Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Ford Tfc
#1
Witam wszystkich serdecznie w kolejnej odsłonie mojego warsztatu
Tym razem padło na Forda Tfc z Modelika....
Model zaczął powstawać jako przerywnik w trakcie montażu 4TP i jest już na wykończeniu więc nie będe się rozpisywać...
Ogólnie jest opracowany dobrze i każdemu modelarzowi mogę go polecić... no może poza kołami, które nieco odbiegają od oryginalnych.... i takich tam parę drobiazgów brakujeWink
Tak więc zapraszam do oglądania i komentowania zdjęć tego maleństwa
[Obrazek: 9aebb717ab97ac41m.jpg][Obrazek: c025d4eb71a2619fm.jpg][Obrazek: 1fccc2f1d3304401m.jpg]
[Obrazek: 32b4400c7ff23185m.jpg][Obrazek: 061717ebca41f2b0m.jpg][Obrazek: a47a9113a098d514m.jpg]
[Obrazek: a47a9113a098d514m.jpg]
Jeszcze trochę z dołu...
[Obrazek: e9699e1d2d709382m.jpg][Obrazek: e216e84d94cbfe69m.jpg][Obrazek: 00d5af7453b26f0em.jpg]
I te nieszczęsne opony.... bieżnik jaki widziałem na zdjęciach Fordów zarówno pancernych jak i cywilnych, w modelu powinien wyglądać mniej więcej tak:
[Obrazek: 3b1d6cde7f8fa876m.jpg][Obrazek: ee4ae8e2a5611d58m.jpg]
i to na razie tyle.....
Pozdrawiam
Jaroslav
Odpowiedz
#2
wWitam ponownie
Jako, że na razie nic mi się nie chce przy Fordzie robić to tylko opony pomalowałem i nic więcej....
O tak to wygląda:
[Obrazek: 2cf29800cf6ab085m.jpg]
I jeszcze specjalnie dla Uri'ego i Gacka :wink:
[Obrazek: e7af8b86f343eb31m.jpg][Obrazek: 8b3f576b1c8d5408m.jpg][Obrazek: dbb39274294252d6m.jpg]
A z resztą, czepiajcie się obaj..... :wink: :mrgreen:
Pozdro!
Odpowiedz
#3
A ja się przyczepię - opony wyszły Ci za czarne i czy jesteś pewien że nie pomyliłeś rozmarów ?? Przymierzałeś już to coś na felgę ?? SmileSmileSmile

No dobra koniec z żartami.
Zdjecia są Ok. Tylko mała uwaga Zwróć uwagę na zdjecie kadłuba - pierwsze i ostatnie. O ile pierwsze jest super tak w ostatnim wyraźny jest tylko tył modelu bo początek jest rozmazany. A technika jest niby taka sama. Nie to żebym się chcial czepiać, to ma być tylko taka mała sugetia.
Model jak na razie przedstawia się :milbravo:. Pamiętam Twoją katiuszę z Porąbki także o efekt końcowy nie martwię się.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#4
Dzięki koledzy za opinie :grin:
Uri, felg jeszcze nie zrobiłem bo jestem na etapie " obmyślania" ich :wink:
A co do zdjęć to masz całkowitą rację, ale coś nie mam talentu po prostu w tej materii........
z czasem się samo poprawi :wink:
Pozdrawiam
Jaroslav
Odpowiedz
#5
Cytat:z czasem się samo poprawi

Samo się nic nie zrobi ?!?!
Po prostu przeczytaj intrukcję aparatu i próbuj różnych wariantów, z różnymi ustawieniami, nnie bój się eksperymentować z przesłoną. Narób zdjęć a później poprzeglądaj i oczywiście wybierz kilka najlepszych.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#6
Tak właśnie robię, ale jak buduję model w nocy to skąd mam wziąć dzienne światło?
Flesz odpada bo już z Czarkiem próbowaliśmy i jest za mocny.....
Odpowiedz
#7
Cytat:ale jak buduję model w nocy to skąd mam wziąć dzienne światło?
Ja też robię zdjęcia w nocy i nie jakimś kosmicznym sprzętem.
Posłuchałem jednak porad zawartych na forach o robieniu zdjęć i tragicznie mi nie wychodzą nie zawsze mi się udaje osiągnąć poziom z którego jestem zadowolony, ale jak coś źle wygląda to wogóle tego nie pokazuje.
Tak więc warto próbować i wspierać się oprogramowaniem.
Odpowiedz
#8
Witam...
Ja powiem tyle;-) kółeczka mi się naprawdę podobają a co do zdjęć to nie ma, co narzekać sam nie jestem mistrzem fotosów a one i tak nie są złe co do innych bardziej bym się przyczepił ;->. Tak, że „Jaro” nic się nie przejmuj tylko skup się na klejeniu i aby tak dalej...Ja aktualnie zabieram się na podwozie...
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#9
Dzięki :wink:
Jak byś miał ochotę trochę z podwoziem "zatańczyć" to mogę Ci opisać w możliwie przystępny sposób, jak to było "po mojemu" :wink:
Odpowiedz
#10
No i porażka panowie Confusedad:
nie mam absolutnie żadnego dobrego pomysłu na te felgi Confusedad:
Próbowałem szprychy z drutu zrobić ale efekt nierealistyczny.... pozostanie chyba tak jak oryginalnie z drewna zrobić, ale już mnie mdli na myśl o struganiu 48 szprych.....
na razie zawieszam budowę...
pozdrawiam
Jaroslav
Odpowiedz
#11
Cry Może spróbuj za pomocą szpilek lub czegoś podobnego. Napewno nie można sie poddać kolego :grin:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#12
Gacek szpilki odpadają....
O tak to ma wyglądać:
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo...d_copy.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo...080087.jpg
Odpowiedz
#13
12 sztuk na jedno kółko i marudzisz :?: :mrgreen: hehe żartuje no będzie problem bo zupełnie inaczej wyglądają jak myślałem że maja wyglądać. A co zaproponował autor wycinanki z czego mają podwykonawcy tego modelu to wykonać :?: :?: :ble:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#14
A jak byś dał druciki a przy piaście nakleił papierowe trójkąciki, a potem wikol lub SG i lekki szlif?
Odpowiedz
#15
no tak tylko że z tego co ja widzę ale mogę się mylic bo w moim wieku juz się mogą zaczynać problemy ze wzrokiem, to szptychy te nie są okrągłe tylko takie elipsowate ?? Mam rację ??
Jeżeli mam to ja widzę to tak dwie szpilki (moze jakiś drycik ale dwa) sklejamy do kupy, powstaje może niezbyt dokładnie elipsa ale coś podobnego zalewamy SG szlif i mamy coś takiego (). A górę i dół tak Jak Piterski podpowiada.
Trochę zabawy ale chyba bedzie szybciej jak strugaćSmile.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#16
Myślisz, że to jest elipsa w płaszczyźnie poprzecznej do koła?

Chyba widzę co miałeś na myśli. One są elipsowate przy piaście i okrągłe przy obręczy.
Odpowiedz
#17
Uri bez przesady! aż tak stary to jednak nie jesteś :wink: poza tym to modelarze redukcyjni szybciej ślepną :wink:
Ja jednak się Koledzy zastanawiam dość poważnie nad struganiem :ble:
Zobaczymy... może się dorobię mikrotokarki i wtedy pójdzie łatwiej :grin:
Jakby tego było mało tak z ciekawości postawiłem sobie wszystkie 3 kadłuby (tzn.4TP, Ursusa Wz.29 i Tfc) razem i z przerażeniem odkryłem, że pod względem jakości ten ostatni zdecydowanie odbiega od reszty Confusedad:
Morał z tego płynie taki, że kadłub Forda ląduje na złomie a ja się biorę za budowę od początku.....
Wiem, że z takim podejściem za dużo modeli w życiu nie złożę, ale tak już mam no.....
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za rady :wink:
Odpowiedz
#18
Cytat:One są elipsowate przy piaście i okrągłe przy obręczy.

Nie byłbym do końca pewien czy one są okrąłe przy obręczy ale może masz i rację.
Według mnie ta elipsa przy obręczy jest mniejsza.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#19
Koledzy kończąc spekulacje na temat... szprychy są okrągłe, przy piaście przechodzące w kwadrat i dalej zwężające się w przekroju prostokątnym, przy czym te ostatnie dane są nieistotne, gdyż ten element będzie zasłonięty...
Odpowiedz
#20
Cytat:przy czym te ostatnie dane są nieistotne, gdyż ten element będzie zasłonięty...

No wiesz sumienia nie masz nad starymi ludźmi Smile. To ja się tu wytężam i kombunuję jak CI podpowiedzieć aż zakwasów w szarych komurkach dostałem a Ty mi piszesz że to nie istotne ??!! I co z tobą zrobić ??

A tak na poważnie dlaczego chcesz to zasłaniać przecież te elementy były odsłonięte. Hmm - czyżbyś miał jakąś dokumentację na której koła są inne niż w modelu ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#21
Siemka!
A co myślicie o tym?
[Obrazek: 49ed7aa3e583d551m.jpg]
Przejdzie???
Odpowiedz
#22
Jeśli chcesz to dodaj jeszcze te trójkątne nakładki, jeśli nie też dobrze Confusedmile:
Kółko i tak jest super PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#23
Uri nie spotkałem jeszcze zdjęcia polskiego Tfc z felgami osłoniętymi blachą, ale w radzieckich pojazdach na bazie "T" było to stosowane, jak również w brytyjskich....
Na razie takie tylko nieudokumentowane pogłoski słyszałem... być może "nasi" zdobyli na bolszewikach jakiś podobny pojazd i stąd te rewelacje.....
pozdr!
Odpowiedz
#24
Podobne szprychy widziałem w relacji Wujka Andrzeja na Kartonworku. Myślę, że tamta relacja powinna pomóc. Wujek skrawał tam krawędzie szprych i użył dużo kleju BCG...
Odpowiedz
#25
Dreedlord,  Wujek Andrzej z tego co widziałem lekko tylko zmodyfikował szprychy z zestawu, ten projekt Messera zdecydowanie bardziej mi się podoba i jest bliższy oryginałowi i w podobnym tonie postaram się nowe wykonać :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ qn 60 20,971 07-12-2023, 06:37
Ostatni post: wieslaw_
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,153 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,049 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,770 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości