Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Polski Fiat 126p 1:25 Answer
#1
Tak. Wiem, że te modele są niespasowane. Uparta jestem. Zaczęłam od innej strony niż z poldkiem i zobaczymy co wyjdzie Smile

Ale żeby tradycji stało się zadość
[Obrazek: a83bfde79b877d7f2f744b32d5083153.jpg]

Po długim pasowaniu, szlifowaniu, formowaniu, pasowaniu i szlifowaniu przód jako tako leży.
[Obrazek: cc2ab13e8d2eb7b8c2193919754389c9.jpg]

Boki też jak cie mogę.
[Obrazek: 8cd6646400caa404ed487c9d3b7de8fc.jpg]

Teraz walczę z tylną klapą.
Dopiero jak spasuje wszystko zacznę wklejać środek. Żeby znów się nie okazało, że ta wrega która jest już zabudowana po sufit jest zbyt szeroka Smile

Zyczcie mi szczęścia Wink

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#2
Hmmm Jak widać nauka nie poszła w las Wink
I o to chodzi - nie powtarzać swoich błędów.
Życzę więc powodzenia i mam nadzieję na galerię razem z przyczepką PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Tak więc. Dzisiaj zaczęło się od tego :
[Obrazek: 3ac8bb01319d7621e26aba8ab5602c73.jpg]

Khm. Moja wersja malczana nie przewidywała miejsca na taki tył Wink


Skończyło się na:
[Obrazek: 6dbdcbd3d5db4546d4e90cfde0093db9.jpg]
(Mogło być lepiej, ale dramatu nie ma Wink.... szczególnie z daleka [emoji14] )


Tapniete z widelca
Odpowiedz
#4
Po kilku walkach z dachem i oknem. Malczan doszedł do stanu zamkniętego Smile
[Obrazek: cf45d5b3c2ae11c0abba67d9ebe2556a.jpg]
[Obrazek: 87e3ea3ad53ffc3fdacacd1472567455.jpg]

Teraz jeno koła i przykleić drobnice Smile

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#5
Fiacik stanął na własnych kółkach. Teraz to już z górki.
[Obrazek: aa52f6b3556311237044a931ea93aca2.jpg]

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#6
Super Ci to wychodzi Wink sam zastanawiałem się czy go sobie nie kupić, leży taki samotny w kolporterze, ale właśnie niespasowania się obawiałem Wink, przekonałaś mnie że warto zaryzykować, w końcu to co kleimy ma nam sprawiać przyjemność
Odpowiedz
#7
Nie można pisać, iż: "super Ci to wychodzi". Skutkuje to stagnacją poziomu wykonawstwa, czyli - po prostu cofaniem się w jakości! Daleko jeszcze do mistrzostwa, aliści wszystko jest na bardzo dobrej drodze. Elementy wycinaj, proszę, ostrymi narzędziami - wówczas krawędzie nie będą postrzępione; - to PODSTAWA! W uzyskaniu czystych krawędzi pomaga również impregnacja kartonu przed wycinaniem; może to być na przykład "Capon". Sklejanie idzie Ci coraz lepiej - i to już jest duży plus! Oszczędniej również operuj klejem - mniej widoczne będą wówczas klejone szwy.
Wszystko przed Tobą. Nie słuchaj jednak zachwyconych potakiwaczy, czy - krytykantów. Zdrowa, rzeczowa krytyka oraz wskazanie błędów pozwoli Ci na stałe podnoszenie umiejętności. Czego Ci szczerze życzę!
Będzie dobrze. Są po temu wielkie nadzieje i widoczny jest potencjał: - zamiłowanie, chęci i konsekwencja.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
@Pikowiak - bierz nie myśl, tylko uważaj na tylną klapę bo jest dużo zabawy. Trzeba ostro pasować.
@Zbig - dziękuję za uwagi. Właśnie dla takich hintow jestem na forum. Co do kleju - faktycznie nie do końca jeszcze się z nim dogaduje Smile

Grunt, że klejenie sprawia mi dużą frajdę, nawet jeśli mam perspektywę tego, że model może zaliczyć szybki lot z 3 piętra jeśli stwierdze, że jest fatalnie Smile

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#9
Szybki lot z 3 piętra - nieeee. Szkoda.
Petarda włożona w środek, będzie lepszym (bardziej efektownym) rozwiązaniem. Do tego koniecznie filmik Big Grin

A najlepiej jest, odkładać "koślawce początkującego kartoniarza" do pudełka. W przyszłości można ciąć je na kawałki i wykorzystać jako elementy wzbogacające dioramę Smile
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#10
Właśnie zauważyłam, że wkleilam tył do góry nogami. No mistrzostwo Smile trudno

Anyway - malec skończony.

[Obrazek: f04a15c4d0dcf2bacf5ed2f90f35f9ad.jpg]

[Obrazek: 836de22559d3390c59f21c81ce6c800f.jpg]

Zdjęcia nie robione widelcem pojawią się jakoś kiedyś może. Jak skleje model lepiej Big Grin

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#11
Spokojnie. Każden model następny będzie lepszy!
A tymczasem - gratulacje. Za wytrwałość i konsekwentne, pomimo trudności (a kto ich nie ma?) doprowadzenie pracy do końca.
A'propos: numery rejestracyjne można zawiesić w miejscach do tego przeznaczonych...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#12
@ZbiG: Problemu w tym, że w niewielu samochodach podobają mi się tablice zawieszone z przodu Wink

Następny model schnie sobie po caponie Smile

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#13
Fajny maluszek. Teraz go zaimpregnować, wyszpachlować i pomalować a będzie super.
Jestem ciekawy co następne. Capon schnie 15 minut, więc wkrótce pewnie się przekonamy.
Działaj dalej, wolniej i z trochę większą dokładnością. Spróbuj też zrobić jakiś dobrze opracowany model.
Odpowiedz
#14
@fotogrimes szpachlowania i malowania nie będzie. Przynajmniej na razie Wink

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#15
Swoją relacją namówiłaś mnie żeby nabyć tą wycinanke.
Gratulacje za wytrwałość i jak poprzednicy konsekwencje w dążeniu do skończenia pracy.
Jak to piszą pierwsze koty za płoty. :-)

Pozdrawiam,
Karol
Odpowiedz
#16
Allama całkiem fajny wyszedł Ci ten Maluszek (powiedzmy, że miała to być wersja przeznaczona na kraje RWPG,a nie na zachodni eksport).  Wiadomo jak to jest za pierwszym razem, brak umiejętności, brak narzędzi, brak techniki i  "patentów".
Sam jestem początkujący i zdaje sobie sprawę, że mój pierwszy model samolot  Piper L4 może wyglądać jak latająca taczka z skrzydłami. Ale to nic  nie szkodzi, gdyż z modelarstwa mam wielką frajdę, a poza tym oglądając relację doświadczonych modelarzy robię wielkie oczy, i w przyszłości także bym chciał posiadać takie umiejętności jak oni. 
Dlatego czytam forum i  pytam, pytam (...).
"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Lao-tzu. chiński filozof"
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Answer 126p 1/25 allama 0 1,705 20-01-2019, 01:12
Ostatni post: allama
  [Relacja]Bristol Scout C answer Virs 35 12,212 24-10-2012, 06:09
Ostatni post: Virs

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości