Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAWIASY (czasami) PRACUJĄCE
#1
Witam wszystkich zainteresowanych :wink:
Miało być o zawiasach to w końcu będzie....

Z góry przepraszam za zdjęcia, ale jak je robiłem było już prawie rano i ledwo na oczy widziałem a poza tym z wrodzonego lenistwa nie chciało mi się robić ich specjalnie, więc na zdj. są te, które zamontowałem w 4TP ale do rzeczy....

Z materiałów potrzebne będą:
- igły o różnych średnicach
-druty, (jak wyżej)
-ostry nożyk
-różnej grubości papier
-stalowe nerwy
-i podstawa- BCG

Przede wszystkim musimy zdecydować jakiej grubości papier wykorzystać i jakiej średnicy będzie oś zawiasu
Ja wykorzystałem igłę 0,45, drut tej samej średnicy i papier śniadaniowy

Jak już mamy to ustalone , wystarczy ww. papier pociąć na paski w zależności ile i jakiej szerokości tulejek ma zawierać nasz zawias
Ja przyjąłem standardowe wymiary 1x2x1
Wycięte paski należy teraz pociąć na odcinki i okleić igłę dociskając z jednej strony aby uzyskać coś takiego:
[Obrazek: cb39afc7870aa45dm.jpg][Obrazek: 9f208c735b7499c8m.jpg][Obrazek: 857e9fa281bea04fm.jpg]
Następnie, jak klej wyschnie, naprzemiennie zakładamy je z powrotem na igłę o tak:
[Obrazek: 4893cfb66d34257em.jpg]
Następnie na odstające paski naklejamy większy pasek papieru wzdłuż igły :
[Obrazek: 338067f7af919668m.jpg]
Od spodu można jeszcze uzupełnić przerwy między tymi odstającymi paskami (zwłaszcza przy większych zawiasach) aby podczas przyklejania do modelu nie powstały nam widoczne szczeliny pod zawiasem.
Następnie jak już wszystko wyschnie, wyciągamy igłę i w jej miejscu mocujemy drut i wycinamy gotowe zawiasy u mnie wyglądało to tak:
[Obrazek: 677dc6a6d5714782m.jpg]
[Obrazek: b9d2a9abf24aee24m.jpg][Obrazek: c083e910ae29273dm.jpg][Obrazek: 75c20895936feec0m.jpg]
na koniec dorobiłem jeszcze śruby z plasterków drutu o,4mm i to tyle.
A tak wygląda efekt końcowy przed malowaniem:
[Obrazek: ea0b33fab039a1f0m.jpg]

W wątku tym opisałem na razie jedną z metod robienia zawiasów... wkrótce postaram się opisać jeszcze inne sposoby.
Mam nadzieję, że kto będzie chciał to się na tych zdjęciach dopatrzy o co chodzi :wink:

I jeszcze jedna rada :
Na początek róbcie jednak większe te zawiasy, nawet z bloku technicznego, a z czasem nauczycie się je zwijać nawet z bibułki papierosowej :wink:
Udanych eksperymentów życzę i pozdrawiam serdecznie
Jaroslav Niewyspany Confusedad:
Odpowiedz
#2
Hehe Ty nie masz co w nocy tworzyć :?: A poradnik bardzo pomocny Dzięki wielkie :lol:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości