Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoloty z Szachownicą.
#1
W tym roku przypada 90-lecie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych czyli Dęblińskiej Szkoły Orląt. Wypadałoby to jakoś uczcić i na naszym podwórku. Proponuję więc konkurs, a dokładniej:

Konkurs Samoloty z Szachownicą.

Jak łatwo można się domyślić, tematyką konkursu będą samoloty (i śmigłowce), które w swym oznakowaniu mają polską szachownicę. Trochę tego wydanego było, więc liczę na sporą frekwencję Smile


Zasady:

Celem konkursu jest sklejenie dowolnego kartonowego modelu samolotu (lub śmigłowca) oznakowanego polską szachownicą (Spity, Hurricane'y, Szczerbakowy i Po-2 itd posiadające w oznaczeniu polskie szachownice są jak najbardziej dopuszczone do konkursu).

- rozpoczęcie konkursu - 20 czerwca 2015 , zakończenie 31 grudnia 2015r.
- budowa konkursowa ma wyglądać jak typowa relacja z adnotacją [SzS] w tytule np. [SzS] PZL-130 Orlik;
- relacja musi być prowadzona w miarę aktualnie - odpadają takie, które zawierają na początku naklejone wręgi na tekturę, a w kolejnym wpisie gotowy już model;
- w konkursie bierze udział dowolna ilość modeli uczestnika;
- w konkursie nie mogą brać udziału modele, których budowa została rozpoczęta już wcześniej;
- do oceny będą brane pod uwagę tylko ukończone modele;
- zwycięzcy będą wyłonieni jak zwykle w otwartym głosowaniu wśród użytkowników tego forum;
- nie wnikamy w definicję standardu, czyli mogą być modele szpachlowane, malowane itd.
- fotki min 800 x 600 72 dpi , max 1600x1200 (żeby było coś widać i nie ładowały się godzinę);
- niech liczy się jakość, a nie termin ukończenia modelu.

Nagroda:

satysfakcja!

coś bardziej materialnego też się znajdzie:

- talon o wartości 100pln na zakupy w sklepie internetowym
- do grona sponsorów konkursu dołączył kolega spinynorman, dorzucając do puli nagród:

[Obrazek: szs_n_zpsllvrycrj.jpg]
- 2x talon 50pln na zakup modeli wydawnictwa Orlik MK od wydawnictwa Orlik MK
- jeśli będzie frekwencja to i więcej nagród się pojawi Big Grin

I jeszcze kilka spraw organizacyjnych:

Do tego tematu wpisujecie adresy (linki) do swoich relacji konkursowych (bez komentowania i innych zbędnych wpisów). Ja będę na bieżąco je dodawał do pierwszego postu w tym temacie tworząc coś w rodzaju spisu - czyli wpis tutaj jest wejściówką do konkursu.

Tyle ode mnie. Zapraszam do udziału w konkursie i powodzenia!

Lista uczestników:


Krystian, PZL-38 Wilk
Arrow [b]camilllo, TS-11 Iskra[/b]
Arrow zablo1978, PZL P.24
Arrow kordian, Lublin R.XIIID
Piotreq, PZL-23 Karaś
Arrow zablo1978, Halifax BMK-III
[b]Przemek
, Spitfire Vb
Arrow [b]lukasold, LWS Czapla[/b]
zablo1978, Harvard Mk II
Arrow [b]Paweł O, Tiger Moth[/b]
Arrow [b]Nico, Ił-2m3[/b]
Arrow [b]ceva, Su-7 BM
Arrow [b]Panda, Bf-109G[/b]
Arrow [b]Cordel, Su-7 BM[/b]
Arrow [b]klimoreh, Mosquito Mk II NF[/b]
Arkadiusz, Mosquito FB VI
zablo1978, TS-11 Iskra
arek1981, MiG-23 MF
rowin, Spitfire LF.IX
Arrow [b]noker, Iryda[/b]
Arrow [b]darkplum, MiG-15[/b]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#2
Brawo !!!!!!! Kroolo mam nadzieję że wśród  braci modelarskiej odzew będzie wielki. Powodzenia wszystkim.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#3
Popieram i już myślę nad przyznaniem przyszłym uczestnikom jakiejś nagrody ze swoich zasobów.

pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Uczestników póki co, nie widać, to może na zachętę:

do grona sponsorów konkursu dołączył kolega spinynorman  :milbravo: dorzucając do puli nagród:

[Obrazek: szs_n_zpsllvrycrj.jpg]

Jak widać stawka rośnie, (choć przecież każdy wie, że największą nagrodą jest satysfakcja  :twistedSmile więc zapraszam do uczestnictwa w konkursie!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#5
A czy wiatraki i pasażery kwalifikują się do uczestnictwa ?
Odpowiedz
#6
Jak najbardziej tak, o ile oczywiście mają w oznakowaniu polską szachownicę Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#7
Próba "wejścia na" cywilne znaki rejestracyjne (SP-...) to złamanie regulaminu? ;-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#8
Bez szachownicy poza konkursem Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#9
:-) zrozumiano.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#10
Czyli prawie cały RAF też pod konkurs podpada, bo mała ale jednak jest. Chyba, że szachownica ma być jedynym godłem....




EDIT: doczytałem Big Grin
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#11
(19-06-2015, 01:23)Kroolo link napisał(a):Celem konkursu jest sklejenie dowolnego kartonowego modelu samolotu oznakowanego polską szachownicą (Spity, Hurricane'y, Szczerbakowy i Po-2 itd posiadające w oznaczeniu polskie szachownice są jak najbardziej dopuszczone do konkursu).

Odpowiedz
#12
(25-06-2015, 08:17)qbas link napisał(a):EDIT: doczytałem :grin:
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#13
Bardzo fajny konkurs, akurat zaczynam budowę samolotu w białoczerwonych barwach i to bardzo  PDT_Armataz_01_01, także jutro zaczynam relację i się wpisuję!
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#14
Jeśli można to przystępuje do konkursu :wink: [tyle konkursów na forum, a to mój pierwszy tu będzie].
Niby na razie nie wiele, ale może trochę zachęci innych żeby w tym wątku był ruch :wink: i powstawały całe eskadry, tym bardziej że wybór już tylko wśród polskich konstrukcji jest spory.

PZL-38 WILK
Odpowiedz
#15
No! Wreszcie pierwszy odważny! Witam w konkursie! Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#16
Dołączam do konkursu z modelem Iskry http://www.papermodels.pl/index.php?topi...#msg165613
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#17
Witam przystępuję do konkursu z modelem PZL P-24. http://www.papermodels.pl/index.php?topi...#msg165743
Odpowiedz
#18
Witam koledzy!
A czy pozwolą w ramach konkursu zbierać modele śmigłowców polskich?
Odpowiedz
#19
Pozwolą.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#20
Ja też się piszę Lublin
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#21
Dziś sobie patrzę, a tu Krystian model ulepił w popołudnie. Myślę sobie że też coś dziabnę z szachownicą. A co tam. Samolot szybko pójdzie....Daję nura do szafy z modelami i na jakieś 50 modeli w szafie nie ma żadnego z szachownicą. No pechunio jak nic.
Odpowiedz
#22
http://Www.modele-kartonowe.com ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#23
Mam je, ale moja drukarka jest ciulowa i słabo to wychodzi. Za 2 tygodnie impreza w Chełmży to coś kupię.
Odpowiedz
#24
Zgłaszam Karasia:
http://www.papermodels.pl/index.php/topic,14326.0.html
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#25
Zgłaszam Halifaxa.
http://www.papermodels.pl/index.php/topic,14351.0.html
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Samoloty z Szachownicą - GŁOSOWANIE Kroolo 48 17,218 20-01-2016, 04:21
Ostatni post: Nico

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości