Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoc przy zakupie
#26
Hmm... W zasadzie to masz rację Dakon, tyle, że co bardziej doświadczeni już trochę tracą cierpliwość po zobaczeniu kolejnego "nawet najprostszego pytania". Może to problem wieku  Wink

Poza tym co modelarz to inny sposób...  Wink

Myślę, że otrzymałeś już tyle podpowiedzi, że sobie poradzisz. Najlepiej weź kilka różnych kartek i próbuj sam. Myślę też, że nawet najprostsza współczesna drukarka poradzi sobie z wydrukiem prostego modelu ze strony Canona. Sam tak próbowałem. I też drukowałem na tanim Canonie ich modele na zwykłym bloku technicznym i wychodziło bardzo ładnie.

Powodzenia i pokaż jak coś zrobisz.
Odpowiedz
#27
Zgadzam się z Lukee: w zasadzie masz rację Dakon. Tylko wytłumacz nam wszystkim co to wg Ciebie znaczy "coś fajnego" ? Dla jednych fajny jest stary trabant a dla innych stary amerykański ford, dla każdego będzie to coś innego więc jak można coś Ci doradzić ?
Odpowiedz
#28
Hej ja tez powiem co-nieco, o tym jak ja wracałem do modelarstwa.
Na początek kupiłem:
  • Matę i nożyk w rossmannie - 15 zł (później nożyk wymieniłem na AK3 Olfy)
  • Kilka modeli z Małego Modelarza - 10 zł szt.
  • Klej polimerowy - 4 zł
  • Butapren - 6zł
  • Paczkę wykałaczek - 0,99 zł
  • Farbę akrylową 12 kolorów- 20 zł
  • Kilka bloków technicznych - 2zł
Pooglądałem te zakupione modele, i zanim zacząłem je ciąć, wydrukowałem kilka darmowych z netu na rozruszanie palców, drukarką atramentową (Brother DCP-J105 polecam: ładne kolory, duży obszar zadruku, oryginalny tusz po dotknięciu się nie rozmazuje) na bloku technicznym. Uważam że ten blok jest wystarczający na modele.
Co do fajności modeli darmowych, w internecie jest ich mnóstwo i zależy co cię interesuje sprawdź na http://paper-replika.com/ tam są różne ich rodzaje: z filmów, samochody, samoloty, czołgi, różne figurki, broń palna itp itd. do tego nie są zbyt skomplikowane ale efektowne.
Ja np kleję teraz model z tej strony o taki:BMW M3 GTR A tu masz jak wygląda w trakcie sklejania http://www.papermodels.pl/index.php/topic,13963.0.html Więc znajdź sobie jakiś fajny model, wydrukuj go i sklej a potem pokaż jak wyszedł, miłego klejenia Smile
Odpowiedz
#29
(21-03-2015, 06:45)Nico link napisał(a): Hej ja tez powiem co-nieco, o tym jak ja wracałem do modelarstwa.
Na początek kupiłem:
  • Matę i nożyk w rossmannie - 15 zł (później nożyk wymieniłem na AK3 Olfy)
  • Kilka modeli z Małego Modelarza - 10 zł szt.
  • Klej polimerowy - 4 zł
  • Butapren - 6zł
  • Paczkę wykałaczek - 0,99 zł
  • Farbę akrylową 12 kolorów- 20 zł
  • Kilka bloków technicznych - 2zł
Pooglądałem te zakupione modele, i zanim zacząłem je ciąć, wydrukowałem kilka darmowych z netu na rozruszanie palców, drukarką atramentową (Brother DCP-J105 polecam: ładne kolory, duży obszar zadruku, oryginalny tusz po dotknięciu się nie rozmazuje) na bloku technicznym. Uważam że ten blok jest wystarczający na modele.
Co do fajności modeli darmowych, w internecie jest ich mnóstwo i zależy co cię interesuje sprawdź na http://paper-replika.com/ tam są różne ich rodzaje: z filmów, samochody, samoloty, czołgi, różne figurki, broń palna itp itd. do tego nie są zbyt skomplikowane ale efektowne.
Ja np kleję teraz model z tej strony o taki:BMW M3 GTR A tu masz jak wygląda w trakcie sklejania http://www.papermodels.pl/index.php/topic,13963.0.html Więc znajdź sobie jakiś fajny model, wydrukuj go i sklej a potem pokaż jak wyszedł, miłego klejenia Smile
No właśnie. Dwa tygodnie kombinowania a jeszcze nic nie sklejone. Też zaczynałem od zakupienia nożyka excel. 
Odpowiedz
#30
Kaczka sklejona Smile teraz kleje forda. Niestety praca, dzieci itp i na klejenie mam max 1h dziennie. Nie martw się jak skleje to się pochwalę.  A kombinować lubię, ot zboczenie zawodowe przy prowadzeniu firmy :p
Odpowiedz
#31
(22-03-2015, 05:06)dakon link napisał(a): Kaczka sklejona Smile teraz kleje forda. Niestety praca, dzieci itp i na klejenie mam max 1h dziennie. Nie martw się jak skleje to się pochwalę.  A kombinować lubię, ot zboczenie zawodowe przy prowadzeniu firmy :p
zobaczę to uwierzę
Odpowiedz
#32
Nie musisz, kompletnie Twoja wiara w mój model mnie nie obchodzi.
Odpowiedz
#33
(23-03-2015, 09:58)dakon link napisał(a): Nie musisz, kompletnie Twoja wiara w mój model mnie nie obchodzi.
Szkoda, bo wielu poświęciło swój czas, żebyś dostał swoje odpowiedzi. Nazywa się to brakiem szacunku.
Odpowiedz
#34
Brakiem szacunku nazywa się to, że nie obchodzi mnie Twoja wiara? Może brakiem szacunku jest to że każdy mój post jest krytykowany przez Ciebie w mniejszym lub większym stopniu. Bardzo jestem wdzięczny za rady innych o czym wcześniej pisałem. Jednak zauważyłem że kilka ostatnich Twoich postów ma tylko negatywne przesłanie, więc co mnie Twoja wiara ma obchodzić ???
Odpowiedz
#35
Witam, nie denerwuj się Dakon , Dexter już tak ma . Jest na wskroś niewiernym Tomaszem jak nie zobaczy to nie uwierzy. Z drugiej strony , w pewnym sensie możesz to odebrać jako zachętę , motywację do pokazania tego co udało ci się skleić. Głowa do góry i pokazuj.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#36
Ciekawa stronka z modelami i dużo do wyboru Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy modelarz-wybór narzędzi,modelu,ogólna pomoc. oOdz1m3k 12 5,879 25-01-2019, 11:32
Ostatni post: tegwoj
  Potrzebna pomoc przy PWS-19 z CardPlane! Fulcrum 0 2,069 20-05-2017, 01:38
Ostatni post: Fulcrum
  Pomoc w dobraniu koloru farbki do laserowych gąsienic modelu Tiger I Cruiser 9 7,585 08-11-2014, 05:51
Ostatni post: Cruiser
  Pomoc w wyborze aerografu przemek1 0 2,110 03-11-2014, 11:07
Ostatni post: przemek1
  Pomoc w dobraniu gąsienic laserowych do Tigera I z MM Cruiser 2 3,055 22-10-2014, 04:52
Ostatni post: Cruiser
  zmniejszenie rozmiaru przy zachowaniu rozdzielczości kirasier 2 2,226 07-06-2014, 07:32
Ostatni post: kirasier
  T-34/76 Lenino - pomoc z kolorem tomm 1 2,254 09-08-2013, 09:48
Ostatni post: kordian
  Witam i proszę o pomoc EkMav 1 1,908 04-08-2013, 02:00
Ostatni post: Piotr D.
  Materiał do formowania próżniowego- pomoc Marceli 3 2,775 24-06-2013, 05:30
Ostatni post: ges
  Pomoc przy Me-109 F-4 KK shoki 2 2,266 02-04-2013, 01:07
Ostatni post: shoki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości