Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R?] Elektrowóz EU07-538 angrafMODEL (1:25)
#1
Cześć!

Poprzednie projekty zostawiłem za sobą, w nowym miejscu zamieszkania zacząłem kleić model lokomotywy EU07, którą to dostałem na urodziny.
Niestety wydanie trochę zawodzi.
-mało rysunków, niektóre (belka bujakowa) w ogóle nie oznaczone numerami części - na szczęście w Internecie udało się znaleźć wykonany przez modelarza
-kompletny brak opisu, a szkoda - może gdyby była jakaś sugestia kolejności wykonywania elementów, to wieszaki maźnic wyszły by mi o niebo lepiej, nie było również oznaczeń grubości tektury, a 1-4 gwiazdki to dość nietypowe dla mnie
-numeracja części czasem z kosmosu, niektóre numery występują po 2-3 razy na różnych elementach, zauważyłem też część numer 279, a niższy numer to ok. 140, czasem po prostu nie ma numeru
-brak szablonów drutu

Mimo tych wszystkich przywar lokomotywa bardzo mi się podoba, choć zraziłem się trochę do wydawnictwa.
Zawiódł mnie też klej w sprayu, który po pewnym czasie potrafi się rozkleić - zwłaszcza w kontakcie z niektórymi farbami.

Okładka: [Obrazek: th_DSC01401_zps7bdfd31a.jpg]

Aktualnie dłubię przy wózkach. Zrobiłem silniki, koła, wieszaki maźnic i kilka drobiazgów.
Koła robiłem w dwóch turach, więc widać różnice w kolorze 'polerowanej stali'. Teraz już wiem co i jak, więc w następnym modelu będzie już wyśmienicie Smile
Niestety nie mam elementów leserowych, więc budowa się ciągnie dłużej niż bym chciał.

[Obrazek: th_DSC01389_zps8335c227.jpg][Obrazek: th_DSC01388_zps47e2ec32.jpg][Obrazek: th_DSC01393_zps04aeb76b.jpg]
W tej chwili zajmuję się belkami bujakowymi, do których rysunek znalazłem w relacji tego samego modelu na czarnym forum.
W tej chwili jest trochę problemów z maźnicami - poprawię to po zamontowaniu hamulców i belek.

Ponadto skleiłem szkielet budy i zacząłem robić wyposażenie podwozia. Całe podwozie będzie pomalowane na czarno, farbą w sprayu (gryzie się z butaprenem Sad).
[Obrazek: th_DSC01391_zpsf946d7c8.jpg]

Poskładany na sucho:

[Obrazek: th_DSC01403_zps9d085be9.jpg][Obrazek: th_DSC01402_zps0e47831f.jpg]

Model będzie w oryginalnych barwach zielono-ciemnozielonych, z delikatnie uplastycznionymi kabinami. Miałem zamiar wykonać oświetlenie dwukierunkowe, ale to, że trzeba wykonać przody dachu we własnym zakresie (szpachlowanie) zniechęciło mnie skutecznie. Lokomotywa będzie stała pod semaforem na torze o długości 1 metr (czyli jakieś 40 cm jazdy Wink), z dwoma słupami trakcyjnymi, trawą i nasypem.
O ile dobrze kojarzę to przewód trakcyjny jest jakby "plecionką" z kilku cieńszych. W jaki sposób najłatwiej coś takiego wykonać? Czy może jakiś zamiennik kupię? Np. lina holownicza na czołgach?

Następna aktualizacja nadejdzie pewnie, gdy już będzie całe podwozie i elementy nadwozia. Pora się dorobić w końcu fajnego aparatu Smile

Pozdrowienia!
Odpowiedz
#2
Chłopie, ciesz się z tych maźnic a nie narzekaj... jakbyś moje zobaczył to byś uciekł chyba  :-X twoje są ekstra! idzie ci bardzo dobrze, ale boki kół są czarne  Wink Ogólnie, to wydawnictwo jest dobre- sklejam teraz Pt47 także od angrafa- i sobie ten parowóz chwalę. EU07 to oczywista, wydana na szybko wpadka... ja mam ten model ale w malowaniu z żółtym czołem. Powodzenia, i będę ci kibicował w tej relacji  Big Grin
Odpowiedz
#3
Witaj,
jeżeli chodzi o linkę to spróbuj z linką z przewodu elektrycznego. jest troszkę zabawy ze zdjęciem izolacji, ale efekt będzie bardzo realistyczny.
Jeżeli nie masz kota w worku, to nie mów, że masz kota w worku.
Odpowiedz
#4
Przewód trakcyjy to faktycznie plecionka, ale w tej skali raczej nie zrobi większej różnicy jak nie będzie on pleciony.
Odpowiedz
#5
No sorry ale przewód trakcyjny jest DRUTEM zaś przewód nośny jest linką lub jak kto woli plecionką
Odpowiedz
#6
Tak dokładnie jest, już sobie to dogłębniej sprawdziłem, nie bazując więcej na tym co tylko usłyszałem. : )
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink ADW Model EU07 & ET41 seb80 0 1,752 18-07-2022, 05:33
Ostatni post: seb80
  [R] Lokomotywa EU07 ANGRAF 1:25 luki84 2 6,757 07-09-2013, 02:19
Ostatni post: luki84
  [Relacja] Elektrowóz EP 05 - ADW MMODEL skala 1:45 Laykis 5 4,627 10-10-2010, 07:49
Ostatni post: Laykis

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości