Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIII Zlot papermodels.pl - Kłodzko 2016
#26
Jeżeli już to Czocha i Osówka. Srebrna Góra opcjonalnie. Kotlina Kłodzka z wejściem na Szczeliniec odpada, bo nam się sierpecki ,,guru" pospołu z Michałem zagotują w połowie drogi. I Żmija też biadoliła w słuchawkę ostatnio,że nie chce pełzać pod górę. Oglądanie dywanu kwiatowego w Polanicy to raczej dla koneserów ogródkowych.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#27
Na Szczeliniec włażą dziadki o kulach - poważnie!

Miejsce/data mnie pasuje. Trzeba by jakieś nocowanie w pobliżu Czochy znaleźć...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#28
Na Książ bym się pisał  Wink Ja wchodziłem na Szczeliniec pierwszy raz jeszcze w podstawówce  Cool Grubasa w białym kitlu wepchamy Big Grin
Odpowiedz
#29
Jak te dwa modele kardiologiczne się zgodzą to może być Szczeliniec z kaplicą czaszek i wambierzyckie sanktuarium ( dla cevy Big Grin  )
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#30
Nie wiem jak reszta ale ja jestem za tym aby w ciągu dnia jak najwięcej zobaczyć, zwiedzić i przełaźić. A wieczorem to oczywiście nocne rozmowy w toku.....Smile
Odpowiedz
#31
Chłopaki, wrzesień. Gówniarzeria już wróci du szkół, ceny będą normalniejsze.

Książ jest gites, zresztą ja z Wami to i w ogień Smile

PS: a tego szczecińskiego kartofla nigdzie nie bieremy Wink
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#32
Ja Cie dam, chyba ci te Nemecke siki zaszkodzili Big Grin
Odpowiedz
#33
Jak Kotlina to i do czeskiego skalnego miasta blisko a jest ciekawszy nizli szczeliniec. Okolice Radkowa znam całkiem całkiem i nawet planuję rodzinne wakacje w tamtych rejonach.
Odpowiedz
#34
A może by z tym Panem się umówić?
http://moje-riese.blogspot.com/2016/04/n...dii-z.html


Mi na dzień dzisiejszy wszystko pasuje... choćbym miał dwie noce w samochodzie spać. Smile

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#35
Szanowni potencjalni zlotowicze. Wszystkiego zobaczyć się na Dolnym Sląsku w 2 dni nie da.
Albo mobilnie w sobotę Książ i Czocha a w niedzielę Osówka, albo opcja druga:dreptanie na Szczeliniec-sobota , liczenie czaszek w kaplicy i bazylika w Wambierzycach -niedziela.
,,Skalne mesto" , twierdzę w Kłodzku i kompleks Riese zostawmy na inne okazje.
Mamy kolegów-sercowców, o których wiem że pojadą na każdy zlot ,jeżeli będzie w miarę płasko. Wiem że droga na Szczeliniec jest piękna ale pod górę. Lekko ale zawsze.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#36
Zamiast Szczelińca  mogą być Błędne Skały ( to zaraz obok) a pod samo wejście na szlak można na parking podjechać samochodem. Sam szlak jest plaski z tym że pokręcony i ciasny (czasem bardzo ciasny) "Szczupli inaczej" w paru miejscach muszą pokonywać go na czworaka
Odpowiedz
#37
Między zamkami jest ok 100km, trochę czasu się straci na dojazd. Można zrobić podziemny zlot - kompleks Riese, czyli Rzeczka, Włodarz, Osówka, "muchołapka", zamek Książ (od maja można będzie zwiedzać niedostępne dotąd podziemne chodniki zajmowane przez PAN) dodatkowo podjechać do Kamiennej Góry do kompleksu Arado lub do kopalni urany w Kowarach. Zależy kiedy mamy się spotkać - jeśli w piątek wieczorem i będziemy nocować w pobliżu to da się zrobić w sobotę całą wycieczkę, można też oczywiście powycinać kilka elementów, zostawiając najciekawsze Wink W niedzielę kaplica czaszek + twierdza kłodzka i do dom?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#38
To może ja ... pierwszy weekend wakacji? Hmmm... nie wiem co miałbym powiedzieć rodzinie... no i wyobrażam sobie ten ruch na drogach... nie idźcie/idźmy tą drogą!

To ja już wolę do puszczy... no chyba, że Kotlina i okolice we wrześniu!!!
Odpowiedz
#39
Jeżeli chodzi o zamki to, Książ to złotokapny barok , w niektórych pomieszczeniach nawet wypasione tapety Hochbergów, Czocha- krużganki, wieża;gotyk reszta ;barok. Ale całkiem niedaleko Książa jest zamek Grodno https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Grodno  z jedyną (chyba ) Francuską Armatą Polową  z 1895 r. wydaną onegdaj przez GPM. Po obejrzeniu armaty można odnieść takie same wrażenie jak po obejrzeniu Świątyni Wang i wycinanki  tejże. Czego niektórzy doświadczyli. Zresztą zamków, pałaców i wież widokowych Bismarcka jest tu pod dostatkiem. Ale wieże mają to do siebie że postawione są na ogół na szczytach
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Sowa
Odpowiedz
#40
Jeśli dam rade w tym roku pojechać na zlot to tylko we wrześniu.
Co do opcji gór, to na kopiec kreta jestem jeszcze w stanie wdrapać się.
Co do podziemnych budowli, bunkrów itp jestem za Smile
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#41
Podziemi ci u nas dostatek 
http://www.kopalniazlota.pl/pl/

http://www.jaskinia.pl/jaskinia/pl/lokacja.html
Odpowiedz
#42
Jeśli wygra opcja wrześniowa to się pojawię. Gdziekolwiek by to nie było.
Odpowiedz
#43
Ze względu na bardzo napięty plan czerwcowy też jestem za wrześniem.
Odpowiedz
#44
Ja też wrzesień, na ustalane czegokolwiek na czerwiec jest za późno.
Odpowiedz
#45
No to wrzesień. Pytanie gdzie: kotlina Kłodzka czy okolice Wałbrzycha?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#46
Andrzeju, w takim towarzystwie to ja mogę się kulać nawet na pustyni Negev
Odpowiedz
#47
Kilka dni temu wróciłem właśnie z tamtych okolic; zaliczyłem Książ i Srebrną Górę. Srebrna Góra robi wrażenie wprost niesamowite, tym bardziej, iż byłem tam późnym popołudniem i o zmroku. Książ - przepiękne wkomponowanie w budowli w teren. Poza tym - zbyt dużo ludzi, jak na mój gust. 
W obydwu miejscach - przepiękne panoramy.
Na zlot - raczej się nie wybieram. Za daleko i za dużo trzeba chodzić.
Pod górę również niestety.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#48
Proponuje konkrety. Tak do przyszłego roku będziemy się organizować.
Odpowiedz
#49
-powiedziała Caryca obecna na każdym zlocie  :D. Paweł powoli,termin ustaliliśmy odległy, jest czas dograć szczegóły.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#50
Czy ja narzucam ? Ja proponuje. W tym roku chciałbym się pojawić.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V Zlot papermodels.pl - Jelenia Góra 2012 Andrzej Px48 153 53,349 28-09-2022, 08:00
Ostatni post: dexter
  IX Zlot papermodels.pl - Świnoujście 2017 konradoo 61 29,478 21-10-2017, 10:33
Ostatni post: Radek87
  VII Zlot papermodels.pl - Międzyrzecz-Drzonów 2015 Andrzej Px48 213 62,974 08-06-2015, 10:55
Ostatni post: Andrzej Px48
  VI Zlot papermodels.pl - Chełm-Zamość 2013 Kroolo 245 78,484 06-06-2013, 11:44
Ostatni post: Andrzej Px48
  V zlot forum Papermodels-Jelenia Góra 2012-fotorelacja. Andrzej Px48 211 61,325 30-04-2013, 11:20
Ostatni post: ceva
  I Nieformalny Zlot Pampersów Gdańsk-Brętowo 12 - 14 09 2011. ZbiG 22 13,361 21-09-2011, 01:37
Ostatni post: Japończyk
  IV zlot forum Papermodels-Węgorzewo 2011-fotorelacja. Andrzej Px48 42 21,237 03-06-2011, 05:48
Ostatni post: kujot666
  IV Zlot papermodels.pl - Węgorzewo 2011 Andrzej Px48 334 94,806 30-05-2011, 10:26
Ostatni post: kujot666
  III Zlot papermodels.pl - Warszawa 2010 kujot666 211 72,941 25-05-2010, 10:06
Ostatni post: Japończyk
  II Zlot papermodels.pl - Białystok 2009 kujot666 209 74,939 11-09-2009, 08:59
Ostatni post: uri

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości