Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyszukiwarka kolorów
#1
Cześć. Szukam takiego jednego linka, który wkleiłem komuś w relację. Chodzi o stronkę na której było coś o kolorach farb, można było tam wklejać własne zdjęcia i kursorem klikać na cammo i stronka dobierała przybliżone kolory i numery farb. Miałem niespodziewane formaty i przeinstalowywanie dosłownie wszystkiego, straciłem zakładki do Mozarelli, których nie zdążyłem sobie nigdzie zapisać. Ma to ktoś w relacji?? Plz o pomoc...
Odpowiedz
#2
Detektyw Technick melduje się  :mrgreen:

http://scalemodeldb.com/paint
Odpowiedz
#3
Fajne to, to.  :mrgreen:
Odpowiedz
#4
Bardzo fajna strona  :grin:
THX
Odpowiedz
#5
Strona tak fajna jak zdjęcie które się wrzuci. Ustawienie balansu bieli, jakość oświetlenia, przetwarzanie obrazu w aparacie itp mają znaczący wpływ na to jaki kolor się pokaże a i to nawet nie, bo teoretycznie można wyświetlany kolor porównać z np częścią wycinanki, ale wszystko pięknie jak się ma odpowiednio skalibrowany monitor. Według mnie to jest bardziej do zabawy jak do dobierania kolorów.
Odpowiedz
#6
Co innego jak wrzucisz skan. Ze zdjęciem już spróbowałem i masz rację. I chyba, zdjęcie nie może mieć więcej niż 1024x860 bo większe nie chciało mi się załadować, ale tego nie jestem pewien
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#7
Dzięki bardzo !!
Odpowiedz
#8
fotogrimes masz tu dużo racji i tak jest masa zmiennych co wpływa na kolor. Podłoże na jakim nałożymy farbę, metoda, rozcieńczenie farby, schniecie itp. A i tak jesteśmy skazany na bukiet kolorów jakim dysponuje producent. Tak jak sobie sprawdziłem np. kolor zielony wróżonych (delikatnych) odcieniach to wyskakują te same (prawie) propozycje farb. Na moje daltonistyczne oko to i tak jest bardzo dobrze. Wink Na tej stronie jeszcze nie znalazłem ale czy jest coś takiego aby pokazać kolor a program nam powie z jakich składowych można go uzyskać?
Odpowiedz
#9
(14-04-2015, 03:27)Gregory link napisał(a): Na tej stronie jeszcze nie znalazłem ale czy jest coś takiego aby pokazać kolor a program nam powie z jakich składowych można go uzyskać?

Myślę, że tu znajdziesz odpowiedź: Fantastyczny wpis Syzyfa nt. komputerowego dobierania koloru do retuszu  Big Grin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana kolorów modelu - (w jaki sposób) ? entrop 6 3,852 10-03-2020, 11:54
Ostatni post: Lukee
  Wyszukiwarka relacji i galerii - link Zyrafowy 3 2,569 16-07-2012, 11:34
Ostatni post: Zyrafowy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości