Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi.
Spoko, tym bardziej że one się tam kompletnie nie mieszczą, nawet bez pneumatycznego tlumika. Jest git.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Ostatni odcinek z serii art. p-lot. Stanowiska pojedyncze. Tym razem bez pomocy lasera:

[Obrazek: attachment.php?aid=365]

[Obrazek: attachment.php?aid=366]

[Obrazek: attachment.php?aid=367]

Pozdrawiam.


Załączone pliki
.jpg   122.JPG (Rozmiar: 396.7 KB / Pobrań: 1,894)
.jpg   124.JPG (Rozmiar: 462.39 KB / Pobrań: 1,863)
.jpg   121.JPG (Rozmiar: 480.25 KB / Pobrań: 1,888)
Odpowiedz
Masz mega powtarzalność. Wyglądają jak "kopiuj-wklej"   PDT_Armataz_01_34
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Radzias, bo to jedna armatka i dobry program do obróbki zdjęć Wink
Odpowiedz
W imię sprawiedliwości - oglądam obydwie relacje, więc w obu się wpisuję.
Wymiatacie Panowie obydwaj. Trudno komentować jak się ogląda takie cudeńka.
Model Kolegi Karasa widziałem na własne oczy i mam nadzieję na zobaczenie kiedyś również Twojego.
Powodzenia do samego końca!

PS. Gdzieś w tym wszystkim zginął mi IJN Nagato Kolegi Radziasa. Może zobaczymy jeszcze jednego?
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Przeginasz Panie, normalnie przeginasz. Jeszcze do niedawna miałem nadzieję choć troszkę zbliżyć się do Twojego
poziomu. Teraz widzę, że będzie to arcytrudne, lub wręcz niemożliwe  Sad Wymiatasz. Że tak się wyrażę "rozwaliłeś
system panie". No nic, pozostaje tylko :  PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37

Pozdrawiam Robert.

Ps.
Radosławie, dzięki fejsowi już wiem dlaczego jesteś "Spychacz"  Big Grin
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
Nadrobiłem zaległości w relacji, i jestem pod ogromnym wrażeniem !

BRAWO PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
Podziękowania Smile
Przyszedł czas na likwidację białych pól na pokładzie dziobowym. Udało mi się w końcu dostać fajny łańcuszek o wymiarach 2x3 mm, więc w końcu mogłem zrobić łańcuchy kotwiczne. Dorobiłem stopery, których notorycznie projektanci nie przewidują w swoich modelach, choć to elementy stosunkowo duże i mające znaczny wpływ na wygląd tej części modelu:

[Obrazek: attachment.php?aid=370]


[Obrazek: attachment.php?aid=369]

[Obrazek: attachment.php?aid=372]

PS. Japończyk, teraz zdradź nam dlaczego Ty jesteś "Japończyk"  Tongue 

Pozdrawiam.


Załączone pliki
.jpg   125.JPG (Rozmiar: 328.91 KB / Pobrań: 1,595)
.jpg   127.JPG (Rozmiar: 277.5 KB / Pobrań: 1,869)
.jpg   126.JPG (Rozmiar: 322.94 KB / Pobrań: 1,622)
Odpowiedz
No i pięknie, przyznam, że ja stopery łańcucha zrobiłem prawie na samym końcu... i wyszły trochę po macoszemu: ], tak samo dobrze że słupek pod liny zrobiłeś grubszy. Ja musiałem wiązać do tej głównej tyczki, bo słupeczek zrobiłem z 0,4 i to nie miało prawa wytrzymać.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Czuję mały niedosyt..., ale tylko w zdjeciach  PDT_Armataz_01_29

Reszta miodzio PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
Te stopery były wszędzie takie same, no może poza okrętami holenderskimi. Ja w swoich nawijam cieniutki drucik imitujący zwoje śruby rzymskiej a po bokach z kalki technicznej łączniki śruby z nakrętkami. Tylko po pomalowaniu imitacji gwintu śruby i tak mało widać. W ostatnim czasie zrobiłem je do 3 modeli i sumie za każdym razem od podstaw wg tych samych szablonów. Poprzeczek łańcucha też nie chce Ci się robić jak widzę i doskonale to rozumiem, bo mi też nie i nie zamierzam już nigdy bawić się w takie coś. Są com prawda gotowe łańcuchy kotwiczne z pprzeczkami drukowane w 3D z żywicy ale to..zza granicy więc nie opłaca się wydawać kasy. Czysto i estetycznie to wygląda. Kraty do kluz łańcucha fototrawione?
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Kraty fototrawione. Bardzo fajny zestaw kupiony u Syjka. Polecam.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam.Czekamy na galerię i Rodneya
Smile
Odpowiedz
Jeszcze trochę to potrwa. Miałem ostatnio zastój i tak na prawdę bardzo niewiele zrobiłem.

Czy potem będzie Rodney, tego jeszcze nie wiem :-)

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Spychacz, najgorsze za tobą. MOBILIZACJA i do przodu.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Karas, z tą mobilizacją to nie taka łatwa sprawa Cool 
Trzy miesiące minęły od ostatniego wpisu, a efektu niewiele Smile Cały czas lepię sobie artylerię główną i wciąż nie mogę jej skończyć. W tej chwili zakończyłem prace z elementami z kartonu. Pozostało jeszcze sporo drutologii. Sam projekt wież, określiłbym jako trudny do wykonania, głównie ze względu na to, że podstawa wieży jest w kształcie łuku, a górna krawędź to linia prosta. Myślę, że łatwiej by było gdyby płyty pancerza dachu wież były zaprojektowane jako osobny element, jak np. w KGV od Halińskiego. Jest też błąd merytoryczny, gdyż w rzeczywistości przednia ściana wieży była szersza.

Fartuchy zrobiłem z chusteczki higienicznej. Ddorobiłem przednią płytę pancerną, dodaną podczas jednej z modernizacji, a nie przewidzianą w projekcie.

[Obrazek: attachment.php?aid=428]

[Obrazek: attachment.php?aid=429]

[Obrazek: attachment.php?aid=430]

[Obrazek: attachment.php?aid=431]

Pozdrawiam.


Załączone pliki
.jpg   130.JPG (Rozmiar: 357.94 KB / Pobrań: 909)
.jpg   132.JPG (Rozmiar: 314.89 KB / Pobrań: 898)
.jpg   133.JPG (Rozmiar: 309.58 KB / Pobrań: 869)
.jpg   135.JPG (Rozmiar: 277.27 KB / Pobrań: 922)
Odpowiedz
Artyleria główna, też swoją robiłem coś ok 3 miesiące w Alabamie, zawsze jest tam sporo pracy. Czy na te osłony przeciwbłyskowe na lufach nie nachodziły jakieś pierścienie mocujące?
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Brakowało mi Twojego klejenia w standarcie  a montaż fartuchów wyszedł ciekawie  Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Sven, na górze nic nie było, po bokach cieniutki pasek, można ewentualnie dorobić. Zobaczę.

[Obrazek: attachment.php?aid=432]


Załączone pliki
.jpg   mutsu 1937.jpg (Rozmiar: 101.67 KB / Pobrań: 888)
Odpowiedz
No i pięknie, wyszło bardzo zgrabnie. BTW, mi również to się nie podobało w tym projekcie, że boczne ściany zawierają fragmenty opancerzenia górnego i frontu.
Uzbrojenie w 2 wycinankę daje spore pole manewru i ładnie to wykorzystałeś. Jedyne o co można się przyczepić, to chyba za gęsta farba. Ja swoje lufki malowałem chyba 5-6 razy bardzo rozwodnioną farbą tylko maziając w poprzek, a i tak mam grudki.
Wytrwałości życze!!111
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Masz rację co do farby. Poza tym, nalożyłem zbyt wiele warstw, bo ciągle coś mi nie pasowało. Ogólnie, zawsze mam problem z malowaniem luf, szczególnie art. głównej. Na szczęście w normalnej skali nie rzuca się to tak bardzo w oczy ;-)

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Chodzi mi o mocowanie "blast bagów" bezpośrednio na lufach, ale zdaje się że te brezenty były wciskane pod bliższą obręcz na lufie. Także tutaj być może pomogłoby sklejenie luf z kartonu, a także by uniknać malowania ich, z czym też mam zawsze problem.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Te brezenty, to przypadkiem nie były tylko po to aby woda nie WLATAŁA do środka?
BTW, te obręcze były do mocowania ćwiczebnego zestawu, nie miały nic wspólnego z workami.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Woda i dym.
Obejma fartuchów była chyba wszyta wewnątrz, jak gumka w majtkach Smile

[Obrazek: attachment.php?aid=433]


Załączone pliki
.jpg   nagato18.jpg (Rozmiar: 80.71 KB / Pobrań: 834)
Odpowiedz
"Blast bagi" albo "gun bloomers" to osłony przeciw błyskowe, głównie przeciw podmuchom w trakcie strzelania. W USN bloomersy na lufy nachodziły na pierścienie, dałem takie coś z drutu w Alabamie.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 57 10,707 7 godzin(y) temu
Ostatni post: Tomasz K
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 80,006 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [R/G] Wnimatielnyj 1:200 (Dom Bumagi 01/2011) - Cuszima (rozszerzenie) 25 pikowski 27 8,345 06-07-2022, 08:36
Ostatni post: radzias
  [R] "Borodino" i Cuszima 1905-2025 - Dom Bumagi nr 03/2009 1:200 Art 28 10,181 10-03-2022, 10:29
Ostatni post: Art
  [R] HMS LONDON Dom Bumagi gagat 21 9,181 20-07-2020, 10:39
Ostatni post: Karas
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,164 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [R/G] SMS Sachsen 1:200, Dom Bumagi popala 84 24,598 02-06-2020, 07:25
Ostatni post: Tomasz K
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,318 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,216 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,685 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości