Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] PWS-10, WAK 1:33
#1
Witam Smile

Chciałbym przedstawić moją relacje z budowy tego modelu. Jest to mój pierwszy model po wieloletniej przerwie w zabawie z tym hobby. Za czasów szkolnych skleiłem kilka modeli kartonowych. Jak na moje możliwości wtedy byłem z nich dumny. Niestety internet za tamtych lat nie był tak dostępny i nie miałem okazji poczytać tylu mądrych porad jakie tu znalazłem. Przez co musiałem uczyć się na własnych błędach.

Wracając do wątku. Staram się wykonać model jak najczyściej, tak aby prezentował się możliwie najlepiej. Niestety nie potrafię retuszować i wielu innych super rzeczy jakie widziałem na forum. Więc sklejam go takiego jaki jest. Postaram się coś poradzić na białe krawędzie papieru w miarę moich możliwości. Liczę na sugestie i naświetlenie mi co mogę robić źle.

A oto fotki.
[Obrazek: 49980c1b2a11b7e7m.jpg]

[Obrazek: 83867e26c079071bm.jpg]
Jak pewnie widać popsułem retusz górnej belki. Niepotrzebnie pociągnąłem czarnym mazakiem... Eh no nic. Zrobi się tak samo z drugiej strony żeby było symetrycznie Smile

[Obrazek: 0ed2e3729d3e77cem.jpg]
Na tą chwile to tyle. Na ostatniej fotce jest widoczna dziwna linia na przegrodzie, coś jakby włos. W rzeczywistości nic tam nie ma Smile

W dniach wolnych będę nad nim pracował. Fotki na pewno będą się pojawiać.

Odpowiedz
#2
Zaczyna się całkiem nieźle.
co do retuszu to porzuć na zawsze czarne i jakiekolwiek mazaki, za jakiś czas będziesz mieć zupełnie inny odcień. W tym przypadku jeśli nie masz farbek do retuszu, choćby plakatówek to jasna szara kredka lub ołówek by wystarczyła. Ja też retuszuje od niedawna ale i niekoniecznie super, ale jak zobaczyłem efekt, szczególnie na drobnicy to się do niego przekonałem. Miłego sklejania i witamy po powrocie na modelarskie łono.
Odpowiedz
#3
Zmniejsz foty ... popraw ostrość .. no i dobierz retusz . Pozdrawiam
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#4
(15-06-2015, 11:49)Piorn link napisał(a): Staram się wykonać model jak najczyściej, tak aby prezentował się możliwie najlepiej. Niestety nie potrafię retuszować i wielu innych super rzeczy jakie widziałem na forum. Więc sklejam go takiego jaki jest.
Nie nie nie, nie rób takich błędów już na samym początku.... Tym bardziej że jak sam już stwierdzasz że nie posiadasz odpowiednich umiejętności. Modelarstwo przede wszystkim to nie wyścigi. Pamiętaj nikt nie będzie ciebie gonił. Tylko ty narzucisz sobie tempo. Ale byś nie był potem zawiedziony efektami.
Odnośnie pierwszych już jak widzę nurtujących ciebie pytań jak retusz to odpowiedzi jest pełno na forum wystarczy poszukać.
Pamiętaj raz jeszcze nie śpiesz się i powodzenia.
Odpowiedz
#5
Z góry dziękuje za odezw Smile
Co do fotek, fakt. Po wrzuceniu na host wyglądają nie ostro. Na moim kompie wszystko jest ładne i ostre. No nic, kolejne wrzucę lepsze.
Spokojnie Panie Struna Big Grin Nie spieszę się z wykonaniem modelu. Nie robię byle jak żeby tylko mieć coś w całości, koślawego i brudnego. Po prostu wiem że muszę sporo się jeszcze nauczyć. Miałem bardzo długą przerwę z modelowaniem więc sprawdzam w sumie sam siebie co to będzie. Dziękuję za troskę Smile
Odpowiedz
#6
Dzisiaj z racji dnia wolnego od pracy sporo czasu spędziłem dłubiąc przy modelu.

Na tą chwile wszystko jest tylko spasowane bez klejenia. Jestem zadowolony z tego jak łatwo wszystko się łączy. Niczym klocki lego.

[Obrazek: 7146f4ec761b7646med.jpg]

[Obrazek: f308a19214812d72med.jpg]

Fotki ultra lepsze nie będą niestety. Robię je telefonem bo fajnego aparatu brak Wink
Niedługo zaczynam klejenie wnętrza kabiny.
Odpowiedz
#7
Witam.
Dzięki temu że od kilku dni jestem na urlopie mam możliwość posiedzenia przy PWSie.
Trwały kilkudniowe zmagania z kokpitem. Było w nim masę drobnych części i otworów do wycinania. Ale jakoś sobie z tym wszystkim poradziłem. Na szczęście cierpliwości u mnie nigdy nie brakuje.

Zabawa zaczęła się od fotela pilota. Wycinanie boczków wymagało troszkę czasu.
[Obrazek: d87bfa3377dbe6d5m.jpg]

Tak prezentują się sklejone graty do wnętrza. Oryginalnie drążek i ta mała dźwignia były do wykonania z papieru w całości. Ale zwijanie tych części nie wyglądało by fajnie. Więc zastąpiłem je drucikami odpowiedniej średnicy.
[Obrazek: 3054133224737e90m.jpg]

Czas zacząć składać wszystko do kupy. Zaczęło się od małej platformy łączącej orczyk, drążek sterowy itd.
[Obrazek: 4b0c131a0de3043am.jpg]

Tak prezentuje się sklejona "klatka" kokpitu. Jak widać podstawa tej małej dźwigni ma błąd w druku. Po prostu pasek oklejający od góry był za krótki. Poradziłem sobie z tym lekko retuszując resztę. Po końcowym montażu jest to nie widoczne.
[Obrazek: c7b6063bad761164m.jpg]

A oto efekt końcowy, z przyklejonymi zegarami. Całość trzyma oś, nic się nie powyginało i nie zwichrowało. Przez co mam nadzieje na łatwe oklejanie poszyciem.
[Obrazek: d46c6064c37ff62dm.jpg]
[Obrazek: d78afe75313899e0m.jpg]

Na teraz to tyle. Mam nadzieje że relacja w miarę się podoba. Kolejny etap, jak pisałem wyżej, to oklejanie szkieletu. Myślę że za kilka dni będzie kolejna porcja zdjęć z budowy. Jak na razie, i mam nadzieje ze tak pozostanie, sklejanie tego samolociku daje mi dużo radochy Wink.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
Fajnie że strasz się dokładnie opisywać czynności i to duży plus.
Doświetl fotki lampą i postaraj się by na fotce była tylko fotografowana część.
Jest lepiej ! Oby tak dalej. Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#9
:milbravo: Dbasz o szczegóły, widać staranność. Podoba mi się. Mimo pauzy w modelarstwie, wystartowałeś z wysokiego C. Czekam na dalsze relacje. Oczywiście nie poganiam  ;-)
Odpowiedz
#10
Dziękuje za miłą pochwałę. Przerwa w relacji PWSa jest spowodowana... prawdopodobnymi błędami w druku. Już na etapie klejenia kabiny wystąpił pasek który był za krótki. Niestety czym dalej w las tym gorzej. Mimo kilkukrotnego szlifowania wręg elementy poszycia w żaden sposób nie kryją szkieletu i malowanie nie schodzi się. Masakryczna jest część kryjąca kokpit od góry. Po prawej i lewej stronie brakuje po 2 mm do tego by połączyła się z pokryciem boków. Jedynym sposobem jaki mi wpadł do głowy na to, to po prostu przeciąć ją na pół i wstawić pasek. Wyglądało by to bardzo źle... Z racji iż nie lubię fuszery, strasznie mnie to irytuje, dałem sobie na razie spokój z tym modelem. Teraz buduję Su-85 M też z WAKu. Nie robiłem jeszcze kolejnej relacji żeby oszczędzić sobie wstydu jaki mi przyniósł  PWS Big Grin
Odpowiedz
#11
Uuuuuu szkoda. Mam nadzieję, że znajdzie się sposób na uratowanie modelu. A wstydzić się nie masz czego. Historia zna takie przypadki. (chochliki drukarskie) Talent masz więc pewnie z czasem powrócisz do tego modelu i go połatasz. Zostaje trzymać kciuki za nowy model  :grin:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości