Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Dwa ptaszki koliber i zniczek
#1
Cześć, po małej przerwie znowu nadaję. Chcę pokazać wam kolejny mój model, koliber na oko jest w skali 2:1. Sklejałem go przez pół niedzieli. W poniedziałek zostało mi głównie lakierowanie całości i malowanie dzioba (dziobu?), który jest z wykałaczki. Retusz akrylami. Model mam z tąd.

[Obrazek: Koliber%2B006.jpg] [Obrazek: Koliber%2B002.jpg] [Obrazek: Koliber%2B003.jpg] [Obrazek: Koliber%2B004.jpg] [Obrazek: Koliber%2B005.jpg] [Obrazek: Koliber%2B007.jpg] [Obrazek: Koliber%2B001.jpg] [Obrazek: Koliber%2B008.jpg] [Obrazek: Koliber%2B009.jpg] [Obrazek: Koliber%2B010.jpg] [Obrazek: Koliber%2B011.jpg]

Przy okazji zrobiłem zdjęcia drugiemu modelowi ptaszka - zniczka, którego skleiłem gdzieś w 2014 roku. Łapki z drutu wyszły tak se, ale ptaszek na co dzień siedzi w gęstwinie to nie widać PDT_Armataz_01_12

[Obrazek: Zniczek%2B001.jpg] [Obrazek: Zniczek%2B002.jpg] [Obrazek: Zniczek%2B003.jpg] [Obrazek: Zniczek%2B004.jpg] [Obrazek: Zniczek%2B005.jpg]

Zastanawiając się jak wyeksponować kolibra, wymyśliłem taką podstawkę-kwiatek (z tąd)

[Obrazek: Koliber%2B012.jpg] [Obrazek: Koliber%2B013.jpg] [Obrazek: Koliber%2B014.jpg] [Obrazek: Koliber%2B015.jpg] [Obrazek: Koliber%2B016.jpg] [Obrazek: Koliber%2B017.jpg] [Obrazek: Koliber%2B018.jpg] [Obrazek: Koliber%2B019.jpg]
Odpowiedz
#2
Ptaszki bardzo ładne Smile
Za mną też ostatnio chodzą modele "zwierzęce" - może wkrótce popełnię...

A Zniczka też popełniłem jakoś w tamtych latach ale nóżki zrobiłem wycinankowe. Mój też na co dzień urzęduje w parapetowym ogródku Wink
Nóżki należało zrobić z cienkiego drutu i nieco dłuższe i inaczej osadzone. To jest najmniej udany element modelu, który poza tym bardzo dobrze oddaje kształt żywego ptaszka...

Aaa - no i też widzę wkleiłeś dziób na odwrót - górą do dołu :-))

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Dzięki za komentarz, sam lubię modele zwierzątek i także mam zamiar zrobić jeszcze kilka i to nie tylko ptactwa Smile.
Z uwagą dotyczącą dziobu muszę się nie zgodzić. Dziób jest dobrze przyklejony, jasną częścią do góry. Co do nóżek, dorabiałem na podstawie tego co było zaprojektowane, bo oryginalne części z wycinanki popsułem Sad. Widziałem twojego Zniczka (swego czasu na forum pojawiło się kilka tych ptaszków) i chętnie zobaczę inne modele zwierzęce w twoim wykonaniu.
Odpowiedz
#4
Świetne ptaszkiSmile
Odpowiedz
#5
tomass dzięki Smile
Aktualizacja fotek w pierwszym poście.
Odpowiedz
#6
Świetna ta aktualizacja! Wygląda ekstra!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Zniczek PiterATS 9 4,651 27-08-2015, 12:28
Ostatni post: PiterATS
  Zniczek...drugi, model darmowy Sylwek 2 2,582 24-04-2014, 10:32
Ostatni post: JO
  Zniczek Lukee 12 11,638 16-04-2014, 08:39
Ostatni post: sloxn

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości