Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-14 Armata
#26
Na moje wojna to interes. Interes koncernów zbrojeniowych. Irakijczycy dostali Abramsy bo zalegały na magazynie niczym Bergepanther i Me-110. Fakt, że są uszkadzane/niszczone (zapewne z dostarczonej odpowiednio spreparowanymi kanałami skutecznej broni) jest idealnym powodem, dla którego rząd USA miałby przeznaczyć na projekt nowego czołgu oraz amunicji takie góry pieniędzy, których my nawet umysłem nie ogarniamy.
A tu jeszcze trzeba będzie przezbroić całą armię Smile

Kto wie, może za jakiś czas my, Polacy, dostaniemy 100-200 Abramsów. Oczywiście po odpowiednio wysokiej cenie, ale John płakał, jak sprzedawał, bo tylko żonę do kościoła woził.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#27
Słuchajcie.. odnośnie czołgu.. nie widziałem zdjęć poligonowych. swoja drogą, kształt wieży przeczy trochę trędom w pancerce . Wieża posiada dużo wnęk i miejsc  które zamiast zmniejszyć siłę rażenia to ją bardziej kumuluje. Mam wrażenie że sama wieża nie jest dopracowana, tylko wykonana na potrzeby prezentacji.( Zresztą taka taktyka była powszechnie stosowana podczas zimnej wojny na 9 Maja). Przyrządy celownicze też mocno wystawają ponad gabaryt wieży i są gabarytowo duże,  co stanowi dobry cel nawet dla lżejszej borni ppanc. Z tego wszystkiego wydaje mi się że konstrukcja nie jest dokończona. 
 
Odpowiedz
#28
Laik jestem, ale widać że obudowa wieży to jawna atrapa.
Wieża przypomina Panzer IV raczej, nie chce mi się wierzyć by jakiś Rusek się w zakochał w konstrukcji tego czołgu podczas wizyty muzeum na Kubince bądź czytając z wypiekami powieści o "Czarnych Rycerzach".
Piotr.karton dał fajnego linka i chyba widać co i jak.

Dla mnie to na dzisiaj coś takiego jakby naszym "Andersem" wyjechać na 11 listopada .
pzdr
Odpowiedz
#29
W Paradzie Zwycięstwa uczestniczyło siedem „Armata” (obiekt 148). Specjaliści (nie wiem czy byli w amii PDT_Armataz_01_27) wyraźnie jednak wskazują, że to co zaprezentowano jest zaledwie demonstratorem technologii, szczególnie w odniesieniu do bezzałogowej wieży. Mówi się wprost o przygotowanie czołgów specjalnie na paradę w Moskwie, od razu z założeniem, że nie trafią one później do jednostek, ale z powrotem do fabryk, gdzie będą dalej dopracowywane.

http://www.defence24.pl/news_parada-zwyc...nta-putina

Tu macie więcej fotek:
http://defence.pk/threads/armata-russia%...780/page-7

[Obrazek: uid_85477d03042860c8a6f1d4f8c2b48f701431...ht_356.jpg] [Obrazek: 6796b4ad10c9bfcd6e2c01ce3b12f3bc.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sowiecka armata ppanc. 45 mm Arovist 3 3,910 01-03-2008, 10:48
Ostatni post: cieciwa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości