Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Challenger - Fly Model 25
#1
Witam serdecznie wszystkich modelarzy, mam na imię Rafał i param się z kartonówkami już bardzo długo i z różnym efektem. Po obejrzeniu relacji na kilku forach internetowych stwierdziłem że jeszcze długa droga przede mną i zastanawiałem się czy właściwe jest pokazywanie moich wypocin w necie, no ale spróbuję. Najwyżej ktoś zmiesza mnie z błotem, jakoś przeżyję.

Moją pierwszą pasją było współczesne lotnictwo ale z biegiem czasu i po sklejeniu kilku modeli latających stanęło jednak na czołgach.

Zabrałem się za klejenie angielskiego potworka o imieniu Challenger. Jest to pierwsza wersja tego czołgu. Model wydany jest przez FLYMODEL. W porównaniu do nowszych modeli nie jest on aż tak dokładny ale klei się dobrze. Na dzień dzisiejszy mam wykonany szkielet, który jest już cały oklejony i tworzy zgrabne pudełko. Aktualnie walczę z układem jezdnym czyli kołami.

[Obrazek: th_IMG_0681.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0679.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0666.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0424.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0423.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0422.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0421.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0420.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#2
Witam ponownie. Wczoraj i dzisiaj popchnąłem prace trochę do przodu. Koła nośne sklejone są wszystkie, brak jeszcze jednego elementu zawieszenia i trafią na kadłub. Koła napinające, napędowe i rolki podtrzymujące są już na kadłubie. W następnym wejściu bryka powinna stać już na gąskach, pozdrawiam.

[Obrazek: th_ResizeofIMG_0689.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0687.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0685.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0684.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0683.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#3
Mozolnie idą prace nad potworkiem ale codzienność na więcej nie pozwala. Żeby w relacji coś się działo to stan obecny modelu wygląda tak. Aktualnie walczę z drugą stroną no i biorę się za gąsienice, pozdrawiam.

[Obrazek: th_ResizeofIMG_0699.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0700.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0695.jpg]
[Obrazek: th_ResizeofIMG_0693.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#4
Nie przesadzaj, że wolno. Jak na weekend to sporo zrobileś. Gąski to pewnie będą z ogniw .... bo po tym co widzę to by chyba wypadalo ladnie zrobić.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#5
Będą jednak paski, ale wyglądają całkiem nieźle, robię ten model dokładnie tak jak przedstawia autor i nie będę zmieniał w nim raczej nic. W sumie to 400 elementów. Następny model jaki będę robił to już raczej będzie pierwszy z ogniwkami.
Czołgista!
Odpowiedz
#6
kujot666, no zrób z ogniwek .... prooooszę Smile
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#7
Nawet myślałem o ogniwach ale nie bardzo wiem jak za nie się zabrać, a nie wiem czy ktoś próbował rozrysować do tego modelu gąski.
Czołgista!
Odpowiedz
#8
Nareszcie zmordowałem jedną z gąsienic, która jest już założona na koła i potworek na niej stoi. Druga jeszcze w kawałkach tylko poskładać ją do kupy. Aktualny stan prac pokazują fotki. Myślę że jak skończę układ jezdny to i relacja z budowy przyspieszy bo ta dłubanina przy gąskach już mnie męczy. A gdzie produkcja ogniwek, to chyba się można załamać.

[Obrazek: th_IMG_0730.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0729.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0728.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0726.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0723.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#9
Cze, nareszcie skończyłem układ jezdny. A żeby zakończyć temat tych okolic modelu wykonałem błotniki z przodu i z tyłu, oraz dokleiłem fartuchy ochronne na koła. Zmieniłem względem wycinanki to, że fartuch miał być pojedynczym, płaskim elementem, a został rozcięty i w miejscach łączeń ma inną grubość. Myślę, że go to trochę uplastycznia. Do następnego postu.

[Obrazek: th_IMG_0774.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0769.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0768.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0767.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#10
Jak obiecałem tak zrobiłem, dzisiaj wykonałem całą bryłę wieży. Uśmiałem się trochę bo pierwszy raz spotkałem się w modelu z wydrukowaniem dwóch tych samych części, dwie prawe zamiast prawej i lewej. Oczywiście strona z nadrukiem przypadała od środka wieży. Minimalnie szkielet nie zgrywał się z poszyciem ale w tym modelu to norma, ze szkieletem kadłuba było to samo. Wcześniej zrobiłem pare drobiazgów na kadłubie, także pomału do przodu. Na zdjęciach wieża jest tylko położona na kadłubie żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.

[Obrazek: th_IMG_0802.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0801.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0800.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0799.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0798.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0797.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0796.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#11
Sam nie wiem skąd wydawca modelu wytrzasnął taki kolor, wątpie żeby prawdziwe Challengery miały taki odcień koloru na sobie, no ale jak standart to standart, może lepiej będzie się prezentował jak będzie skończony.
Czołgista!
Odpowiedz
#12
Co do koloru zgadzam sie z przedmówcami, ale modelik itak będzie bardzo ładny.
Na warsztacie Challenger 2 - GPM - 99.9% ukończone
W stoczni na wyraźne życzenie mojej ładniejszej połowy - HMS Victory- Shipyard
Odpowiedz
#13
Przybyło parę detali na wieży, więc żeby nie było za smutno i coś się działo, parę aktualnych fotek modelu.

[Obrazek: th_IMG_0876.jpg] [Obrazek: th_IMG_0877.jpg] [Obrazek: th_IMG_0878.jpg]


[Obrazek: th_IMG_0879.jpg] [Obrazek: th_IMG_0880.jpg] [Obrazek: th_IMG_0881.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#14
Mam małe spostrzeżenie - retusz jest lekko za ciemny. Poza tym jest spoko Confusedmile:
W budowie:P-47 Thunderbolt
Ukończone:Sopwith F.1 Camel
Odpowiedz
#15
MikeS, retusz faktycznie był za ciemny bo nie miałem takiego odcienia flamastra, teraz niedawno kupiłem farbkę olejną Revella, tak że powinno być lepiej. Wogóle w retuszu byłem cienki i dopiero się uczę, także następny model powinien być bez zastrzeżeń.
Czołgista!
Odpowiedz
#16
Witam ponownie, pomalutku budowa zbliża się do końca. Ostatnio wykonałem lufę oraz właz dowódcy czołgu na wieży, plus kilka drobiazgów. Im bliżej do końca tym bardziej Challenger zaczyna mnie męczyć, jednak opracowanie tego modelu pozostawia wiele do życzenia. A oto kilka fotek, miłego oglądania.

[Obrazek: th_IMG_0894.jpg] [Obrazek: th_IMG_0893.jpg] [Obrazek: th_IMG_0892.jpg]


[Obrazek: th_IMG_0891.jpg] [Obrazek: th_IMG_0890.jpg] [Obrazek: th_IMG_0889.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#17
Bardzo, bardzo fajnie wygląda.
Swoją drogą widać jak wielką ewolucję przeszła technika drukarska w tym okresie.
Odpowiedz
#18
kujot666, oglądanie tego modelu w twoim wykonaniu naprawdę sprawia przyjemność.
Mam tylko jedno pytanko czy te gąsienice nie są za cienkie?
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#19
Wiesz Iron, chyba masz rację, i mnie się wydaje że nie są zbyt proporcjonalne względem reszty, no ale teraz już tego nie zmienię. W tych starszych modelach opisy i rysunki są skąpe, nie jest dokładnie określone co jaką ma mieć grubość, a ja osobiście nie mam takiego zacięcia żeby studiować monografie sprzętu i robić jak najwierniej względem oryginału. Dla mnie to czysta przyjemność sklejenia modelu i frajda z patrzenia na niego na półeczce.
Czołgista!
Odpowiedz
#20
Nie wątpię że przyjemność z patrzenia będzie ogromna.
Model jako całość wygląda super.
Te gąsienice to nie jest jakiś porażający błąd to tylko taka uwaga na przyszłość.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#21
Hejka. Dzisiaj na warsztat poszedł zadek czołgu. Wszystkie elementy znajdujące się z tyłu kadłuba są gotowe i wklejone na swoje miejsca. Coraz bliżej do końca budowy, pozostało parę detali. Do zobaczyska.

[Obrazek: th_IMG_0905.jpg] [Obrazek: th_IMG_0904.jpg] [Obrazek: th_IMG_0903.jpg]


[Obrazek: th_IMG_0902.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#22
Siemanko.

Dawno mnie tu nie było, a w tym czasie Kolega popełnił niezwykle dużo przy tym pięknym modelu. Bardzo mi się podoba jak go robisz. Mam pyt: czy kolor tych gąsek będzie taki jasny ?? Czy będziesz coś jeszcze przemalowywał ?? Naprawdę świetnie wygląda ten czołg.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#23
Astra, trochę mi nerwów zjada ten modelik(za dużo niedokładności), także raczej nic już nie będę przy nim kombinował.
Czołgista!
Odpowiedz
#24
kujot666, no co Ty ?? Poddajesz się ?? Jestem pewny, że dasz radę go dociągnąć do końca, nawet jeżeli efekt nie będzie zachwycający. Nie przejmuj się blędami, poprawiaj jak najwięcej się da ... tyle już pracy w niego włożyłeś, że głupio tak sobie teraz odpuścić. A nerwy są właśnie po to by je coś zjadało Smile choćby ten właśnie czołg Smile
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#25
Nie miałem na myśli porzucić budowy, nawet przez myśl mi to nie przeszło. Chodziło mi o to, że już na pewno nic nie będę zmieniał względem wycinanki czy dodawał coś od siebie. Choćby nie wiem jak niedokładny był model to nie przerywam budowy na pewno. Dzięki Astra za doping, pozdro.
Czołgista!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,377 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 699 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,474 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,501 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,792 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,587 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,725 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,443 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,007 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości