Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odrzutowiec na kredzie w kolorze naturalnego metalu.
#1
Szukam dobrze narysowanego i wydanego modelu odrzutowca na kredzie. Ważne, żeby miał poszycie w kolorze naturalnego metalu . Interesuje mnie wasze zdanie w tej materii ,co jest dobrze zaprojektowane i przyzwoicie wydane do tej pory.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#2
Goblin :-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
GPM F-104C Starfighter.  Wszystko elegancko pasuje, bardzo dobrze wydany.  Tutaj galeria skończonego modelu.
Odpowiedz
#4
Przypomniały mi się modele GPM ( żółte okładki) ; F 18 Hornet i A4. Wydane na kredzie. Co prawda inna epoka,niż obecne "wypusty" i może nie takie dokładne, ale sklejałem je i jakoś wyszły...
Wymieniam dla dopełnienia informacji.
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#5
Pamiętam też F-18 od Hala. Też inna epoka  ale się fajnie sklejal
Odpowiedz
#6
  IŁ-28, MiG-19, MiG-21 - GPM. Numerów nie pamiętam. Wydania, oczywiście stare, ale całkiem przyzwoicie sklejalne, co osobiście zaręczam.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#7
Mi w ILe 28 nie wyszły skrzydła. Mało szkieletu w nich i za mały w stosunku do poszycia skrzydła. i Wszystko się pozapadało. Dziś pewnie bym jakoś sobie z tym poradził, ale łatwo nie jest. Mało też rysunków.
Odpowiedz
#8
YG-Model wydał kilka modeli z ładnie wyglądającym metalicznym poszyciu Su-7 i Su-17 jest jeszcze Mig-15 i Bell X-1B tego wydawnictwa. Nie wiem jak jest z ich sklejalnością. Podobno da się skleić.
Przy F-104 jest taki problem że poszycie tam jest srebrne matowe, a powinno być "lustrzane", ale niestety technologia druku jest taka a nie inna.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#9
    fotocośtam: - z miastaście, a dupaście: - kto patrzy na wymysły panów autorów? trzeba samemu troszeczkę głową ruszyć - i model jest sztywny, jak u młodego w noc poślubną!
  To owo "coś" nazywa się podklejaniem... - i nic się nie zapada.
  A szkielet skrzydeł poprawiać należy prawie w każdym modelu niestety. Szczególnie w odrzutowcach. To już norma od wielu, wielu lat.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#10
Bizon, kredowe wydanie '104 jest już całkiem metalicznie połyskliwe.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#11
Hejka. Ja akurat mam Su-7 z Yg Model i prezentuje się Wspaniale!!. Natomiast co może przerazić to instrukcja klejenia i rysunki poglądowe - niezbyt precyzyjnie określają kolejność lub sposób klejenia niektórych elementów. Ale to jest do przełknięcia.
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=4471
relacja z klejenia tego modelu - tylko trzeba sobie przetłumaczyć ( samemu lub za pomocą przeglądarki  Smile
Mam też Su-7 B z GPMu (żółta okładka). Stare opracowanie, ale też da się z tego skleić ładną "Rurę".
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=th...&modI=2129
http://www.kartonbau.de/forum/suchoi-su-...89f7a12b3f
Piotr.
Odpowiedz
#12
YG Model wydal tez MiGa-15 w "metalu"... Na plasko wyglada calkiem sympatycznie
Odpowiedz
#13
^^ Rafael, a jak tam rozwiązano sprawę wlotu powietrza? Masz może jakieś fotki arkuszy lub linka do relacji z klejenia tego modelu?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#14
Mig-15 bis z YG-Model jest tez fajny, bo ma możliwość wykonania silnika i odejmowany człon ogonowy.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#15
Witam.
Z odrzutowców jest jeszcze Jak-23 z Modelika, nie wiem tylko jak się go skleja.
Odpowiedz
#16
Pamiętajcie, to Vincent, więc dla niego to poważne tematy mu podsuwajcie, a nie wszystkie jakie zostały wydane.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości