Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
#1
[Obrazek: cromwell_1_zpsbb1a5216.jpg]

    W najnowszym, dwudziestym numerze Kartonowej Kolekcji dla odmiany (po kilku tematach lotniczych) coś jeżdżącego. Tym razem jest to czołg szybki A-27M Cromwell Mk IV. Jak zapewne nie trudno się domyśleć jest to odświeżona wersja opublikowanego 12 lat temu w MM modelu Cromwella mojego autorstwa. Wówczas był to wóz dowodzenia Cromwell gen. Maczka, tym zaś razem to już klasyczny Cromwell Mk IV z kadłubem typu "F" i uzbrojony w armatę 75 mm. Nowy model przedstawia pojazd (T 188196) będący osobistym wozem płk. Franciszka Skibińskiego, dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej 1 DPanc. z wiosny 1945 r. Charakterystyczną cechą tego konkretnego pojazdu było dodatkowe, dospawane opancerzenie wieży i kadłuba w postaci pasów gąsienic. Model należy do średniotrudnych w budowie (jest bez wnętrza) i stosunkowo pracochłonnych, zresztą jak większość pojazdów gąsienicowych.
    Teraz kilka słów o samym modelu i opracowaniu. Skala 1:25, autor Paweł Mistewicz. Objętość to 12 barwnych arkuszy kartonu offsetowego, na których odwzorowano w sumie 1647 części. Model delikatnie waloryzowany graficznie, gąsienice uproszczone w formie pasków. Instrukcja budowy tekstowo rysunkowa typu "krok po kroku". Zawartość numeru:
- elementy modelu (12 arkuszy kartonu offsetowego),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (7 stron, w tym 4 z rysunkami montażowymi),
- rysunek zestawieniowy modelu (1 strona).

    Numer KK z modelem Cromwella będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od 5 czerwca. Cena detaliczna zeszytu to 34 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (szkielety i detale) w cenie 20 zł oraz laserowe gąsienice (w paskach). Te ostatnie specjalnie przygotowane do modelu posiadają zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną strukturę gąsienicy oraz oddzielne ostrogi. Ich konstrukcja umożliwia łatwe ich podzielenie na pojedyńcze ogniwa. Zestaw w cenie 60 zł zawiera komplet gąsienic, zarówno na koła pojazdu, jak i te dodatkowe na wieżę i kadłub. Jak zwykle te i inne informacje można znaleźć na stronie wydawcy.

Poniżej okładka, przykładowy arkusz i zdjęcia modelu roboczego, do budowy którego wykorzystałem laserowe szkielety, detale i gąsienice.
P.S. Model będzie do obejrzenia w najbliższy weekend na IX WSMK we Wrocławiu.

[Obrazek: th_kk20_okladka_zpsa2244410.jpg]  [Obrazek: th_cromwell_3_zps46cff6b0.jpg]  [Obrazek: th_cromwell_2_zps301e8a27.jpg]  [Obrazek: th_kk20_wzor_zps2e2f0c44.jpg]  [Obrazek: th_kk20_tracks_zps8cce9486.jpg]
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz
Odpowiedz
#2
To mi się podoba Smile
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#3
I mi  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#4
Dawno nie kupowałem KK, bo nie podchodziły mi tematy. Ale to? Cudo! PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#5
No w końcu  :milbravo:
I za temat też  :milbravo:
Pewien człowiek (bardzo zbliżony do kręgów wydawcy :twistedSmile powiedział mi, że nowy numer będzie w połowie maja więc od 3 tygodni codziennie chodzę do empiku i patrzę i szukam i ... pupa. Ale skoro "pewien człowiek" pisze, że to dziś to już wybaczam i czekam do 9:00 aż otworzą empik  8-)
Odpowiedz
#6
Jest już jutro a KK w empiku nie ma - czy to "mój" empik jest taki do pupy czy może wszędzie są problemy dystrybucyjne???
Odpowiedz
#7
Byłem w jednym empiku w Szczecinie i w Policach i niestety lipa. Cromwellka nie ma.
Tak się ludzie rzucili, czy po prostu dystrybucja siedzi?
Odpowiedz
#8
Było i nima, wykupione... Trzeba czekać na nową dostawę w poniedziałek...  :twisted:
na macie: projekt X
Odpowiedz
#9
Witam, kupiłem dzisiaj w Opolu w Empiku. Było 6 sztuk. Zdziwiłam mnie cena przy kasie. Zapłaciłem jedyne 21 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(cena wydrukowana na modelu to 34 zł). Nie dziwię sie że wszystkie sztuki wykupione w Szczecinie i w Policach, ktoś prawdopodobnie wykupił wszystko po tak niskiej cenie - okazja!!!!!!!.
Odpowiedz
#10
Model zakupionySmile a przymierzałem się już do kupna na allegro cromwella z MM, a tu taka niespodziankaSmile
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#11
(06-06-2014, 03:51)Kroolo link napisał(a): Było i nima, wykupione... Trzeba czekać na nową dostawę w poniedziałek...  :twisted:
Bez dramatyzmu - dziś kupiłem bez problemu i jeszcze parę było. To raczej efekt niedrożnych kanałów dystrybucyjnych empiku a nie szału zakupowego modelarzy.
I jak zwykle jestem zachwycony poziomem KK z jednym małym "ale" - ja wiem, że marketing, biznes, lasery-bajery etc. ale brakuje mi w wycinance pojedynczych gąsek... trzeba będzie kombinować.
Odpowiedz
#12
Lesio na maila ci wysłałem w PDF-ie pojedyncze ogniwka do tego czołgu. Miałem je bo kiedyś gdzieś na Konradusie takowe były do pobrania. Potwierdź otrzymanie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
(10-06-2014, 01:05)Partyzant link napisał(a): Lesio na maila ci wysłałem w PDF-ie pojedyncze ogniwka do tego czołgu. Miałem je bo kiedyś gdzieś na Konradusie takowe były do pobrania. Potwierdź otrzymanie.

Pozdrawiam
Napisałem, że trzeba będzie kombinować... kłamałem :-)
Paweł dzięki za gąski!!!
Odpowiedz
#14
Witam mogę prosić kolegę Partyzanta o podesłanie na mojego mail-a PDF-a z gąskami.

Z góry dziękuje.
Odpowiedz
#15
Bardzo ciekawy model, od razu zakupiłem, wraz ze szkieletem i gąsienicami. Już się klei Smile

Tylko jedna, malutka, uwaga, dla planujących kleić model: w numerację części wdarł się chochlik. Części 10a-f są wydrukowane jako 9a-f. Na poniższym zdjęciu części na kartoniku w prawym dolnym rogu powinny być ponumerowane jako 10a-f.
[Obrazek: WINR8i7l.jpg]
Odpowiedz
#16
Mam nadzieję, że odpowiedni wpis będzie w odpowiednim miejscu (r-e-l-a-c-j-a)  :mil11:
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#17
(25-06-2014, 09:30)marcin1323 link napisał(a): Mam nadzieję, że odpowiedni wpis będzie w odpowiednim miejscu (r-e-l-a-c-j-a)  :mil11:
Nie planowałem robić relacji, to mój pierwszy czołg i mam spore obawy, czy nie wyląduje w koszu, gdy przyjdzie czas wykonać koła Smile
Nie mniej jednak, trochę zdjęć porobiłem, mogę wrzucić w wolnym czasie.
Odpowiedz
#18
(25-06-2014, 10:41)piter85 link napisał(a): [quote author=marcin1323 link=topic=13273.msg154397#msg154397 date=1403724633]
Mam nadzieję, że odpowiedni wpis będzie w odpowiednim miejscu (r-e-l-a-c-j-a)  :mil11:
Nie planowałem robić relacji, to mój pierwszy czołg i mam spore obawy, czy nie wyląduje w koszu, gdy przyjdzie czas wykonać koła Smile
Nie mniej jednak, trochę zdjęć porobiłem, mogę wrzucić w wolnym czasie.
[/quote]

Czekamy ale w dziale r-e-l-a-c-j-a
Odpowiedz
#19
(10-06-2014, 01:05)Partyzant link napisał(a): Lesio na maila ci wysłałem w PDF-ie pojedyncze ogniwka do tego czołgu. Miałem je bo kiedyś gdzieś na Konradusie takowe były do pobrania. Potwierdź otrzymanie.

Pozdrawiam

Mógłbym też prosić o takowe? Ew. można by je zamieścić w pobieralni, co ułatwiłoby dostęp wszystkim użytkownikom.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,371 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,272 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 5,965 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,822 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,092 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,373 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,692 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.
  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 Paweł M. 10 6,527 01-09-2017, 11:23
Ostatni post: Gregory
  [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa kolekcja nr 27 Paweł M. 4 3,951 24-04-2017, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  [Nowość] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26 Paweł M. 9 6,476 29-11-2016, 07:37
Ostatni post: kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości