Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc
#1
Mam prośbę, może jest ktoś na forum kto się zna za pociskach z czasów II wojny światowej i pomoże określić co to za pocisk? Dodam że ma ok 60 cm długości. [Obrazek: 03db2dc1be06f967med.jpg]
Odpowiedz
#2
Rozdzielnego ładowania, a więc haubica lub haubico armata. Nie ma pierścieni wiodących , więc został wystrzelony. Jeżeli przeleciał 200 metrów zdążył się uzbroić. Nie dotykaj go.
Odpowiedz
#3
Spoko pocisków było 5 już dawno na poligonie zostały zneutralizowane. Pytam się bo chciałem troszkę się dowiedzieć o amunicji z czasów II wojny. Jeśli by ktoś miał link do strony z opisem amunicji z tego okresu, to był bym wdzięczny za podanie goSmile
Odpowiedz
#4
Mówisz i masz  :twisted:

https://www.google.pl/#q=amunicja+z+czas...9Bwiatowej

Pozdrawiam i miłego czytania
Odpowiedz
#5
Super dzięki za linka tylko te strony to ja już dawno przejrzałem. To są tylko artykułu z reportaży z całego kraju gdzie ktoś coś znalazł, a mnie by interesował konkretny spis pocisków z czasów II wojny.
Odpowiedz
#6
Skoro wiesz, że było ich 5 i zostały na poligonie zneutralizowane to pewnie wiesz też kiedy i na jakim poligonie więc najrozsądniej było by chyba zapytać na forum Odkrywcy.
Jeżeli liczysz, że ktoś Ci poda na tacy "konkretny spis pocisków z czasów II wojny" to się przeliczysz...Temat jest ogromnie szeroki a bibliografia jeszcze szersza.... Szukaj a znajdziesz. Jeżeli temat Cię tak bardzo interesuje to zawsze możesz zostać tym pierwszym, który zrobi rzetelną stronę poświęconą pociskom artyleryjskim z okresu II WŚ Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prosze o pomoc w okresleniu skali i rozmiarow. radzik82 6 4,686 02-03-2014, 04:45
Ostatni post: radzik82
  Prośba od Hideharu Murai z Japonii T.J.Guzik 0 3,716 12-04-2008, 01:39
Ostatni post: T.J.Guzik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości