Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
#1
Model nie tyle trudny, co bardzo pracochłonny. Po raz pierwszy w pełni doceniłem potęgę szkieletu Hala i jego bardzo przemyślanej konstrukcji. Mimo to jestem za koncepcją pełnych podklejek, a nie tylko pasków łączących poszczególne segmenty.

Błyskawica będzie do pary z A6M3 Zero – na plecach, też od AH. Mam też pewną koncepcję wmontowania fragmentu „Betty” (przeskalowany Answer) z epizodu zestrzelenia drugiego bombowca tego kwietniowego poranka 1943 r.

Zapraszam Was do galerii:

[Obrazek: DSC_0426_zpsjmhbyiyl.jpg]

[Obrazek: 2_zpsbrr2y0kz.jpg]

[Obrazek: th_3_zpszmlmbs8u.jpg] [Obrazek: th_4_zpsvz00m9v9.jpg] [Obrazek: th_5_zpsnj97p3xh.jpg] [Obrazek: th_7_zps8tpszmhv.jpg] [Obrazek: th_8_zpslftypxnp.jpg] [Obrazek: th_9_zps5z3j4gov.jpg] [Obrazek: th_10._zpsitqxvtfu.jpg] [Obrazek: th_11._zpsnvys7fxe.jpg] [Obrazek: th_12._zpsitiprr7p.jpg] [Obrazek: th_13._zpshn6ssg5v.jpg] [Obrazek: th_14._zps24539m5s.jpg] [Obrazek: th_15._zpswscg4rfz.jpg] [Obrazek: th_16._zpsfsuovwil.jpg] [Obrazek: th_17._zps80c8pnfj.jpg] [Obrazek: th_18._zps3yqngfyl.jpg] [Obrazek: th_19._zpsvpjymvtn.jpg] [Obrazek: th_20_zpsbcmgt1dv.jpg] [Obrazek: th_21._zps0yg51sde.jpg] [Obrazek: th_22._zpsa1c0q4h9.jpg]
Odpowiedz
#2
Ładny  Wink
Ale i tak czekam na Drednoughta...  PDT_Armataz_01_27

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Cudeńko!

Obok niemieckiego Focke-Wulfa 190 (wszelkich jego wersji i pochodnych) P-38 to mój ulubiony drugowojenny samolot. Twoje wykonanie tego modelu w moim odczuciu jest jednym z najlepszych jakie dotąd widziałem Smile Zazdrość wzbudza u mnie wykonanie łączeń. Gładziutkie, równe. Sporo czasu pewnie minie nim dojdę do takiego poziomu.

Mam ten model w planach na przyszłość i nasuwa mi się pytanie. W którym miejscu w projekcie jest błąd do którego wydawca załączył erratę (w modelu włoskiego Veltro bodaj. Będę się musiał weń zaopatrzyć) i czy był on trudny do skorygowania?

Pozdrawiam.

Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#4
Idealny mniam. Uczta dla oczu.  :milbravo:
Mam takie małe pytanie. Ile czasu go kleiłeś. ?
Odpowiedz
#5
Model elegancki, jak zwykle. Gratulacje,
Chociaż nie specjalnie podoba mi się to brudzenie... ale to rzecz gustu.

Karolisuaf - errata jest do części 67, 67a-e, 89 (L,P) oraz cz37,
Odpowiedz
#6
Wyszedł Ci fantastycznie!  :grin:

100% satysfakcji z oglądania zdjęć. Masz fenomenalny warsztat i ubolewam jedynie nad tym, że nie poprowadziłeś relacji  PDT_Armataz_01_09
Odpowiedz
#7
Fantastyczny. Tym bardziej zaostrza się mój apetyt na... wiadomo...
Odpowiedz
#8
Jak to u Ciebie, wykonanie wyśmienite. PDT_Armataz_01_34 :milbravo:
Poczułem jednak pewien niedosyt, że nie jest to model z najnowszego wydania 2013 K.A.
Odpowiedz
#9
??? Ja tylko znam dwa wydania P-38 w KA. Pierwsze to z 97 wersji J i to ostatnie z 2008 w wersji G. To musiało mnie coś minąć ze przegapiłem z 2013.

Do @karolisuaf - chodzi o to ze w wycinance gwiazdy były po obu stronach belki kadłubowej, a powinna być po jednej.

No to już wiem kto zbierze w przeciszowie puchar o tytuł gwiazdy nad Pacyfikiem

!!! Przepraszam. Faktycznie w 2013 był wydany P-38 w wersji H-1. Przejrzałem właśnie ofertę wydawnictwa.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#10
Artur Pięknie że Ci sie chce robić takie pomoce naukowo historyczne.I chwała za to:-) .Model wyszedł jak na Mistrza przystało świetnie. A teraz po "piwkowemu" malutka krytyka Tongue. Nie wiem czy był sens wycinać otwory na wewnętrznych osłonach gondoli silników. To były tylko niepomalowane owalne powierzchnie poszycia , dobrze wypolerowane.  Tam chyba lepiej nakleić  "placki" z foli aluminiowej, albo zostawić tak jak jest na szaro.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#11
Bardzo dziękuję za pozytywne przyjęcie modelu. Pewnie kiedyś przymierzę się do kolejnej wersji 38-ki (H) ponieważ te różnice w kolorach - nawet dwóch silników oraz oklejek - są zbyt irytujące.
Na szczęście w świetle dziennym znacznie mniej je widać.

Odpowiem na pytania:

(02-11-2015, 10:31)Lukee link napisał(a): Ale i tak czekam na Drednoughta...  PDT_Armataz_01_27
I masz rację, ja też. Dred jest zinwentaryzowany po przerwie. Mam tylko prośbę: zabierz mi Zero  Wink
Spokojnie, jest bardzo głęboko w szafie.

(02-11-2015, 10:53)Karolisuaf link napisał(a): Mam ten model w planach na przyszłość i nasuwa mi się pytanie. W którym miejscu w projekcie jest błąd do którego wydawca załączył erratę (w modelu włoskiego Veltro bodaj. Będę się musiał weń zaopatrzyć) i czy był on trudny do skorygowania?

O korekcie opowiedział przedmówca. Wadą dodrukowanej oklejki jest jej zupełnie inny odcień niż pierwotnego modelu. Zmusiło mnie to do "okopcenia" dodrukowanego segmentu z erraty, aby różnica kolorów była nieco mniej widoczna, przynajmniej patrząc z góry.

(02-11-2015, 11:10)xoxsc link napisał(a): Mam takie małe pytanie. Ile czasu go kleiłeś. ?

Nieco za długo, około 2 i pół miesiąca. Model jest pracochłonny. Wydaje mi się, że autor przesadził np. z oklejkami maskującymi połączenie silnik - kadłub. Składają się z 4 części, a znając tajniki BCG można by wykonać je z jednej części.

(02-11-2015, 11:22)Raven link napisał(a): Chociaż nie specjalnie podoba mi się to brudzenie... ale to rzecz gustu.

Pewnie piszesz o "rdzawych" okopceniach za wydechem (tylko tam kombinowałem z walorką przy tym modelu). O powodach napisałem wyżej. Tego rodzaju okopcenia widać na wielu fotografiach użytkowanej Błyskawicy.
W świetle żarówek są one zbyt rude, w realu jest ok.

(03-11-2015, 12:38)Kilminster link napisał(a): Tym bardziej zaostrza się mój apetyt na... wiadomo...

Warto jednak sięgnąć po nowsze wydane tego samolotu.

(03-11-2015, 09:18)Bizon link napisał(a): No to już wiem kto zbierze w Przeciszowie puchar o tytuł gwiazdy nad Pacyfikiem

Jak dojadę, będzie znów tylko na wystawie pozakonkursowej  PDT_Armataz_01_22...

(03-11-2015, 02:35)Vincent link napisał(a): A teraz po "piwkowemu" malutka krytyka Tongue. Nie wiem czy był sens wycinać otwory na wewnętrznych osłonach gondoli silników. To były tylko niepomalowane owalne powierzchnie poszycia , dobrze wypolerowane.  Tam chyba lepiej nakleić  "placki" z foli aluminiowej, albo zostawić tak jak jest na szaro.

O widzisz, tyle się wpatrywałem w foty oryginału i zmyliły mnie te polerowane odbłyski, a tak się nakombinowałem z tymi szybkami  :mil1:. Nie ma to jak oko fachury, dzięki Vincent. To jest do poprawienia.
Domyślam się, że owe "lusterka" miały na celu podgląd, czy przednie podwozie jest prawidłowo wysunięte przy lądowaniu lub schowane po starcie (?)
Odpowiedz
#12
Tak do podglądu czy podwozie się wysunęło
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#13
(03-11-2015, 06:48)Art link napisał(a): O widzisz, tyle się wpatrywałem w foty oryginału i zmyliły mnie te polerowane odbłyski, a tak się nakombinowałem z tymi szybkami  :mil1:. Nie ma to jak oko fachury, dzięki Vincent. To jest do poprawienia.

Widzisz Art, byłaby relacja, nie byłoby problemu  Cool

A tak poza tym, to model piękny  :milbravo:

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Piękna robota  :milbravo: Chętnie skleił bym takiego P-38 , jednak obawiam się , że była by to wyprawa z motyką na księżyc  PDT_Armataz_01_04
Odpowiedz
#15
Wielkie gratulacje za wspaniały model. Jak zwykle na najwyższym, Art'ystycznym poziomie.
Bardzo podobają mi się Twoje modele "w locie" bo są bardziej żywe.
Ten model kleiłem 5 lat temu, ale Twoje wykonanie przywołuje poczucie wstydu.
Klej i pokazuj swoje modele - zawsze przeglądam Forum za Twoimi Dziełami.
Czekam na kolejne.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#16
  Model pana Art-a jest rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie: - chwała i GRATULACJE należą się  Art-owi za tę pracę.
  Model sklejony przez Ciebie, Winku absolutnie nie powinien wywoływać uczucia wstydu u nikogo, a już u Wykonawcy w szczególności; model ten oglądałem i trzymałem w "rencach" swoich całkowicie trzeźwym będąc, wiem zatem doskonale, co mówię.
  Samobiczowanie zaś w Średniowieczu modnym było: - w czasach dzisiejszych z mody wyszło już bezpowrotnie!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) Partyzant 3 3,216 12-10-2017, 09:12
Ostatni post: kajym
  [G] Polikarpow PO-2 LNB - Kartonowa kolekcja 3-4/2008 Biess 1 2,706 26-11-2015, 07:46
Ostatni post: kordian
  [G] Tankietka TKW - Orlik 055 15/2008 Biess 0 2,240 26-11-2015, 03:42
Ostatni post: Biess
  [G] Hawker Hurricane Mk. IID - Orlik 047 7/2008 Biess 1 2,548 26-11-2015, 01:19
Ostatni post: Piotr D.
  [Galeria] Czołg T-28 - WAK 3/2008 skala 1:25 Alabama 4 4,043 19-02-2013, 11:49
Ostatni post: modelstory
  [galeria]Morane Saulnier MoS 30E1 - WAK 1-2/2008 Piotr D. 8 4,978 19-09-2011, 05:38
Ostatni post: cotlet
  [Galeria] P-38 J Lightning Kartonowe Hobby 1:50 (+wkład własny :) Guciu 10 5,195 28-05-2010, 11:40
Ostatni post: MARIUSZ_G
  [Galeria] Tankietka TK-3 WAK 4/2008 Biess 2 5,159 27-05-2010, 02:02
Ostatni post: MISIEK
  [Galeria] I-16 typ 24 Modelik 8/2008 Bartko28 4 3,485 04-05-2010, 08:35
Ostatni post: Bartko28
  [G] Lockheed P-38H Lightning /WAK/ bleriot 0 2,730 28-03-2010, 11:56
Ostatni post: bleriot

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości