Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Spitfire LF.IX & FR.IX AH
#1
No i mamy przeciek informacji https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/h...e=5682947A .
W następnym numerze Kartonowego Arsenału będzie Spitfire IX w dwóch wersjach LF i FR.
Nareszcie. :-D
Jeden z szachownicą a drugi różowy. Smile
Odpowiedz
#2
Dobry kotlet smakuje i po odgrzaniu Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
Wojtuś skończ rurę zanim zaczniesz się ślinić w Empiku  Tongue.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#4
Nareszcie mam nadzieję że stąd już bliżej do kroplowej LF.XVI
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#5
Przez chwilę miałem nadzieję, że to spit ze "ściętymi" skrzydłami, ale samolot oznaczony literami SZoG (o ile dobrze widzę na okładce) zdaje się miał standardowe skrzydła.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#6
(26-08-2015, 11:21)Piotr D. link napisał(a): Przez chwilę miałem nadzieję, że to spit ze "ściętymi" skrzydłami, ale samolot oznaczony literami SZoG (o ile dobrze widzę na okładce) zdaje się miał standardowe skrzydła.
Też miałem taką nadzieję, ale na plus pozostaje ze to malowanie polskie http://hsfeatures.com/images/spitfireixcrf_1.jpg i w końcu Spit dziewiątka w kontynentalnym malowaniu. Ten drugi rozpoznawczy to być może ten http://spitfiresite.com/uploaded_images/spitfi10.jpg
Odpowiedz
#7
Tak Wojtku, masz recję, wersja FR to Spit z kodową literą "X". Wielbiciele Spitów powinni być szczególnie zadowoleni z „prosiaczka”, ponieważ do tej pory nikt nigdy nie wydał Spita w tzw. różu gaciowym, (chociaż tu odcień jest troszkę inny- konsultowany ze znawcami tematu, ale i tak nigdy nie będzie 100% pewności, co przyznał sam W. Matusiak). Osobiście czekam na inne wersje rozpoznawcze z większą liczbą kamer i bez uzbrojenia. Negocjacje z Halem trwają, ale wszystko zależy od tego z jakim odbiorem wśród modelarzy spotka się "prosiaczek" (ewentualnie "latające majty"). Na ścięte skrzydła musimy jeszcze trochę poczekać - są w planach, ale odnośnie wydania to chyba najlepiej zapytać wydawcę.

Skaner niestety przekłamuje kolory, ale jest to mniej więcej coś takiego:

[Obrazek: 7822ba32841e2983m.jpg]
"Ludzie często mylą teren z mapą..."
Odpowiedz
#8
"Polak " z pasami inwazyjnymi wygląda bardzo fajnie. Z deklaracją zakupu powstrzymam się, aż na własne oczy nie zobaczę, chociaż muszę przyznać, że mk I pozostał mi spory niedosyt.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#9
(26-08-2015, 12:13)anty-wydafca link napisał(a): Siema na forum, ma ktoś może żyletki???  8) 8) 8) 8)
Chce się pochlastać....

Chyba fora pomyliłeś...
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#10
A mi się marzy, żeby ludzie, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia przestali się odzywać...
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#11
Mamy czasami takie trole. Wiemy kim są ale to elementy bez przyszłości.
Odpowiedz
#12
Chyba ci się spełniło marzenie :-D
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#13
(26-08-2015, 11:51)Darek D. link napisał(a): Tak Wojtku, masz recję, wersja FR to Spit z kodową literą "X". Wielbiciele Spitów powinni być szczególnie zadowoleni z „prosiaczka”, ponieważ do tej pory nikt nigdy nie wydał Spita w tzw. różu gaciowym, (chociaż tu odcień jest troszkę inny- konsultowany ze znawcami tematu, ale i tak nigdy nie będzie 100% pewności, co przyznał sam W. Matusiak). Osobiście czekam na inne wersje rozpoznawcze z większą liczbą kamer i bez uzbrojenia. Negocjacje z Halem trwają, ale wszystko zależy od tego z jakim odbiorem wśród modelarzy spotka się "prosiaczek" (ewentualnie "latające majty"). Na ścięte skrzydła musimy jeszcze trochę poczekać - są w planach, ale odnośnie wydania to chyba najlepiej zapytać wydawcę.

Skaner niestety przekłamuje kolory, ale jest to mniej więcej coś takiego:

[Obrazek: 7822ba32841e2983m.jpg]
Nie sądziłem, że trafię w to "majtkowe" malowanie po spodzie samolotu który widać na okładce, ale po wpisaniu w internety wyskoczył mi w tym malowaniu m.in. Spit z Italeri i jakoś wpadł w oko.  Smile
Najważniejsze, że jest SZoG, na LF.XVIe z nadzieją czekam dalej.
Podobno mają być w jednym zeszycie dwa kompletne modele spodziewam się ceny nie niższej niż 60zł, nic to w razie czego szynkę z zawartością 99% mięsa świniowego zamienię na taką o zawartości ~75%. :mrgreen:
Odpowiedz
#14
Dwa kompletne modele w tym zeszycie na 100% nie będzie. Podam przykład na Bf 109E-7/Trop. od Stegny. W tym Bf 109 są dwa warianty malowania, ale części do kabiny pilota są tylko pojedyncze.
Trzeba będzie zakupić dwa egzemplarze, aby skleić różowego spita i pasiastego.
Odpowiedz
#15
Będą dwa, uwierz w to Wink, a może chcesz się założyć?
"Ludzie często mylą teren z mapą..."
Odpowiedz
#16
(27-08-2015, 06:39)Darek D. link napisał(a): Będą dwa, uwierz w to Wink, a może chcesz się założyć?


Ja wiem że kolegujesz się z A.Halińskim, to może jednak będzie niespodzianka. hehe Big Grin
Odpowiedz
#17
Witam, jak się przyjrzeć okładce, to widać, że jest napisane: ,, kompletne 2 modele'' więc raczej da się zrobić z jednej wycinanki obie wersje PDT_Armataz_01_25
Na warsztacie:
Ukończone: Konigstiger   PzKpfw III AHS Dana
Odpowiedz
#18
(27-08-2015, 07:43)Kejmykos link napisał(a): Witam, jak się przyjrzeć okładce, to widać, że jest napisane: ,, kompletne 2 modele'' więc raczej da się zrobić z jednej wycinanki obie wersje PDT_Armataz_01_25
No i tak powinno być, a nie że części z drugiego malowania trzeba wyrzucić, bo do niczego się nie przydadzą po zrobieniu jednej wersji.
PS. Fajny ten różowy Spitfire Smile
Odpowiedz
#19
Jest jedna zaleta różowego spita. :mrgreen: Kobiety nie będą narzekać i będą nawet nalegać na sklejenie różowego spita.  :grin: :grin: :mrgreen:
Odpowiedz
#20
Fajna zapowiedz. Ten piaskowy, nie podchodzil mi totalnie. Takze ja zakupie na pewno. Widzac pasy inwazyjne, mam nadzieje, ze autor nie zrobil ich jak zawsze od linijki, a bardziej upodobnil to do rzeczywistosci. Jak tutaj:
http://forum.valka.cz/files/gab_-_foto_5_133.jpg

Darek dawaj fotki arkuszy Smile
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#21
Trzeba jeszcze poczekać, ale jak tylko wpadną w moje ręce to wstawię. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to model powinien być w sprzedaży na początku przyszłego tygodnia, więc na weekend nie ma się co spinać i ganiać po empikach Wink.
"Ludzie często mylą teren z mapą..."
Odpowiedz
#22
(28-08-2015, 11:40)Darek D. link napisał(a): ...  więc na weekend nie ma się co spinać i ganiać po empikach Wink.
No! Trzeba było to jeszcze w poniedziałek napisać - już trzeci dzień zachodzę  :twisted: PDT_Armataz_01_01

Darek, a nie wiesz kiedy będzie druga wrzutka "staroci" na Empik?? Rozmawialiśmy z Panem Andrzejem o tym w czerwcu w Stegnie ale wtedy jeszcze nie wiedział kiedy wrócą i jak zejdą Berge i Me110...
Odpowiedz
#23
Lesio73, dołączam się do twojego pytania  :mrgreen:
Odpowiedz
#24
(28-08-2015, 07:07)Lesio73 link napisał(a): No! Trzeba było to jeszcze w poniedziałek napisać - już trzeci dzień zachodzę  :twisted: PDT_Armataz_01_01

Lesiu - trzeba było zerknąć na stronę pana Halińskiego. Tam na razie cisza. Dopiero po oficjalnej zapowiedzi można iść do ĘPiQ i też nie od razu, bo do Olsztyna jakoś tak chyba z opóźnieniem ci one docierają.

A tak poza tym, to cieszę się, że będą 2 kompletne modele, bo już z bólem myślałem o konieczności kupowania 2 wycinanek.
PDT_Armataz_01_34
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#25
Lesio73 - nie mam pojęcia, ale najlepiej napisz maila do Hala.
teraz trochę obrazków:
[Obrazek: c2b3a9df66ee3b61m.jpg],[Obrazek: 510b96a3ac4afdd1m.jpg],[Obrazek: 6812167adb262572m.jpg],[Obrazek: 970478965618dd8em.jpg],[Obrazek: f6fbbbc2b9c3cdeam.jpg],[Obrazek: b023e0d773665ec1m.jpg][Obrazek: 8fae0a55acd4a269m.jpg],[Obrazek: 80f000ab1c286ef9m.jpg]
Model w zasadzie przekopano od nowa. Z poprzedniego (wg Hala) nie ruszony pozostał tylko kołpak. Najbardziej rzucają się w oczy mniejsze nity i oklejki stateczników poziomych oraz wnętrza komór podwozia, a to co się nie rzuca- to minimalnie inny obrys skrzydeł i o przysłowiowe dwa włosy dłuższy kadłub (Hal w jakiejś najnowszej publikacji doczytał, że był dłuższy o 6 cm (!) niż oficjalnie podawano do tej pory).
Na początku miało być tylko 13 zmian…. PDT_Armataz_01_19 Po drodze powstały dwie surówki (sam widziałem), więc to nie jest odgrzewany kotlet z nową panierką Wink
Na koniec prośba do przyszłych sklejających- koniecznie przeczytajcie instrukcję.
Cena 69,93, PLN czyli po 35,- PLN za sztukę.
Dziękuję za uwagę.
P.S.
W zapowiedziach szwendają się jakieś F-14 i polski F-16 w tygrysim malowaniu oraz Ojgen z Takao i Bisem.
"Ludzie często mylą teren z mapą..."
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] WAK - VK 4501 (P), Falaise 1944, PZL P.11c i Spitfire Mk.IIa Wydawnictwo WAK 6 3,497 22-09-2021, 11:07
Ostatni post: PAWCYK
  [N] WAK - Leopard 2A5 i Spitfire HF Mk.VIII Wydawnictwo WAK 0 1,872 25-02-2020, 11:41
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [N] WAK - Spitfire Mk.Ia i samochody pancerne wz.28 i wz.29 Wydawnictwo WAK 13 8,330 09-01-2019, 08:25
Ostatni post: Borek
  [N] Spitfire XVIe (Haliński) kajym 10 5,972 13-07-2017, 04:21
Ostatni post: Piotr D.
  /N/ Spitfire Mk V C i Fokker D II-seria MPM- wyd.Answer -fotki arkuszy Andrzej Px48 0 3,399 01-07-2015, 08:32
Ostatni post: Andrzej Px48
  Spitfire od De Agostini karolek 21 10,653 09-11-2014, 01:48
Ostatni post: gruby9999
  [Z] AH - Ju 88C-6,Spitfire'a Vb Trop,F6F-3 Hellcat piotr.karton 6 5,309 18-07-2014, 06:28
Ostatni post: Bizon
  WAK - Vickers Medium Mk I oraz Spitfire Mk.Ia spinynorman 2 3,959 17-04-2014, 10:14
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [N/Z] Supermarine Spitfire mk.XIV - YG-model 23 Bizon 0 2,702 11-11-2012, 07:05
Ostatni post: Bizon
  [N] Kartonowy Arsenał - Spitfire Vc Trop undertow 35 15,673 30-07-2012, 08:59
Ostatni post: zbin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości