Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] USS WEST VIRGINIA 1940 r 1:200 opracowanie własne.
#1
Witam,
Drugie moje podejście do tego okrętu, tym razem mam nadzieję uda mi się dokończyć relację choć będzie ona trochę przydługa:-)
Projekt mam juz gotowy, ale trzeba go skleić testowo i ta relacja będzie niejako klejeniem testowym .
Projekt powstał w oparciu o materiały od Grzesia Nowaka (McGregor), oraz z internetu, a generalnie na podstawie książki Jarosława Palaska -Pancerniki typu "Colorado" wydanej przez wydawnictwo Okręty Wojenne numer specjalny 19.

Będzie wyglądał mniej więcej tak :

zdjęcie z internetu- http://thejonesgenealogist.blogspot.com/

Co tu wiele pisać zaczynam od zdjęć tego co już mam zrobione:



Pozdrawiam :
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#2
  Zapowiada się piękny, gęsto "uwręgowiony", a przez to doskonały kadłub. Na pewno wymaga to wiele pracy, aliści Autora podejście poważne do tematu ukazuje.
   
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
Aż się w oczach troi Smile, tak na zachętę żeby tym razem się udało Wink:
https://www.youtube.com/watch?v=1vrEljMfXYo
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#4
Fajnie, choć bardziej odpowiadałaby mi późniejsza "kolorowa" wersja :-)
Trzymam kciuki
Pzdr

P.S DareckiIV, a powiedz co tam masz zrobione i bliskie wydania ?? kończę Victorka i nie chciałbym sobie "spalić" tematu :-)
Odpowiedz
#5
Szkielet imponujący. Mam nadzieję, że nie będzie tyle oklejek Smile
Też trzymam kciuki.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
  John Denver... - przepiękna, nastrojowa muzyka...
  I - chociaż nie było to dla mnie przeznaczone - cieszę się, iż mogłem tego wysłuchać. I - nieraz będę jeszcze powracał do tych taktów...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#7
Cytat:

P.S DareckiIV, a powiedz co tam masz zrobione i bliskie wydania ?? kończę Victorka i nie chciałbym sobie "spalić" tematu :-)

To napisz co chcesz robić to ci powiem czy już to mam :-)
Spychacz- oklejek będzie tyle ile wręg no i jeszcze troszkę :-)
Pozdrawiam.
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#8
Warspite, Essex lub Strasbourg
Pzdr
Odpowiedz
#9
Z wiadomych przyczyn też trzymam kciuki Smile
Mam pytanko. Jak będzie z detalizacją w stosunku do Oklahomy z Modelika?
Pozdrawiam.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#10
o pieronie, ułożenie podposzycia na takim szkielecie z dwa miesiące by zajęło.
Odpowiedz
#11
Podejście do szkieletu wzorowe. Oby tak dalej.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#12
Szykuje się niezła uczta dla oczu  :milbravo:
Mógłbyś zdradzić jak planujesz wykonać maszty?
Pozdrawiam
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#13
Szkielet jest, marynary fruwają na widowni, początek niezły.
Ciekawe czy będzie w ogóle kolejna aktualizacja tej relacji. Galeria końcowa zapewne pod postacią okładki modelu wydawnictwa Answer.

Obym się mylił, choć wątpię... 
Odpowiedz
#14
Ceva napisałem że projekt będzie powolny, 2 dni temu zapadła moja osobista decyzja że nie będzie wydany więc okładki też nie będzie.
Mimo to model zbuduję, ale na własnych zasadach ;-) (bo mi klejenie poszycia nigdy nie wychodzi tak jak bym chciał :_)
Dokker , ESSEX-A mam na wykończeniu więc pozostałe dwa zostawiam Tobie :-), tak swoją drogą warto by się ujawniać z projektami bo np z Grześkiem (MacGregor) dogadaliśmy się i nie wchodzimy sobie w paradę :-).
Co do masztów to będzie na to czas :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#15
Szkielet bajka.Szkoda że nie będzie wydany,szuflada by przyjęła z chęcią Smile
Odpowiedz
#16
(24-06-2015, 12:48)Darecki IV link napisał(a): 2 dni temu zapadła moja osobista decyzja że nie będzie wydany więc okładki też nie będzie.
Myślę, że tą decyzją zmartwiłeś paru miłośników US Navy. Wszak modeli amerykańskich pancerników jak na lekarstwo.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
(24-06-2015, 09:24)Spychacz link napisał(a): [quote author=Darecki IV link=topic=14271.msg165531#msg165531 date=1435142934]
2 dni temu zapadła moja osobista decyzja że nie będzie wydany więc okładki też nie będzie.
Myślę, że tą decyzją zmartwiłeś paru miłośników US Navy. Wszak modeli amerykańskich pancerników jak na lekarstwo.

Pozdrawiam.
[/quote]

Robi się kilka innych okrętów więc miłośnicy US Navy będą mieli co robić :-)
West Virginia jest na dzień zatopienia w Pearl Harbour więc temat raczej niszowy,  lepiej idą okręty z 1000 działek plot i kolorowe (w camo)  a więc co najmniej po 43 roku :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#18
A mogłem nie pytać... :neutral:
Odpowiedz
#19
(25-06-2015, 08:31)ceva link napisał(a): A mogłem nie pytać... :neutral:
Teraz musisz z tym żyć... i boję się, że "opinia społeczna" Ci tego nie zapomni ;-)
Odpowiedz
#20
No nie wiem kto te "niszowości" tematów wyznacza ?? :-)
VV jest akurat bardzo "widowiskowa"; piękna linia kadłuba i kratownicowe maszty..
Tobie akurat chyba nie muszę tego tłumaczyć Smile, dziwię się trochę tym wydawcom.
Ale cóż, można z tym żyć :-)
Pzdr
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Armed Virginia Sloop 1768 (1:100, od podstaw) Seahorse 16 6,090 15-09-2020, 12:57
Ostatni post: Hastur
  Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne messer 29 12,527 07-09-2017, 11:12
Ostatni post: messer
Big Grin [R] Ił-14,[skala 1:33, opracowanie autorskie "Kangaroo"] Piterkowiec 57 21,901 22-07-2017, 12:31
Ostatni post: henkos
  [R] MG-Schartenstand D "Heinrich" Schron bojowy dla km w 1:50 Opracowanie własne :) Nico 4 6,401 10-07-2016, 09:17
Ostatni post: Nico
  [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne. Astra28 27 12,275 04-05-2013, 07:42
Ostatni post: Astra28
  CSS Virginia // 1:350 // pdf-model Edward Teach 0 2,701 14-01-2013, 10:47
Ostatni post: Edward Teach
  [Opr. Własne] Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w. Astra28 11 5,780 20-05-2012, 06:28
Ostatni post: Astra28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości