Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Westland LYSANDER Mk.III A (Orlik)
#1
Detalizacja i spasowanie części z wycinanki autorstwa B. Kołka to ta sama liga co opracowania Halińskiego. Projekty pana Bartłomieja (mam na myśli też An-2) na tle projektów A.H. pod pewnymi względami jednak korzystniej wypadają a to dlatego, że Orlikowe opracowanie zawiera: dublowane drobne albo trudne części tak, że mamy coś w zapasie,   powierzchnie sterowe zaprojektowane jako ruchome,   można wybrać wersje łatwiejsze co rysunki podpowiadają,   dołożony jest duży zapas koloru,   cena wycinanki na rozsądnym poziomie. Podobnej wielkości opracowania od konkurencji stają się cenowo nieprzyjazne polskim modelarzom.  Model Lysandera jest trudny w budowie. Bardzo dokładnie zaprojektowano koła jako obracające się. Ja zrobiłem na stałe ze względu na trudną specyfikę konstrukcji, kto ma lasery będzie mu łatwiej, ja takowych nie używam. Wznios skrzydeł autor podaje na około 3 stopnie, mnie zastrzały podniosły je do 4,5 stopnia. Trochę szkoda, że nie ma części do zwijania na lufę i stojak karabinu, podobnie przy kole tylnym. Są podane tylko same szablony. Przydało by się też jak malować niektóre szablony. W wycinance brakuje do wręgi A13 części w odpowiednim kolorze (lub ta wręga w kolorze). Na stronie Orlika jest dużo zdjęć surówki modelu - super sprawa, nieraz  w trakcie klejenia do nich zaglądałem.  Sumując, otrzymaliśmy od Orlika piękny, dokładny i przystępny cenowo model samolotu związanego z polskimi lotnikami.
  Zapraszam do galerii.

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#2
Coś mi nie pokazuje zdjęć ... łączy i łączy i nic nie widzę .
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#3
Idealnie sklejony model  :milbravo:
Odpowiedz
#4
Gratulacje !!!
Pięknie wykonany model  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Mam go w 2D i czeka na swoją kolej

I Jeszcze jedno - Przepiękne zdjęcia  :mil11:
A to w locie - jak prawdziwy samolot.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Nooo teraz widzę piękny Model ! Moje Gratulacje Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#6
Fajny model  :milbravo: fajnie prezentuje się w powietrzu .
Odpowiedz
#7
Gratulacje, po tym co napisałeś również dla Pana projektanta, bo model pięknie oddaje lysanderowe kształty, podwójne  :milbravo:
Odpowiedz
#8
Kajym bardzo Ci dziękuję za ten model. Ostatnimi czasy troszkę mnie odstawiło na inne tory i bardzo rzadko tutaj zaglądam tym bardziej cieszy taka perełka.Model sklejony tradycyjnie rewelacyjnie i tutaj po raz kolejny Cię proszę, wybierz się na jakiś konkurs modelarski. Bardzo bym był rad Twe prace zobaczyć w realu, myślę że pisząc te słowa wyrażam też zdanie kilku kolegów. Cieszę się że góry dalej grają w Twoich zdjęciach, to zdecydowanie podnosi walory estetyczne. A na koniec zapytam czy jak się kiedyś zawezmę i wezmę się za tego pokraka to mogę liczyć na konsultację?

Pozdrawiam.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#9
Straszny pokrak ale wykonanie wyśmienite !!!  :mrgreen: :mrgreen: :lol:
:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#10
Witam
No i co ????  Oj nie dobry , nie dobry kajym tak bez relacji  ;D
Ale za to model jak zawsze PIERWSZA KLASA !!!!!!!!!! :milbravo:
Pozdrawiam .
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#11
Piękny model, jak zawsze świetnie sklejony i pokazany. Szkoda że bez relacji ale co tam Big Grin. Miło że wykonawca podzielił się także swoją bardzo rzeczową oceną wycinanki. :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#12
Model prezentuje się wyśmienicie.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#13
Sumując, otrzymaliśmy od kajyma piękny, dokładnie sklejony model do podziwiania. Jak zawsze....z resztą  :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#14
Piekny. W Twoim stylu, model, zdjecia... Po prostu majstersztyk.
Podpisuje sie pod petycja relacji z budowy nastepnego modelu i zapytuje co to bedzie, bo oglądać Twoje modele to czysta przyjemnośćSmile
P.S.
Jak zrobileś szyby? Gotowiec, plaskie kawalki folii czy tloczyles?
Odpowiedz
#15
Piękna robota. Szkoda, że bez relacji. Też mam zamiar skleić to cudo, chociaż zdaję sobie sprawę, że mój nigdy nie dorówna jakością wykonania twojemu. Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
#16
Wspaniały model, piękne zdjęcia! Gratuluję!  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#17
Piękny, po prostu piękny.  PDT_Armataz_01_34
Czekałem na galerie i komentarz tego do tego modelu, bo tez go sobie niedawno sprawiłem, a tu proszę...
Sam kajym zaprezentował swoje zdolności, nie powiem bardzo mi się twój model podoba.
Sam Samolot do urodziwych nie należy, jakkolwiek niebagatelna sylwetka i szachownica podniesie walory półki z modelami.

Gratulacje. 
:milbravo:
Odpowiedz
#18
Re-we-la-cyj-ny ! A zdjęcia tylko dodają mu uroku. Fantastyczna praca
Odpowiedz
#19
Gratuluję wykonania czystego modelu, szacun  :milbravo:  Smile
Odpowiedz
#20
Bardzo ładnie wygląda. Gratulacje.
Odpowiedz
#21
Fantastyczny!  :milbravo:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#22
Wow Kajym ... Wow...
Żaden temat Ci nie straszny!
Odpowiedz
#23
Serdecznie dziękuję wszystkim.
Na osłonie silnika zrobiłem leciutko otwarte klapki. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że te klapki po bokach w górnej części prawie że dotykają kadłuba. Moje paluchy w którymś momencie taką szkodę uczyniły, ale już oberwały za to. Cry
Jeśli chodzi o relacje to stać mnie tylko na to  :oops:.  Na następny model miałem w zamyśle Ki-61 z A.H. ale, że się opóźnia wydanie to pewnie B-17 zajmie jego miejsce. Oszklenie nie wymaga tłoczenia i zrobiłem je z płaskich kawałków folii.  Paweł O - konsultacje Tobie?  Taki MODELARZ jak Ty, to od Ciebie należy oczekiwać konsultacji.  Ale jakbyś miał jakieś pytanie to odpowiem tylko w miarę szybko, bo mam krótką pamięć i wnet zapominam o szczegółach.
                    Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Sądząc po zbliżonych parametrach i możliwościach samolot był jakby brytyjskim odpowiednikiem Karasia Wink
Jakość wykonania jak to u Ciebie - przy każdej galerii można spodziewać się po mistrzowsku sklejonego, a przy tym pracochłonnego modelu  PDT_Armataz_01_34
Bardzo by cieszyła możliwość obejrzenia modelu na żywo na którymś z festiwali, których w Twoich okolicach nie brakuje.
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#25
Ajajajajajajaj... Piękny model i świetne wykonanie.  Gratuluję!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BŻ-1 Gil; Orlik; 1:33 kilek15 5 1,039 30-08-2023, 07:44
Ostatni post: yogi
  Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12 krys 4 1,065 12-07-2023, 12:12
Ostatni post: krys
  [G] Panther ausf.G Befehlswagen wyd. Orlik Kejmykos 1 2,034 27-06-2022, 03:35
Ostatni post: Tommy T.B.
  [G] Staliniec S-60 (Orlik, 3/2019) ediacz 10 4,250 08-07-2021, 09:50
Ostatni post: grek
  Corsair F4U-5NL skala 1:50 wydawnictwo Orlik pulpetto 1 2,014 09-05-2021, 10:02
Ostatni post: Winek
  Diema DS-12 Orlik 4/2017 grek 3 2,868 01-05-2021, 10:53
Ostatni post: grek
  [G] Bobcat 331 - Orlik ppflcn 0 1,979 04-08-2020, 02:18
Ostatni post: ppflcn
  Jelcz M11, Orlik, 1-43, w wykonaniu Michała Tomasz K 3 2,604 07-05-2020, 07:17
Ostatni post: Lesio73
  [G] Westland Whilwind Mk. I 1:33 WAK 4/2015 air_22 5 3,561 04-05-2020, 08:49
Ostatni post: Lesio73
  [G] Tarpan 233S OSP Strzelce Opolskie Orlik 1:43 perfidniak 6 3,752 11-09-2019, 04:19
Ostatni post: perfidniak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości