Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R]USS Yorktown CV-10 1944 skala 1:200
Walce - odwieczny problem , projektuje je w "siatkach", problemem jest grubość kartonu, jak ja zaprojektuje 0,2 mm to wydawca poleci z 0,18 albo na odwrót, i raz krążki są za małe a raz za duże, co do rozmieszczenia elementów to robi to program według kolorów i nie mam na to wpływu a też mnie to boli :-( . Wydane to raczej nie będzie choć wydawca ciśnie mnie w temacie, czekam na pierwszą relację z klejenia niszczyciela Alan D. Sumner to zobaczymy czy coś jeszcze zaprojektuje i wydam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Dziś lewa burta pomosty, brak jeszcze drabinek :
[Obrazek: dWbKb8V.jpg]
[Obrazek: mHm2gOq.jpg]
[Obrazek: htaPTWP.jpg]
[Obrazek: DBOyCe2.jpg]
[Obrazek: x05dpxW.jpg]
[Obrazek: fShmWYl.jpg]
matryca mi pada w aparacie stąd miescami mniej wyraźne zdjecie :-(
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Robi wrażenie. Myślę, że ewentualna decyzja o nie wydaniu modelu zmartwi miłośników lotniskowców lub USN. Jeśli tylko doprowadzisz test do końca i dogadasz się z wydawcą odnośnie grubości kartonu, rozmieszczenia elementów itp. to naprawdę warto będzie go kupić.
Co do Twoich wątpliwości dotyczących dalszego projektowania, to moim zdaniem, rób to dalej, tylko może właśnie tak, jak z Yorktownem. Powoli i testując modele na forum, gdzie można by skorzystać z rad innych modelarzy.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wczoraj kleiłem nadbudówkę i podstawy dział, dziś będę to wyposażał :
[Obrazek: 9KN62nt.jpg]
[Obrazek: 0PztUOf.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Mała powtórka z kominem tym razem :
[Obrazek: EHfrlKR.jpg]
[Obrazek: jlEXKdQ.jpg]
[Obrazek: 4oja6xL.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Wybrać, zaprojektować, skleić sobie model. O chciałbym tak umieć i mieć czas na to :-)
Bardzo fajnie to wychodzi. Sklejaj amerykańca i wróć do królowej, co się chwaliłeś nią kiedyś :-)
pzdr
Odpowiedz
Królowa niestety wylądowała na smietniku , ale projekt został, może kiedyś ją powtórzę ale na dziś nie mam miejsca :-)
obecny stan Yorktowna, zostały do zrobienia działka 20 i 40mm , śruby i stery, łodzie, lufy armat do artylerii głównej, maszt , i relingi. Samoloty będą 3 rodzaje Helldiver, Avenger, Hellcat.
edit:
klikamy prawym i pokaż obraz, wtedy otwiera się większe zdjęcie :-)
[Obrazek: sfeAeZ0.jpg]

[Obrazek: iOnZGbY.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Żeby uzmysłowić stopień detalizacji modelu trzeba podać przykład zespołów wałów/śrub z Tico: to w sumie ok 104 elementy!
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Mała aktualizacja, działa 127mm kompletne, no i próba sklejenia Hellcata, widać mój nieudolny manual ale myślę że następne będą lepsze :-)
[Obrazek: GsBDnLJ.jpg]
[Obrazek: 1SjTShv.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Jedynym okrętem jaki skleiłem był Essex z MM. Pomyślałem, fajny i niema relingów Wink Teraz już wiem co chciałbym skleić jako drugi okręt w życiu.
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Odpowiedz
Być może bęziesz miał szansę :-)
Tym czasem trochę doszło od spodu i na rufie , jeszcze retusz i będzie ok :-)
[Obrazek: KfY58xA.jpg]
[Obrazek: EsrsrMh.jpg]
[Obrazek: 3jW8fYL.jpg]
[Obrazek: vHJydZ6.jpg]
[Obrazek: 73Rus1w.jpg]
[Obrazek: DLnn8kd.jpg]
[Obrazek: Rj8KC5H.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
SUPER,już wiem jaki kolejny okręt nabędę .
Odpowiedz
Mała aktualizacja, relingi na prawej burcie, armaty już przyklejone, nadbudówka w całości jeszcze nie przyklejona, spadła mi na podłogę z wysokości ok 1,5m na szczęście nic jej się nie stało :-)
[Obrazek: agCgwIu.jpg]
[Obrazek: CMGnAD0.jpg]
[Obrazek: GkBbAEf.jpg]
[Obrazek: KYprSHW.jpg]

na zakończenie aktualizacji widok ogólny :

[Obrazek: spxhnMn.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
no poszło, jednak będzie wydany :-)

[Obrazek: fFrP7Lz.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Świetna wiadomość, zakup obowiązkowy.
Odpowiedz
Wiedziałem, że tak się to skończy, teraz mam problem bo trzeba szykować gablotę do drugiego Essexa. W sam raz do pary z Tico, taki sklejony duet to dopiero odlot. Tylko kiedy to skleić.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Dostałem zapytanie o działka plot, więc wrzucam fotkę pojedyńczych egzemplarzy (miały być wszystkie razem ale to niestety jeszcze potrwa):-)
Wszystkie będą malowane bo retusz na tak małych obiektach mija się z sensem :-)
[Obrazek: FORgdVA.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Dlatego najlepiej jest robić laserki na barwionym, wtedy masz 90% mniej malowania i robota idzie jak burza Smile

Co do samych dział,  detalizacja wystarczająca, tylko  jeden mały szczegół, osłonę Orerlikona masz w wersji brytyjskiej z dodatkowymi wcięciami i podstawę bez regulacji wysokości, hamerykanie mieli nieco inne, trochę tego jest więc szkoda powielać taki drobny błąd a łatwo go naprawić.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
Okręty USN a w szczególności Essexy miały Oerlikony z osłoną w wersjach także z wcięciami, np wersja Mk 4, np. Essex zdjęcie w Waship Perspectives str. 56, co prawda wcięcie płytsze i bez zaokrąglenia, a sam CV-10:

http://www.navsource.org/archives/02/021059.jpg

Z tego zdjęcia modelu mini Oerlikona nie widać czy kolumna podnoszenia jest, nie widać też pokrętła podnoszenia. Nic nie trzeba poprawiać, daj Darecki proszę tylko zdjęcie z drugiej strony co tam wykombinowałeś pod łożem działa.

Być może ma to być coś takiego:

http://navsource.org/archives/01/041/014175j.jpg

z tą różnicą, że z celownikiem optycznym zamiast żyroskopowego z agregatem pod osłoną.

Dodam jeszcze jedno zdjęcie Oerlikonów z Essexa:

http://www.navsource.org/archives/02/020911b.jpg
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Sven, nie załamuj mnie, to gó.. no jest tak małe że ledwo udało mi się to skleić pod dużym powiekszeniem a ty mi tu może o kabelkach zasilania celownika napisz :-) , ty myslisz że ja Quń jestem ? :-)
działka są proste, takie do sklejenia a nie wqrwiania się że coś nie chce złapać albo pstrykło z pęsety :-)
Pozdrawiam :-)
[Obrazek: EVGMCeG.jpg]
ps. teraz robię nowego ISE na bazie Kagero więc nie wracam do Yorktowna :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Żeby nie było wątpliwości zdjęcia Oerliokonów z CV-10:

[Obrazek: P1020887_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: P1020889_JPG_300x300_q85.jpg]

Jak widać "The fighting lady", której samoloty zatopiły min Yamato, miała te działka z osłonami z takimi właśnie wcięciami.

Nie każe Ci robić wersji z dalocelownikiem żyroskopowym połączonym kablami z agregatem bo masz wersję prawidłową z celownikiem optycznym, jest OK. Edit: na 2-gim zdjęciu widać właśnie że celownik jest żyroskopowy...no niestety...do poprawy Wink Może nie wszystkie zestawy miały taki? Jednakowoż kolumna/siłownik podnoszenia łoża z pokrętłem z boku zdałoby się. To może idąc za ciosem jako przerywnik do nowego Ise CV-12? Taki nowy Hornet?
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
łolaboga !! To ile tych ISE będzie ? Jeden wydany, dwa w planach. Prawie jak Mesery... Tyle pięknych okrętów ....
Odpowiedz
może by tak Ise przed modernizacją na pokrakaSmile
Odpowiedz
Działka są ok, na późniejszych okrętach montowano działka z celownikiem żyroskopowym, może trochę zbyt uproszczone ale jest ich na okręcie 68 szt więc klejenie tego to masakra. :-)
Łolaboga- ISE, -nie podobał się pierwszy to zrobimy lepszy według Kagero a nie Japońskich planów które jak widać były do "du...y", Ise będzie z pokładem lotniczym i samolotami(choć na okręcie ich nie było) :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Dla mnie to wielka szkoda że wszyscy upierają się na zepsuty pancernikSad
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,538 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,115 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  PzKpfw.VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt.503, Francja lipiec 1944 Tommy T.B. 24 8,645 24-07-2023, 01:10
Ostatni post: Tommy T.B.
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,013 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400. zablo1978 23 3,703 14-06-2023, 11:12
Ostatni post: Raven
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,721 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] USS Hornet, SZKUTNIK, skala 1:300 i 1:200. zablo1978 6 1,530 25-04-2023, 08:27
Ostatni post: Winek
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  [R] Bolzano, JSC 52, skala 1:400. zablo1978 23 5,502 05-02-2023, 07:10
Ostatni post: Lukee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości