Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Operacja "Dunaj" - polski T-55 / GPM
#51
Znaczy co koper ? znów szalejesz ?
Odpowiedz
#52
Cały czas do przodu...
Skrzyneczki sztuk dwie Smile Dodane "zapinki", żadnych fototrawionych elementów, które zapewne byłyby ładniejsze, ale jestem uparty i staram się robić jak najwięcej sam.
[Obrazek: 52_zpsr5vnonri.jpg]
[Obrazek: 53_zpsdrxe1gnh.jpg]
[Obrazek: 54_zpsn2ddlyst.jpg]
Dorobiłem wydech, w sumie prosty element, dodana tylko osłona i dziurki w głównym elemencie. Osłona zrobiona z amelinium  Tongue
[Obrazek: 55_zps6h81y6pp.jpg]
No i tak to wygląda razem, skrzyneczki nie przyklejone.
[Obrazek: 56_zpsftnpoy0r.jpg]
Pozdrawiam  Big Grin
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#53
Jacku koła zajefajne,ale cosik deczko kanciaste.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#54
Dłubaniny ciąg dalszy, żeby nie było gadania. 
Tematem dzisiejszego odcinka jest wieża. 
Szkielecior co najmniej skromy.
[Obrazek: 57_zpsdgfqmuxc.jpg]
Poszycie posklejane w powietrzu, bez większych problemów bez przesadnego starania się  Big Grin Wszystko i tak będzie szlifowane, malowane itd. Nie róbcie tak jak ja Big Grin Od środka praktycznie całość poszycie posklejana paskami cienkiego papieru.
[Obrazek: 60_zpskbhelolu.jpg]
[Obrazek: 59_zpsgzz9wxe7.jpg]
[Obrazek: 58_zpsid2u8zrg.jpg]
Dokleiłem podstawy włazów, trochę detali. Kilka dupereli całkowicie przerobione w stosunku do wycinanki, a i tak nie wszystko jest tak jak być powinno. Za dużo mam zdjęć, co nie przyspiesza roboty...
[Obrazek: 61_zps6cbznffa.jpg]
[Obrazek: 62_zpslsc4hggv.jpg]
[Obrazek: 63_zpsjaxfa2vd.jpg]
[Obrazek: 64_zpse2sai4ri.jpg]
Sklejone jakiś czas temu "jażmo" czy cuś, jakkolwiek to nazwać - mocowanie działa. Oczywiście nie pasuje. Będzie cięcie.
[Obrazek: 65_zps6z9iuxwv.jpg]
Do mojego teciaka posiadam drewnianą lufę dostępną w GPM. Fajna, tylko ma jeden feler... Poprawimy.
[Obrazek: 66_zpsk0pyjyub.jpg]
Na koniec wieża z kadłubem, oczywiście na sucho, nie ma jeszcze mocowania żadnego.
[Obrazek: 67_zpssovq1r5q.jpg]
[Obrazek: 68_zpsubmiqr6f.jpg]
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#55
Nie moge się doczekać aby zobaczyć to w kolorze.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#56
No całe szczęście bo już myślałem, że kadłub na zawsze zostanie u Rowina jako model do mierzenia podstawek Wink
Odpowiedz
#57
(04-01-2015, 09:43)JaCkyL napisał(a): Obiecałem koła więc oto one, prawie skończone.
Tyle trzeba poskładać do tzw. kupy - jedno koło to 50 elementów.
[Obrazek: 17_zpsdc975cd7.jpg]
[Obrazek: 18_zpsedaa658d.jpg]
[Obrazek: 19_zps1f883447.jpg]
[Obrazek: 20_zps03114601.jpg]

Witam

poproszę o informację gdzie kupić i jakie to części laserowe (z jakiego modelu)  użyte do wykonania kół nośnych.
Odpowiedz
#58
Wszystko pisałem już wcześniej - te laserki to koła do BAT-M z Model-kom. To oczywiście nie jest cały zestaw laserów dostępny u wydawcy czy w sklepie GPM http://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-l...at-m-wregi - ja wykorzystałem tylko koła, reszta części nie są do modelu T-55 żeby nie było nieporozumień!
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#59
(15-03-2016, 09:52)JaCkyL napisał(a): Wszystko pisałem już wcześniej - te laserki to koła do BAT-M z Model-kom. To oczywiście nie jest cały zestaw laserów dostępny u wydawcy czy w sklepie GPM http://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-l...at-m-wregi - ja wykorzystałem tylko koła, reszta części nie są do modelu T-55 żeby nie było nieporozumień!
Pozdrawiam Smile

Dziękuję za info - bardzo mi to pomoże w wykonaniu kół do Mazura D-350
Odpowiedz
#60
Po co najmniej 4 latach walki (w tzw. międzyczasie oczywiście powstały też inne modele) skończyłem mojego T-55 Smile Z założenia model miał być relaksacyjnym, sklejonym bez napinki na urlopie. Oczywiście nie wyszło Smile Model malowany, mocno przerabiany, drewniana lufa, drobne lampy żywiczne i najbardziej widoczne koła z Model-komu od Bat-M. Zapraszam do oglądania! Smile

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

Relacja była na forach do czasu "upadku" photobucketa, skończona tutaj: http://kartonowki.pl/forum/temat/3380,op...i-t-55-gpm
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#61
No Panie! Efekt koncowy swietny. Takze gratuluje ukonczenia modelu i mam nadzieje, ze zobacze niedlugo na zywo.
Oczywiscie pytanie co z jakims kawalkiem podstawki? Planujesz zrobic jakis kawalek czechoslowackiej drogi?
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#62
Jacek, piękna robota!!!
Odpowiedz
#63
Miód malina  PDT_Armataz_01_37

Da mnie Twoje modelarstwo, to poezja PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#64
Rewelacja , wygląda jak prawdziwy .
Robota pierwsza klasa  Exclamation
Odpowiedz
#65
Noo, jest moc. Może i długo trwało, ale efekt wart zachodu. !
Gratulacje!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#66
Super praca. Podoba mi się delikatnie zaznaczona eksploatacja a nie 100% wersja błotna.  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#67
Dzięki chłopaki!
Podstawka oczywiście będzie, tylko nie mam natchnienia żeby ją skończyć, a właściwie przemalować bo przestała mi się podobać. Do tego pękła na łączeniu elementów żywicznych. Będzie coś takiego:
[Obrazek: 108.jpg] [Obrazek: 109.jpg] [Obrazek: 110.jpg] [Obrazek: 111.jpg]

[Obrazek: 112.jpg] [Obrazek: 113.jpg] [Obrazek: 114.jpg] 
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#68
Jest moc, model robi wrażenie. Tło klimat robi, całość groźnie wygląda.
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ Precyzyjny 390 192,523 02-03-2021, 02:27
Ostatni post: henkos
  PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski rowin 46 22,308 28-11-2019, 02:16
Ostatni post: Raven
  [R] Polski czołg lekki 4TP Sklej Model NR1 Windir 7 6,780 25-04-2018, 07:37
Ostatni post: Windir
Wink [WKM2] [R] Polski niszczyciel "Wicher II" - WAK four 4 4,194 13-06-2017, 06:18
Ostatni post: four
  [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu karol1985 50 23,689 24-04-2016, 11:10
Ostatni post: karol1985
  [R/G] Polski czołg pływający PZInż. 130 jaceko99 23 10,022 17-07-2015, 03:53
Ostatni post: Raven
  [R] Polski motocykl SFM Junak M07/M10 - projekt własny - skala 1:9. mariusz30003 24 17,306 25-09-2013, 03:07
Ostatni post: camilllo
  [R] Polski czołg lekki 4TP wyd. Sklej-Model Jurgen 18 9,751 15-09-2013, 10:29
Ostatni post: Jurgen
  [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja Jasiek 36 19,918 07-07-2013, 12:55
Ostatni post: Piotreq
  [R + G] Polski Vickers, czyli... 7TP. WAK, nr 5/2009 Piotreq 71 24,819 29-02-2012, 01:14
Ostatni post: Piotreq

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości