Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor do aerografu
#1
Mam pytanie do użytkowników aerografów. Czy tego typu kompresory są warte aby je brać pod uwagę i kupować? Czy może iść w coś takiego?

Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#2
Oba typy są bezolejowe. Najczęściej taki kompresor ma gumowy tłok który z czasem się zaciera, różnie bywa z częściami .Do tego pierwszego typu są części do kupienia (dosyć drogie). Najlepiej iść do serwisu lodówek i kupić wydajny agregat od lodówki i zrobić za podobne pieniądze samemu tzw "lodówkowca". Można go wyposażyć w regulator ciśnienia, odstojnik do skroplonej wody i wyłącznik ciśnieniowy. Składałem ostatnio znajomemu. Koszt wyszedł niecałe 200zł. Sprzęt na lata. Na forach jest sporo tematów na temat takich samoróbek. W Castoramie można kupić głośny (96dB) kompresor olejowy z zbiornikiem wyrównawczym 10-20l, i do takiego zainstalować cichy agregat lodówkowy. Sam tak zrobiłem i używam już bez awarii 7lat. W serwisach agregaty do małych lodówek można kupić za 40-100zł... profesjonalne sprężarki Iwaty koszt od 1000 do 5000zł robione są na podobnych do agregatów lodówkowych sprężarkach.
ps.Przy zakupie takiego agregatu lodówkowego koniecznie sprawdzić czy ma instalacje do rozruchu i spytać serwisanta o sposób podłączenia. Taki agregat w lodówce pracuje w zamkniętym obiegu olejowo gazowym  nawet 30 lat dlatego są bardzo trwałe.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z Vincentem miałem pierwszego i działał jakieś 3 lata sprzedałem i nadal był sprawny. Aktualnie też działam na "lodówkowcu"  jest bardzo cichy plus butla. Jest cichszy. Jak już to od razu budować składaka.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kompresor Lodówkowy kamell84 5 4,537 05-11-2014, 07:59
Ostatni post: kamell84
  Kompresor domowej roboty Oli360 13 8,781 30-11-2013, 09:15
Ostatni post: ZbiG
  Aerograf+kompresor na początek. Xqwzts 29 24,588 25-05-2012, 08:57
Ostatni post: katmpb
  Kompresorek do aerografu leon65z 9 4,952 16-03-2012, 11:47
Ostatni post: Vincent
  Jaki aerograf i kompresor ? uri 5 6,790 17-02-2009, 01:44
Ostatni post: Yeti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości