [Obrazek: uau0.jpg]

    Kleiło się przyjemnie, aczkolwiek podział korpusu i głowy jest dość karkołomny. Próbowałem w trakcie klejenia wyoblać połączenia ale dało się tylko trochę. Zresztą po złożeniu wszystkiego wystarczył lekki nacisk by w paru miejscach papier mi się zapadł…
    Do klejenia nie przygotowywałem się wcale. Nie impregnowałem, wycinałem niemalże ręcznie, nie retuszowałem w trakcie ani po sklejeniu, kleiłem BCG. Uformowałem trochę oczy. Potem oczy, dziób i skrzydła polakierowałem błyszczącym lakierem a resztę matowym – takim lekko zgęstniałym by uzyskać trochę efekt nierównego pierza. Czy mi się udało? Oceńcie sami.

Tak czy inaczej zabawa przy klejeniu była przednia!

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Bajerancko wygląda Smile
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#3
Ptaszynka jak żywa -  PDT_Armataz_01_34
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#4
Wygląda elegancko, chyba tez się skuszę. Jedno pytanie, czy te pazurki tak powinny wystawać do przodu? Nie jestem ornitologiem więc się nie znam, ale tak na chłopski rozum biorę Smile.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#5
(04-04-2014, 11:46)camilllo link napisał(a): (...)Jedno pytanie, czy te pazurki tak powinny wystawać do przodu? Nie jestem ornitologiem więc się nie znam, ale tak na chłopski rozum biorę Smile.

Masz poniekąd rację. Chociaż po przejrzeniu iluś tam zdjęć z netu stwierdzam, że może być różnie. Oczywiście zastanawiając się nad poprawnością ułożenia pazurków należało by w zasadzie spojrzeć na zdjęcia http://www.clanga.com/index.php/gallery/...aczorowski
i... wykonać nogi od nowa np z drutu. Te co są nijak się mają do rzeczywistości...

Ale że nie chciało mi się za bardzo rozdrabniać nad modelem (ZbiGu coś może powiedzieć na temat tego podejścia  PDT_Armataz_01_18) to tak zostało...
Odpowiedz
#6
Super ci wyszło to sklejanie na styk  PDT_Armataz_01_34
Nie przemawia do mnie tylko ten połysk ,ale to kwestia indywidualnego upodobania .
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#7
Dzięki wam wszystkim za miłe komentarze  Smile

(05-04-2014, 11:26)JO link napisał(a): Super ci wyszło to sklejanie na styk  PDT_Armataz_01_34
Nie przemawia do mnie tylko ten połysk ,ale to kwestia indywidualnego upodobania .

Połysk też do mnie nie przemawia  :Smile
Ale lakier zabezpiecza karton. Próbowałem użyć matowego na korpus i połysku na skrzydła (są one zawsze bardziej gładkie od pierza) by właśnie na zasadzie kontrastu jak najbardziej zmatowić brzuszek ale efekt taki sobie. Najlepsze by było pozostawienie naturalnej powierzchni papieru ale przy wydruku z plujki nie jest to dobry pomysł. Ewentualnie potraktować tylko fiksatywą o czym nie pomyślałem wcześniej.

Pozdrawiam

Odpowiedz
#8
Pewnie ten model należy zaliczyć do samolotów, tfu, latadeł  :grin:.  Sądzę, że to jest samiczka  ;-),
bo o tej porze roku samczyki mają dzióbki otwarte świergoląc, ćwierkając, śpiewając zalotnie :mrgreen:
Odpowiedz
#9
Wchodzę przy porannej kawie na portal a tu...ptaszek na głównej stronie, powiało wiosną! Gratulacje za model tygodniaSmile
Odpowiedz
#10
Zgadzam się z przedmówcą, bardzo miłe zdjęcie, akurat na wiosnę Smile.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#11
(15-04-2014, 10:27)yogi link napisał(a): Wchodzę przy porannej kawie na portal a tu...ptaszek na głównej stronie, powiało wiosną! Gratulacje za model tygodniaSmile

Parafrazując - Wchodzę przy południowej szklance herbaty na portal a tu... ptaszek na głównej stronie! I to mój  Big Grin

Dziękuję Wam za słowa uznania  Smile Chyba zdopinguje mnie to do następnego ptaszka...
Odpowiedz
#12
Gratuluję modelu tygodnia :-D
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#13
a tu więcej takich "modeli":
http://www.ss42.com/pt-birds.html
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Dwa ptaszki koliber i zniczek Nico 5 4,603 02-06-2016, 08:10
Ostatni post: Lesio73
  [G] Zniczek PiterATS 9 4,651 27-08-2015, 12:28
Ostatni post: PiterATS
  Zniczek...drugi, model darmowy Sylwek 2 2,582 24-04-2014, 10:32
Ostatni post: JO

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości