Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w dobraniu koloru farbki do laserowych gąsienic modelu Tiger I
#1
Witam , prosiłbym o pomoc w dobraniu koloru farbki do laserowych gąsienic modelu Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. H1 / Mały Modelarz 4-5/98.Myślałem na farbką humbrola , czytałem że są bardzo dobre , pozostaje tylko kwestia odpowiedniego kolor.Chciałbym tak dobrać kolor by nie wyglądał sztucznie , by dobrze komponował się z modelem.


Z góry dzięki za pomoc
Odpowiedz
#2
Pytanie dosyć dziwne - z tego co mi wiadomo, to gąsienice tygrysa nie były niczym malowane  :mil11:
A skoro nie były niczym malowane to miały kolor stali. A skoro miały kolor stali, to można je pomalować jak gąsienicę każdego innego pojazdu gąsienicowego - wystarczy zajrzeć do jakiejkolwiek relacji.
Zależy jaki efekt chcesz uzyskać - czyste, zardzewiałe, zabłocone. W najprostszym wariancie malujesz je na czarno (jakąkolwiek farbą) i przecierasz metodą suchego pędzla jakimś metalizerem np. Humbrola.
Odpowiedz
#3
Chcę żeby były oryginalne tzn żeby model wyglądał naturalnie , żeby wycinanka dobrze się komponowała z tym kolorem , by nie wyglądało to sztucznie i nie wiem na jaki odcień się zdecydować jako podkład a metalizerem również je pomaluje ponieważ widziałem na paru modelach i wygląda to rewelacyjnie.
Odpowiedz
#4
Moje zdanie: gąsienice były produkowane ze zpecjalnego stopu,który nie rdzewiał jak zwyczajna stal. W moich modelach gąsienicowych gasienice laserowe malowałem ciemnoszarym kolorem. Gdzieniegdzie , delikatnie można przetrzeć metalizerem, a dodatkowo można pobrudzić ziemistym kolorem suchymi pastelami, lub odpowiednio wykonanym washem.
Przykład z mojej kolekcji:
[Obrazek: th_DSC00792.jpg]
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#5
Dzięki za odpowiedź , prosiłbym o konkretną barwę farbki z palety humbrola.
Odpowiedz
#6
(05-11-2014, 05:16)Cruiser link napisał(a): prosiłbym o konkretną barwę farbki z palety humbrola.

Zlituj się. Uszanuj to, że ktoś poświęca swój czas, żeby udzielić Ci porady. Zapewniam Cię, że znalezienie informacji w internecie jaki numer humbrola to ciemny szary zajmuje ok. 10 sekund (wiem, bo osobiście sprawdziłem). Dlaczego ktoś miałby poświęcać jeszcze więcej swojego czasu, żeby znaleźć tą informację za Ciebie i jeszcze odpisać na Twoje pytanie? Żyjemy w czasach gdzie wyszukiwanie informacji nie jest jakimś tytanicznym wysiłkiem - zakładam, że paleta kolorów humbrola nie jest tajemnicą strzeżoną przez Pentagon.
Odpowiedz
#7
Nie o to mi chodziło , jest po prostu dużo różnych odcieni i nie wiem na jaki się zdecydować.To może podam paletę i prosiłbym o pomoc co wybrać.Nie chcę kupić niewłaściwej a pewnie ktoś już malował takie gąsienice.

http://www.torques.webd.pl/Warsztat/malo...umbrol.jpg
Odpowiedz
#8
Do najbliższego sklepu modelarskiego z farbami mam około 60 kilometrów... Zatem dysponuję farbami w kolorach podstawowych ( biały,czarny,niebieski, czerwony żólty) i z nich mieszam kolor najbardziej mi odpowiadający.  Nie sądzę, by się ktoś czepiał  niewłaściwego odcienia "ciemnego szarego"  Tongue
Rozumiem,ze nie robisz modelu prosto z linii produkcyjnej, sterylnie czystego. No bo jeśli tak, to powinieneś zapytać o kolor omawianego stopu na Akademii Górniczo-Hutniczej  :roll: :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#9
Met 53 lub Matt 67 a potem na sucho 27001
Odpowiedz
#10
O taką krótką , rzeczową i bez zbędnych komentarzy odpowiedź mi chodziło , wielkie dzięki Lukee. PDT_Armataz_01_34
Połączenie ze sobą tych dwóch farb czyli Gunmetal i Aluminum bardzo mi się podoba i mam nadzieję na taki efekt:

http://www.scalespot.com/onthebench/f16c/image051.jpg
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana kolorów modelu - (w jaki sposób) ? entrop 6 3,852 10-03-2020, 11:54
Ostatni post: Lukee
  Nowy modelarz-wybór narzędzi,modelu,ogólna pomoc. oOdz1m3k 12 5,798 25-01-2019, 11:32
Ostatni post: tegwoj
  Potrzebna pomoc przy PWS-19 z CardPlane! Fulcrum 0 2,050 20-05-2017, 01:38
Ostatni post: Fulcrum
  pomoc przy zakupie dakon 35 11,667 21-10-2015, 05:45
Ostatni post: Haneczka
  Malowanie gąsienic metalizerem Cruiser 3 3,887 15-01-2015, 09:33
Ostatni post: Cruiser
  Pomoc w wyborze aerografu przemek1 0 2,086 03-11-2014, 11:07
Ostatni post: przemek1
  Pomoc w dobraniu gąsienic laserowych do Tigera I z MM Cruiser 2 3,038 22-10-2014, 04:52
Ostatni post: Cruiser
  Farbki akrylowe do kartonu. bajos 7 6,506 30-08-2014, 12:36
Ostatni post: struna
  Humbrol farbki Tenes 4 2,870 13-06-2014, 09:18
Ostatni post: Tenes
  Problem z gąsienicami "Tiger" Ausf.H1 z MM 4-5/98 Cruiser 4 2,724 10-04-2014, 04:39
Ostatni post: qbas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości