Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
#1
[Obrazek: kate_1_zps1fsytfjx.jpg]
 
    Tematem dwudziestego drugiego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest japoński samolot bombowo-torpedowy Nakajima B5N2 "Kate". Numer nieco opóźniony, bo sam model kosztował mnie więcej pracy i czasu niż zakładałem (jak to zwykle bywa), ale projekt udało się wreszcie doprowadzić do końca. Model powstał na bazie opracowania z 2002 roku (wydanego w MM) choć poza układem konstrukcyjnym niewiele ma z nim wspólnego. Od podstw opacowane zostały między innymi kabina załogi, makieta silnika i niektóre detale. Opracowanie modelu umożliwia alternatywne wykonanie wszystkich powierzchni sterowych jako dzielone (lotki, klapy, stery). Jako uzbrojenie podwieszane przewidziano do zainstalowania bombę lotniczą lub torpedę. Replika samolotu delikatnie waloryzowana graficznie.
    Model przedstawia maszynę z lotniskowca "Soryu", która brała udział w ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 roku. Skala oczywiście 1:33, autor Paweł Mistewicz. Model przeznaczony dla osób z conajmniej średnim doświadczeniem modelarskim. Stopień trudności określiłem na 4 w 5-stopniowej skali. Osoby początkujące i mniej cierpliwe mogą zbudować tę replikę w wersji uproszczonej, to jest bez części wyposażenia kabiny załogi, bez dzielonych powierzchni sterowych, ze schowanym podwoziem oraz z pominięciem innych drobnych elementów oznaczonych w opracowaniu niebieską numeracją.

Zawartość numeru:
- elementy modelu (8 arkuszy kartonu offsetowego - w sumie 620 części),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (7 stron, w tym 2,5 rysunków montażowych),
- rysunek zestawieniowy (1 strona),
- zdjęcia modelu roboczego (ostatnia strona okładki).

    Numer KK z modelem "Kate" będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od wtorku, to jest 31 marca. Cena detaliczna zeszytu to 30 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (szkielety i detale) w cenie 15 zł. Jak zwykle te i inne informacje można znaleźć na stronie wydawcy.

Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego oraz przykładowy arkusz.

[Obrazek: th_kk22_okladka_zpsru1bfa2l.jpg]  [Obrazek: th_kate_3_zpsdloikjjx.jpg]  [Obrazek: th_kate_2_zpsf4ckwrcq.jpg]  [Obrazek: th_kate_7_zpsltnm8uow.jpg]

Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz
Odpowiedz
#2
Zacnie Panie Pawle  PDT_Armataz_01_34 fajny prezent na nadchodzące święta.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#3
Super Super Smile
Odpowiedz
#4
  Dla mnie najważniejszym jest, iż, jak widzę, nie potrzeba tłoczonej kabinki.
  Czyli - można robić!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#5
No i trzeba będzie kupić...  PDT_Armataz_01_34
Fajnie, że jest opcjonalne uzbrojenie, bo w tej maszynie wolę mieć podwieszoną torpedę, zamiast bombki. Mam nadzieję, że zostały uwzględnione dodatkowe drewniane elementy stabilizujące torpedę, jakie zastosowano w Pearl Harbor?
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#6
[Obrazek: 145861.jpg]
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#7
Kurczę cieszę się, że się cieszycie z wydania tego modelu. Zadowolony jestem, że 30 zł zostanie w mojej kieszeni...

...choć to nierealne to liczyłem na Łosia.
Odpowiedz
#8
Szkoda że nie wiedziałem o planach KK, bo właśnie niedawno pociąłem wersję z 2002 roku.  PDT_Armataz_01_07
Choć w sumie za taką cenę, to pewnie kupię, jak będę w empiku...
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#9
Piękny samolot, pamiętam jak kleiłem wersję z MM tuż po wydaniu, mam go jeszcze tylko jest już trochę zdezelowany. Tam także była bomba i torpeda do wyboru (ja zamocowałem torpedę) Smile
Odpowiedz
#10
:milbravo:
Trzeba będzie podjechać do Empiku Smile
Odpowiedz
#11
Też się cieszę z tego samolotu, bo poprzednie wydanie zaczynam od pół roku i dobrze że nie zacząłem :wink:.  Tylko szkoda że kamo to nie jest jednolita zieleń, ew to by było ciekawsze, z Hiryu:
[Obrazek: 10000563a2.jpg]

Tylko mam takie pytanie do autora- czy nie mógłbyś chociaż na stronce do pobrania dodać 2 podpórek kadłub-skrzydło i 2 żeber na każde skrzydło i jakiegoś tam siłownika czy co tam było, żeby można było zrobić wersję ze złożonymi skrzydłami?
Odpowiedz
#12
Gdyby nie to ze zaraz po pracy mam pociąg do domu, to już dzisiaj bym miał ten model u siebie.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#13
Krystian. Taki dodatek do poprzedniego wydania plus kawałek pokładu lotniczego ,wózek na torpedę oraz figurki był w Kartonówce GPM 
Odpowiedz
#14
(31-03-2015, 02:30)Fisk78 link napisał(a):Krystian. Taki dodatek do poprzedniego wydania plus kawałek pokładu lotniczego ,wózek na torpedę oraz figurki był w Kartonówce GPM 

Jakby ktoś chciał posiąść tą Kartonówkę to zapraszam na PW.  Cool
Odpowiedz
#15
A jaki to numer kartonowki?
Odpowiedz
#16
2/2002

ps.oferta Kartonówki już nieaktualna.
Odpowiedz
#17
Właśnie wącham swój egzemplarz - wszystko wygląda niezwykle zacnie  Cool

Panie Pawle M., nawet jak Pan wydasz gówno (znaczy kupę) w Kartonowej Kolekcji to ja ją kupię bo widzę, że warto  :milbravo:
Odpowiedz
#18
Byłem i kupiłem :-) Pani w Empiku właśnie wykładała na półkę więc się trafiło :-) Fajny modelik.
Odpowiedz
#19
Termin ukazania się kolejnego numeru
Kartonowej Kolekcji: lipiec 2015
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,370 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,270 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 5,965 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,818 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,092 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,370 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,692 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.
  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 Paweł M. 10 6,521 01-09-2017, 11:23
Ostatni post: Gregory
  [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa kolekcja nr 27 Paweł M. 4 3,948 24-04-2017, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  [Nowość] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26 Paweł M. 9 6,475 29-11-2016, 07:37
Ostatni post: kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości