Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Nysa 522 Towos
#26
Cytat:Nawet jak pomalujesz to nie będzie Nysa... Sad Niestety... Opracowanie jest delikatnie mówiąc mierne... Sad
Pozdrawiam

Masz rację.

Zdecydowałem, że szkoda kasy na farbkę i nie będę tego wynalazku malować.
A tak na poważnie to odwiódł mnie od tego jeden user z innego forum.

Podziałałem dziś trochę przy nysce wprawdzie nie za dużo ale zaczyna to przypominać dostawczaka. Najtrudniejsze (przód) jeszcze przede mną.
Efekty dzisiejszych zmagań z gięciem docinaniem i przymierzaniem papieru:

[Obrazek: c73613d3105b7540m.jpg] [Obrazek: 8c194d7e4c99969cm.jpg] [Obrazek: 3ac7614ea0368f9dm.jpg]

A oto błędy, nie wiem czy moje czy wynikające z opracowania:
1. Wnęka na koło ze strony lewej nie wypadła równo nad kołem, ale prawa strona jest dobrze :-?

[Obrazek: 351712a4976984edm.jpg] [Obrazek: c51e005097d893d0m.jpg]

2. cz 85a jest za krótka i bez docinania nie pasuje:

[Obrazek: fd81c05d06c1bf35m.jpg]

3. cała karoseria jest jakby o 2-3 mm za nisko (chyba dach jest za szeroki i za nisko opada na boki.

To tyle na dziś.
Robię sobie przerwę od modelu co najmniej do jutra.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#27
na ostatniej fotce widać ze częsci nie pasują i wyglada to słabo niestety ogolnie ten model nie jest zbyt ciekawy. Ostatnio masz pecha przy modelach najpierw autobus teraz ta nyska sam nie wiem już nie ma nic ciekawego do sklejenia z pancerki??
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#28
Powiem tak: przy wyborze modelu kieruję się zarówno autorem opracowania jak i wydawcą. Widać, że iron_84 bardzo ładnie klei. Że ma nieźle opanowany warsztat. Cóż z tego... Na pewno ten i poprzedni model mówią wiele o samym projektancie. I pewnie teraz Kolega dwa razy albo i więcej się zastanowi zanim spod ręki tego projektanta kupi model i będzie próbować go skleić... Czas spędzony nad autobusem i autem dostawczym na pewno nie pójdzie na marne (celowo nie piszę nazw tych pojazdów Smile. Człowiek całe życie się uczy i cały czas zbiera doświadczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#29
Witam.

szczur, właśnie po to zrobiłem to zdjęcie, żeby pokazać jak to wygląda i dlaczego jestem niezadowolony.

wisa, masz zupełną rację projektant tego jak i poprzedniego modelu który kleiłem nie popisał się.
Dlatego odpuszczę sobie żuka tego samego autora.
Z bólem serca to piszę bo pan Maciejczak tematykę na bardzo interesującą.
Nyskę już dokończę ale nad następnym modelem zastanowię się dużo poważniej.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#30
Jak zakupiłem Stara 660 z garażu Pana Maciejczaka i zobaczyłem jak jest opracowany model to dałem sobie siana.Za tą cenę mógłbym kupić sobie coś lepiej opracowanego. Przerysować starego MM z lat 60-tych każdy potrafi....
Dla Irona Życzę dużo wytrwałości w klejeniu tego autora modeli.. Confusedmile:
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#31
Być może odstaje od oryginału oraz występują w nim błędy ale Iron ma sprawną ręke do tego i trzeba uznać że model wychodzi mu super :mrgreen: Jakby nie patrzeć to potrafisz sobie dawać radę z trudnymi przypadkami tak jak w budowie ostatniego modelu napotkałes tyle problemów a ze wszystkim dajesz sobie doskonale radę :grin:

Pozdrawiam i czekam na przodek pojazdu :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#32
Koledzy nie tragizujmy jednak....
Wszyscy sobie chyba doskonale zdajemy sprawę jak trudno jest spotkać Nyskę, która nie była by poszpachlowana i przerdzewiała :grin: idąc tym tropem łatwo dojść do wniosku, że wszystkie wady opracowania można przy odrobinie wyobraźni przekuć w zalety......
No i sam model posiada jedną ogromną zaletę : to że jest!
Czy naprawdę jest taki "skopany" to nie uwierzę dopóki sam nie skleję tym bardziej, że widziałem już tą nyskę sklejoną i nie zauważyłem widocznych błędów....
Całe zamieszanie z tym modelem przypomina mi sytuację z "plastikowych" sfer, kiedy to parę lat wstecz gościu, który skleił w życiu parę "Tamiyi" i nowych "Revelli" , porwał się na Short-Run'a z "A-modelu" i niestety kolega się bardzo zdziwił, że żadna część nie pasowała jak należy..... taki już urok modelarstwa, że nie ważne jest co projektant nam zaproponował, tylko temat i umiejętności modelarza.....
W tym przypadku Iron pokazałeś, że da się to wszystko poskładać do kupy, a reszta to już "kosmetyka".
Mi się podoba PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Jaroslav
Odpowiedz
#33
Witam ekipę forumowiczów.

Żebyście sobie nie pomyśleli że odpuściłem nysce, dziś postanowiłem poświęcić 20 minut na sklejenie koła zapasowego:

[Obrazek: 460fb53d555dde11m.jpg] [Obrazek: fbfc1f57014ba16em.jpg]

Dokończę ten model a co.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#34
Witam zdecydowałem że nyskę pomaluję ponieważ nie jestem zadowolony z rzucających się w oczy niedoróbek.

[Obrazek: cd189115554802e9m.jpg] [Obrazek: fd6b3998c4fae63cm.jpg]

Niedługo dokończę przygotowania do malowania i na następnych zdjęciach przedstawię nyskę pomalowaną.

Pozdrawiam
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#35
widze ze starasz sie jak możesz reanimować ten model Smile
wedlug mnie pomysł z pomalowaniem całości nie jest zły a napewno chociaż troche pokryjesz niedoskonalości wycinanki Smile
Przednia szuba nie wyglada najlepiej ale jueszcze to pewnie poprawisz wiec efekt końcowy powinien być niezły
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#36
szczur, przednia szyba pasowała całkiem nieźle to cała reszta nie pasuje i dlatego wygląda jak wygląda.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#37
Nadszedł długo oczekiwany przeze mnie weekend więc zabrałem się za ratowanie modelu nyski.

Jak wcześniej pisałem zdecydowałem się na jej malowanie bo w stanie jaki przedstawiłem w poprzednim poście wyglądała co najmniej tragicznie.
Dorobiłem też tyle drzwi i okazały się 1,5mm za wąskie i 2mm za niskie. Może być że to przeze mnie a może być że nie.

Fotki:
[Obrazek: 3a27690f0c953c73m.jpg] [Obrazek: bbc4a7c49113483em.jpg] [Obrazek: 296509261df6a5b7m.jpg] [Obrazek: 60085aa88897d8b3m.jpg]

Jest to 2 model w moim wykonaniu jaki w całości pomalowałem więc wygląda tak a nie inaczej.
Generalnie z tej postaci jestem bardziej zadowolony niż z wcześniejszej, no i będzie pasował do reszty sprzętu.

Pozdrawiam oglądaczy relacji.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#38
po wizycie w lakierni model wygląda znacznie lepiej.
Troche zły kolor wybrałeś taka "wojskowa zieleń" nie zabardzo poasuje do pojazdu cywilnego. Ale i tak szacun za twoje starania i walke z tym modelem Smile
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#39
Faktycznie kolorem pasuje do Twojego militarnego zestawu. A w wojsku używane były takie nyski czy to tylko takie teoretyczne dopasowanie :?:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#40
gacek9003, już kilka osób pisało że w wojsku używano nysek.
Wozili nimi radiostacje, żandarmerię i rannych do szpitali.
Taki przykład:
http://www.ratmed.pl/galeria/zdjecia/nysa++.jpg
Dlatego zostawiam taki kolor, oczywiście dojdą jeszcze "aluminiowe" listwy dookoła, światła z przodu i z tyłu, wywietrzniki na dachu, więc mam nadzieję że będzie to jakoś wyglądać.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#41
Szkoda, że jak już malowałeś nie pokusiłeś się o lekkie uplastycznienie tego modelu, właściwie to malowanie nic nie zmieniło
ps. to chyba dopiero pierwsza warstwa farby ?
Odpowiedz
#42
Cytat:Szkoda, że jak już malowałeś nie pokusiłeś się o lekkie uplastycznienie tego modelu, właściwie to malowanie nic nie zmieniło
ps. to chyba dopiero pierwsza warstwa farby ?

Na pewno nie ostatnia.
Jak macie jakieś sugestie co do uplastyczniania to jestem otwarty na pomysły, chociaż prawdę powiedziawszy im szybciej skończę ten model tym lepiej.

Jak juz pisałem dojdą jeszcze:
- lampy przednie i tylne,
- zderzaki,
- wywietrzniki na dachu,
- klamki, lusterka,
- "aluminiowe" listwy dookoła.

to chyba na razie tyle, jak mi sie coś przypomni to pokaże już na zdjęciach (mam nadzieję).
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#43
Iron a będziesz malował ją na sanitarkę tak jak pokazałeś nam na zdjęciu tej wojskowej Nyski :?: Teraz to faktycznie bedzie pasowała do Twojej kolekcji kartonowej.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#44
Iron po pierwsze poprawiłbym dach, wszystkie jego rogi i przejście do ścianek bocznych
Drzwi tak, aby było widać, że one faktycznie tam są
Klapę silnika jak wyżej
Wystający przód
Uszczelki na szybach bocznych i zmieniłbym przednia szybę, uszczelka na niej jest ogromna!

gacek9003 - bez ingerowanie we wnętrzu modelu nie ma co zmieniać malowania
Odpowiedz
#45
Witam
Dzięki za wpisy i sugestie Marekb, zobaczę co sie da zrobić w kwestiach przez ciebie poruszonych.
przedstawiam mizerne postępy w budowie:

[Obrazek: 34fdf8d34bcde23fm.jpg] [Obrazek: ccff013dcc192364m.jpg] [Obrazek: d101fe79d37d45c4m.jpg]

i zbliżenia:

[Obrazek: 4fd7dc0448e2b440m.jpg] [Obrazek: bd2df4de49a53ca6m.jpg] [Obrazek: fdd189b1f0c0a6b7m.jpg]

To na dziś tyle.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#46
To co widać w Twoim poście mógłbym okerślić dwoma słowami, ale żeby nieco rozwinąć moje skróty myślowe :wink: napiszę tak:
Porażka - jeżeli chodzi o projekt;
Podziw - dla twojej pracy ( że ci się chce takiego bochomaza Confusedad: sklejać ).

Szkoda że nie zrobiłeś przednich reflektorów jako 3D.
Odpowiedz
#47
Witam po długiej przerwie.

Dziś zakończyłem zmagania z nysą.
Przedstawiam wstępne zdjęcia gotowego modelu.
Więcej jutro lub w niedzielę jak tylko będę miał trochę więcej czasu.

[Obrazek: af4657b94e399e6bm.jpg] [Obrazek: 1a3bceea525b9271m.jpg] [Obrazek: 353baa0dba839d63m.jpg]

Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#48
Witam i dziękuję za pozytywne opinie.

Przedstawiam kilka zdjęć szczegółów:

[Obrazek: 885d0040a1748b7dm.jpg]  [Obrazek: 6e3fd904c97aefc5m.jpg]    [Obrazek: 19a10b4bde739598m.jpg]



Pozdr.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#49
Wybrałem się nyską po cement i trochę się przybrudziła :mrgreen:

[Obrazek: 8f4d4a05acaad5a6m.jpg] [Obrazek: dd815d2577c80f35m.jpg] [Obrazek: 583b3005e883e6f5m.jpg] [Obrazek: c0cb133f368679a4m.jpg]

Do modelu planuję jeszcze dorobić podstawkę coś w stylu "plac budowy". Mam już wiadro, wczoraj ściągnąłem model taczki więc jak tylko znajdę trochę czasu coś znowu zacznę działać.

[Obrazek: 881ebba205e676c1m.jpg]

Do zobaczenia niebawem.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#50
Iron modelik wyszedł EXTRA, a czy nie dałoby się te listwy i dekle od kół okleić folią aluminiowa, wydaje mi się że było by jeszcze lepiej. :milbravo:

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,331 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,125 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,478 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,514 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,224 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,862 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,218 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,055 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,899 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,412 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości