Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Messerschmitt Me109 F-4 - Kartonowa Kolekcja 12
#1
Czołem!

Fakt ukończenia Zero, nastroił mnie pozytywnie do sklejania modeli, więc nie czekając postanowiłem wziąć się za sklejanie kolejnego. Wybrałem Messerschmitta z Kartonowej Kolekcji.

Na razie ukończyłem prawie sklejanie kokpitu, drobnych elementów sporo - bardzo mi się podobają te detale. Przerzuciłem się na matę i nożyk Olfa, chwilę zajęło mi przyzwyczajenie się, ale teraz czuję już lepiej i wyrabiam sobie powoli jakąś technikę wycinania. Z kokpitu jestem już w miarę zadowolony Smile Martwi mnie jedynie to, że górne części poszycia wewnętrznego, które powinny się zejść na górze, są za długie i na siebie zachodzą na górze. Nie mam pomysłu dlaczego tak jest (błąd w wycinance?) Chyba będę musiał to przyciąć.

Przepraszam za jakość zdjęć, robione komórką, w następnych zdjęciach będę korzystał znowu z normalnego aparatu.

[Obrazek: mes_kokpit1.jpg]

[Obrazek: mes_kokpit2.jpg]

[Obrazek: mes_kokpit3.jpg]
Odpowiedz
#2
Ha - widzę że idziemy podobnymi śladami Smile - sam jakiś miesiąc temu zakupiłem messerka z tego wydawnictwa - i czeka na swoją kolej. Będę obserwował postępy.
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#3
Zacząłem sklejać kadłub. Odpowiednie umieszczenie "wanienki" z kokpitem w poszyciu przerosło mnie Sad
Wyszło dość krzywo i widzę, że przy montażu tylniej części owiewki będę miał spore problemy i chyba nie obejdzie się bez przycinania. Poszycie na razie przymierzone i przyklejone taśmą maskującą, żeby się uleżało Smile
W dolnej części z przodu wręga chyba była za duża, bo nie zeszło się poszycie, na szczęscie nie będzie chyba tego widać bo będą tam skrzydła. Pozostałe wręgi chyba ok, łączenie na paski wygląda jak na razie na dużo lepsze rozwiązania niż na dwie wręgi, zobaczymy jak będzie dalej.
Poza tym skopałem okienko, bo skleiłem poszycie i się zorientowałem, że go nie wyciąłem, próby wycinania doprowadziły do tego co widać, czyli masakry, mam nadzieje, że jak to wyretuszuję, to nie będzie tak walić po oczach.
[Obrazek: mes_kadlub1.jpg]

[Obrazek: mes_kadlub2.jpg]

[Obrazek: mes_kadlub3.jpg]
Odpowiedz
#4
Wręga  D jest źle wklejona po to masz pasek łączący by w nim była umiejscowiona po jego środku.
Poza tym większą uwagę zwróć na opis budowy nie sklejaj na szybkiego , nie chodzi o ilość tylko o jakość.
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#5
Nie wyciąłeś otworów pod wnęki karabinów maszynowych - teraz będzie to ciężko precyzyjnie wykonać, a wkleić te wnęki jeszcze trudniej...
Odpowiedz
#6
@seb545
faktycznie ta wręga się przekrzywiła Sad zwłaszcza z jednej strony, przez to pewnie będę musiał później kombinować. Ciekawe na ile mi się przez to skopie cały kadłub...jak przymierzę kolejny element to zobaczę czy może tak zostać, a jak nie to będę próbował tę wręgę odkleić i przykleić na nowo równo. tak, klejenie modeli jest świetne do nauki cierpliwości Smile

@Kilminster
kadłub nie jest jeszcze sklejony, jedynie przyklejony taśmą, otwory wytnę przed sklejeniem
Odpowiedz
#7
A nie łatwiej było wyciąć te otwory przed ukształtowaniem i sklejeniem segmentu? Co do tej taśmy klejącej - jak dobrze ukształtujesz poszycie to ono samo trzyma właściwy kształt, żadna taśma nie jest potrzebna. Opis budowy chyba w tym modelu jest dosyć precyzyjny, tylko więcej uwagi na niego zwracać i będzie dobrze.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#8
to najwyraźniej muszę jeszcze popracować nad kształtowaniem, bo poszycie u mnie trzyma kształt, ale na pewno nie na tyle, żeby się samo trzymać i na dodatek dochodzić w każdym miejscu dokładnie do siebie.

aktualnie kadłub już w dużej mierze sklejony, wyszło to znacznie gorzej niż się spodziewałem Sad ale i tak jest progres w stosunku do Zero Smile Nie przejmuję się jednak i brnę dalej, starając się zrobić najlepiej jak umiem Smile

[Obrazek: mes_kadlub5.jpg]

[Obrazek: mes_kadlub6.jpg]

[Obrazek: med_kadlub7.jpg]
Odpowiedz
#9
Wyszło całkiem przyzwoicie, i efekt końcowy też będzie dobry  PDT_Armataz_01_34. Jedynie poprosiłbym o inne tło do zdjęć, np. karton w odpowiednim kolorze zamiast tego stołu.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#10
Ze stołem się poprawię Smile
Mam nadzieję, że z modelem też Wink Bo na razie jak sobie porównuję z innymi relacjami to się za głowę łapię, jak można tak równo i czysto i bez szpar Smile
Odpowiedz
#11
(06-05-2014, 02:45)yemu link napisał(a):ale i tak jest progres w stosunku do Zero Smile Nie przejmuję się jednak i brnę dalej, starając się zrobić najlepiej jak umiem Smile
I o to chodzi  PDT_Armataz_01_34
Poprawa jest, widać gołym okiem.
Grunt to przeć do przodu, każdy następny model będzie lepszy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Cześć!
Skończyłeś prawie kadłub. Pozostał ostatni segment. Zwróć uwagę na niego, jeżeli chcesz wykonać rozdzielony ster kierunku, będziesz musiał cofnąć ostatni wręg kadłuba "H" 1mm w głąb segmentu nr "20". wszystko jest opisane w instrukcji i wyjaśnione na rysunkach, ale można się zagapić i wkleić ten wręg na równo z krawędzią poszycia. Ja niestety przeoczyłem ten fakt i w swoim Mietku mam nierozdzielone powierzchnie. A tutaj jest link do mojej galerii tego modelu:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12931.0
Żyj i daj żyć innym...
Wojtek/Kołobrzeg

w budowie:
Tiger I ausf H1
Odpowiedz
#13
Dzięki za podpowiedź, oglądałem już Twoją galerię i czytałem o tej wrędze H, ale nie wiem czy się porwę na robienie oddzielnych powierzchni sterowych. Obawiam się, że wyjdzie mi to znacznie gorzej niż jakbym ich nie robił.
Odpowiedz
#14
yemu, kiedyś trzeba spróbować. Jak nie spróbujesz i (niestety ewentualnie) skopiesz, to nie będziesz wiedział, czy jesteś gotów. Nikt Cię nie ochrzani za to że próbujesz. Człowiek uczy się na błędach. Niekoniecznie na swoich, ale czasami tak też trzeba.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#15
Kadłubek bardzo zacny! Możesz szparki na łączeniach delikatnie wikolem potraktować, aby zniwelować nierówności powierzchni. I śmiało, próbuj z oddzielnymi powierzchniami. Im więcej trudności tym więcej się nauczysz Smile

Powodzenia i pozdrawiam!
Maciej
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#16
Panowie, zmotywowaliście mnie do zrobienia oddzielnych powierzchni sterowych.
Myślę, że dzisiaj uda mi się skończyć ogon. Jak skończę to wrzucę fotki.
Odpowiedz
#17
Czekamy Wink
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#18
Udało mi się dokończyć ogon, cieszę się, że jednak zrobiłem oddzielne lotki Smile
Mam nadzieję, że podłoże przypadnie Wam bardziej do gustu Smile

[Obrazek: mes_ogon1.jpg]

[Obrazek: mes_ogon2.jpg]

[Obrazek: mes_ogon3.jpg]

[Obrazek: mes_ogon4.jpg]

[Obrazek: mes_ogon5.jpg]
Odpowiedz
#19
No i widzisz, jak na pierwszy raz elegancko!

A co do tła, to twierdzę, że jakbyś pod fotografowany element podkładał białą kartkę to by było już zupełnie superancko Wink

Pozdrawiam!
Maciej
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#20
(11-05-2014, 11:05)bonk link napisał(a):No i widzisz, jak na pierwszy raz elegancko!

A co do tła, to twierdzę, że jakbyś pod fotografowany element podkładał białą kartkę to by było już zupełnie superancko Wink

Pozdrawiam!
Maciej

NIc dodać, nic ująć. !!!
Odpowiedz
#21
ŁadnieSmile
Tłoczenia na sterach wysokości i kierunku to sprawa druku czy dotłaczałeś ręcznie?
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#22
Stolik ładniejszy, ale jednak jeszcze nie to... Próbuj dalej
Odpowiedz
#23
@qbas:
tłoczeń nie robiłem, próbowałem tylko na jednej lotce poziomej od dołu (nie widac tego na zdjeciach), ale rezultat mi się nie podobał, więc pozostałe zostawiłem bez tłoczeń. może w następnym modelu Smile

@Lukee, bonk, Raven,
biała kartka, toż to nudy Wink deseczki stolika może faktycznie nie w skali, ale coś się przynajmniej dzieje, będę myślał dalej nad lepszym tłem Smile
Odpowiedz
#24
Noooo jak Tobie chodzi o odwrócenie uwagi patrzącego od kartonu to polecam dywan perski - jest świetny. A model możesz ustawić tak na krawędzi kadru i poza polem ostrości co by wzroku nie odciągał  :mil11:

A jakość klejenia całkiem dobra  Smile podoba się znaczy.
Odpowiedz
#25
nie rozumiesz o co mi chodzi Smile czym innym jest nuda, a czym innym ciekawe i nierozpraszające tło, którego poszukuję. biała kartka niespełnia jak dla mnie warunków by być ciekawa, nierozpraszająca owszem Smile deski i biurko też nie są dobre, dlatego szukam dalej.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messerschmitt 109G-6 - Kartonowa Kolekcja krystianeq 7 4,158 25-03-2021, 09:13
Ostatni post: Karas
  Messerschmitt Me 109G-6 KK Wiatr1000 11 3,770 17-09-2020, 11:44
Ostatni post: Wiatr1000
  Hawker Hurricane Mk IIb; Kartonowa Kolekcja; 1:33 Wiatr1000 21 7,375 05-09-2020, 12:55
Ostatni post: Wiatr1000
  [R] Sopwith F.1 ''Camel'' Kartonowa kolekcja F4ntx 10 4,991 03-10-2018, 06:09
Ostatni post: F4ntx
  [G] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa kolekcja. F4ntx 4 3,137 31-08-2018, 10:39
Ostatni post: F4ntx
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,273 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,927 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  ORP Kraków 1:100 Kartonowa Kolekcja kuwer19 3 4,012 10-10-2014, 10:03
Ostatni post: VERGIL25
  [R] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20 piter85 12 8,230 05-07-2014, 10:44
Ostatni post: marcin1323
  [R] Polikarpow Po-2 WS (LNB) - Kartonowa Kolekcja 1/2013 orzech 61 25,533 12-02-2014, 12:47
Ostatni post: orzech

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości