Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-54 obr. 1951 o numerze bocznym 733
#1
Witam wszystkich Kolegów Modelarzy!
Zwracam się z prośbą o pomoc. Sklejam właśnie modele czołgu T-54 obr. 1951. Prace trwają w najlepsze. Sklejam właśnie kadłub, a przede mną wieża czołgu. I tu pojawia się mój odwieczny problem: jakie malowanie wybrać? Znalazłem w necie taką oto fotkę:

[Obrazek: IwKjS_zpsd68b8717.jpg]

I tu pojawia się mój apel o pomoc! Na wieży czołgu widnieje numer boczny 733. Bardzo zależy mi na dokładnym oddaniu kształtu cyfr, w szczególności trójek.  Jaką czcionkę mam użyć by uzyskać najlepszy efekt?  Przejrzałem już kilkaset czcionek. Praca to żmudna i nużąca. Znalazłem już kilka podobnych  czcionek, jednak żadna z nich nie odpowiada oryginałowi. Jeżeli któryś z Kolegów miałby jakąś sugestię odnośnie doboru czcionki to będę bardzo wdzięczny.
Ukończone: T-37A, BA-20M, T-28, T-26 obr. 1931, T-60, PzKpfw IV ausf. G, BT-2, T-35 obr. 1932, BA-64B, T-34-76, T-70M
Już wkrótce: T-54 obr. 1951, BRDM-1
W produkcji: ZiŁ-29061
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, że najlepiej jak chlapniesz od ręki, lub samodzielnie(odręcznie) wykonasz szablon. Chyba nie znajdziesz gotowej czcionki.
pozdrawiam.
Marcin
pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości