Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
#1
Siedemnasty Numer Specjalny czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 10 maja.

[Obrazek: okladkaNS17.jpg]

Będzie on zawierał:

Plany modelarskie w skali 1:50, 1:25 polskiego ścigacza artyleryjskiego S-4.
Są to pierwsze w Polsce plany modelarskie tego ścigacza.
Jak wiadomo, nie zachowały się żadne zdjęcia tej jednostki, tak więc plany pokazują najbardziej prawdopodobny wygląd naszego ścigacza.
Autorem planów jest Krzysztof Gdański.

[Obrazek: s4.jpg]

- Temat z okładki. Konwersja modelu U-boota typu VIIC w skali 1:72 z zestawu Revella do modelu pływającego w zanurzeniu.
Autorem artykułu jest Oto Gerza z Czech, guru modelarzy-podwodniaków RC.
Opisuje on jak skonstruował pneumatyczny system zanurzenia statycznego dla modeli okrętów podwodnych w oparciu o popularny model plastikowy.
Ten system zanurzenia (w odróżnieniu od systemu tłokowego) odzwierciedla rzeczywisty system zanurzeniowy prawdziwych OP.
Krótko mówiąc - jak z modelu plastikowego zrobić model pływający pod wodą.

- Francuski luger z 1776 roku "LE COUREUR" w 3D. 10 stron znakomitej grafiki 3D tego słynnego okrętu.

[Obrazek: LC.jpg]

- Korwety typu "Flower" - malowania. Piąta część cyklu pokazującego malowania kamuflażowe "Flowerek".
W tym odcinku malowania kamuflażowe kolejnych 10 "Flowerek".

[Obrazek: K69.jpg]

- Targi modelarskie w Norymberdze 2014.

- Model kartonowy w skali 1:200 okrętu podwodnego proj. 641 "FOXTROT".
Możemy wykonać jeden z trzech okrętów: ORP "WILK", ORP "DZIK" i ukraiński (obecnie przejęty przez Rosjan) "ZAPOROŻE".

[Obrazek: DSCN5378a.jpg]


Zapraszamy do lektury.
http://www.modelarstwookretowe.pl
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ
Odpowiedz
#2
Ciekawe jeśli chodzi o "kwiatkowe" korwetty - sklejałem ostatnio z JSC Begonię - teraz widać że można ciekawiej pomalować Smile
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#3
A ja mam pytanie do "podwodniaków": Dlaczego wszystkie modele OP jakie widziałem są projektowane z wysuniętymi WSZYSTKIMI antenami, peryskopami, czujnikami? Czy kiedykolwiek jakikolwiek rzeczywisty okręt jest w takim stanie?
Osobiście uważam, że już wykonywanie peryskopu w pozycji wysuniętej jest lekkim nadużyciem (ale OK - musi być widać, że to okręt podwodny  Wink)
Ale umieszczanie całego lasu na kiosku jest po prostu nieestetyczne.
Odpowiedz
#4
Myślę, że to raczej chodzi o pokazanie wszystkich urządzeń podnoszonych, które są na okręcie. Natomiast w gestii modelarza pozostaje, które wykona i pokaże.
http://www.modelarstwookretowe.pl
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [zapowiedź] 36 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 3 815 19-11-2023, 03:44
Ostatni post: SZKUTNIK
  [zapowiedź] 35 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 0 1,008 18-05-2023, 12:31
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 34 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 2 2,095 03-01-2023, 10:59
Ostatni post: skarczew
  [zapowiedź] 33 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 0 1,472 20-05-2022, 04:09
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 32 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 0 1,665 23-11-2021, 08:43
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 31 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 0 1,921 24-05-2021, 05:28
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 29 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 0 1,915 10-05-2020, 03:12
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 87 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 6 3,446 06-05-2020, 12:13
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 28 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 0 1,825 04-11-2019, 02:11
Ostatni post: syjek
  [zapowiedź] 27 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO syjek 1 2,578 23-04-2019, 06:36
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości