Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
#51
Gratuluję siedzeń, wiem co to znaczy monotonia i powtarzalność, w piętrowozie jest 340 miejsc siedzących(większość zgrupowanych po 4 ale jednak) i aż się boję podchodzić do tematu :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#52
340!!! O matko a ja tu narzekam przy 20, sklejenie tego wszystkiego w piętrusie to będzie dopiero jazda bez trzymanki.
Odpowiedz
#53
Prac nad wagonem ciąg dalszy tym razem hurtowo poszły ścianki dzielące korytarz od przedziałów, teraz działam także hurtowo nad drzwiamiWink
[Obrazek: 680d34359dfa.jpg]
[Obrazek: d0c49b920472.jpg]
[Obrazek: ab5f9c477c7f.jpg]
Odpowiedz
#54
Jak bym patrzał na oryginał :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#55
Przedziały po zamykane, teraz reszta ścianek bocznych i przyszedł czas na zgłębienie wiedzy co do oświetlenia. Myślę że najgorsze już za mną, chodź został jeszcze jeden wózek jezdny do zrobienia ale jak tak patrzę na wnętrze to wydaje mi się to już pikuś Wink
[Obrazek: 111a42_jpg_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: 111a43_jpg_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: 111a44_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#56
Mała aktualizacja.
[Obrazek: 45_jpg_300x300_q85.jpg] [Obrazek: 46_jpg_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: 47_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#57
Cudo Ci wychodzi! Ładniejszy niż ze wspomnień Wink
Odpowiedz
#58
Dziś tylko jedna fotka, powstało drugie czoło, ale troszkę z nim miałem problemów które wynikały z mojej winy, mianowicie postanowiłem zrobić jedne drzwi otwarte i rozciąłem element w miejscu drzwi, niestety i tu miałem problem bo nie uformowałem łuku przed rozcięciem przez to przechodziłem męki by to wszystko się zgrało na szczęście jakoś to wyszło. Szukałem także zdjęć jak się te drzwi otwierają bo w pierwszym momencie myślałem że standardowo drzwi jak drzwi a jednak nie tak standardowo Wink nigdy nie zwracałem jakoś na to uwagi na żywo. Niezgadzała mi się szerokość drzwi a szerokość po otwarciu okazało się że drzwi łamią się w jednej części wszystko wyjaśnił mi ten filmik Wink
https://www.youtube.com/watch?v=621ajJpft0U

[Obrazek: 48_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#59
Proces zamykania dachu poszczególnych przedziałów rozpoczęty, na razie zamykam te które nie będą oświetlone także w tych przedziałach na bieżąco wieszane są franki od strony korytarza.
Wszystkie potrzebne elementy do podświetlenia już posiadam, więc jak pozamykam przedziały które nie będą podświetlone to będę się brał za oświetlenie.
[Obrazek: 49_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#60
Dziś była próba oświetlenia, mniej więcej będzie to wyglądać tak:
[Obrazek: 52c03ea8a809.jpg]
[Obrazek: bf1e6ae71424.jpg]
Odpowiedz
#61
Raaany! Barwa światła jak prawdziwa !
Odpowiedz
#62
To jeszcze wrzuć fotki swojego modelu.... 
Zdjęcia z jakiejś bocznicy Ci się wkleiły  Cool  Tongue

W skrócie "pozamiatane".
Odpowiedz
#63
Tak, to jest dokładnie TO !!
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#64
Cudo! Cudo!!
Odpowiedz
#65
Obrzydliwe, tzn jak prawdziwy. Aż nosem wyobraźni czuje ten smród starego skłądu (nie jestem fanem koleji: ])
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#66
Czy tylko ja mam problem z oglądaniem zdjęć? Wyskakuje mi błąd ładowania strony i d...pa Sad Jeśli możesz to wstaw ponownie te dwie fotki ostatnie przynajmniej na zapodaj.net. Z tamtego portalu wyświetliły mi się Twoje foty. Brak słów! Powtarzalność jak w oryginale Smile Brawo!!
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#67
Wstaw org padł, pewnie robią płatny :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#68
No cóż WSTAW.ORG chyba padł i zdjęcia poznikały, poczekam jeszcze czy coś się wyjaśni w najbliższych dniach, jak nie postaram się pouzupełniać je na nowo, na razie uzupełniłem dwa ostatnie zdjęcia.
Tym czasem dziś jedno zdjęcie z dalszych prac przy zamykaniu dachu.
[Obrazek: 4e7b285f5b17.jpg]
Odpowiedz
#69
tomo11 - edytuj posty i zmień rozszerzenie z ORG na CC i będzie cacy Wink

Na szybko dodam tylko, że zmiana jest już od jakiegoś czasu i sam ją przerabiałem. Na kilku forach temat omawiany w relacjach czy galeriach bo mało kto wie co i jak. Nie pamiętam jak na to wpadłem ale gdzieś wyczytałem i przesyłam rozwiązanie dalej, gdzie się da.

Na jednym z forum ktoś poruszył temat i wyszły ciekawe rzeczy Big Grin

W każdym razie jak zastosujesz powyższe to będzie git.

P.s - Precyzyjny swoją relację z budowy parowozu i tendra też ma na postimge ..... i to dopiero jest wyzwanie Smile relacja założona w 2010r. Big Grin
Odpowiedz
#70
Ściany pociągu to lasery czy "standard" ?
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#71
Ściany to lasery, ogólnie lasery w tym modelu są bardzo pomocne.
Odpowiedz
#72
Ręce opadają jak widzę jak kolejny hosting pada gdzie wstawiałem zdjęcia. Mam pytanie co za hosting możecie polecić?
Tym czasem kończę zamykanie wnętrza, następnie podłącze oświetlenie i zacznę robić dach.
[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#73
Dziś zakończyłem prace nad oświetleniem, pięć przedziałów podświetlonych paskami led, wygląda całkiem naturalnie. Teraz zamykam dach i lecę dalej z tematem Wink
[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#74
Dziś tylko jedno zdjęcie na zakończenie długiego weekendu Wink Rozpocząłem prace przy dachu i jak na razie ładnie wszystko pasuję, chodź element przy czole wagony składających się z listków może tego nie pokazywać ale tylko dlatego że nie poświęciłem mu zbyt dużo czasu bo i tak z góry przewidziałem tam szpachlowanie, a że nie cierpię sklejać elementów składających się z listków też przeszedłem koło tej części bardzo obojętnie Wink
[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#75
Możesz opisać jak robiłeś oświetlenie ,schemat jakie diody no i jak zasilane też będe potrzebował takie światełka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33 messer 8 1,796 , 07:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176 MatrixOST 8 1,547 25-03-2024, 08:46
Ostatni post: MatrixOST
  Queen Elizabeth 1:200 Angraf arh_raphael 10 2,567 22-03-2024, 09:25
Ostatni post: qn
  [G] Lokomotywa spalinowa SM42 ANGRAF 1:25 tomo11 3 2,456 04-08-2023, 03:04
Ostatni post: tomo11
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,116 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  (R) T 64 wyd. Angraf egon 3 2,068 21-05-2023, 10:53
Ostatni post: PAWCYK
  (G) T 62 wyd. Angraf egon 3 1,175 06-03-2023, 05:08
Ostatni post: egon
  T-62 1:25 angraf rafal75 24 7,561 21-06-2020, 10:01
Ostatni post: rafal75
  PANTERA MAN ANGRAF mucka30 17 7,538 31-05-2020, 04:50
Ostatni post: mucka30
  [R\G] Dwuosiowy wagon specjalny Rnh do przewozu kwasu skala 1:25 od podstaw Draccus 6 3,603 06-05-2020, 03:16
Ostatni post: Draccus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości