Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana skali 1:33 na większą+
#1
Witam chciałbym powiększyć skalę myśliwca zero 1:33 na większa by wydrukować go w formacie A4. Nie mam pomysłu jak by to zrobić i potrzebuję pomocy.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Sorry, ze tak pytam ale, masz oryginał tej wycinanki?
Odpowiedz
#3
Oryginał ma kumpel  , ja mam skan lecz nie mam pomysłu jak bez dzielenia części powiększyć go.Chcę go wydrukować na papierze fotograficznym by nie schodził z niego kolor podczas klejenia.
Odpowiedz
#4
To daj spokój.
1. Kup wycinankę.
2. I tak farba będzie schodzić.
Odpowiedz
#5
Chętnie bym kupił tylko że są myśliwce tylko w skali 1:33 a ja potrzebuję 1:24 lub większą.Więc jeśli ktoś wie gdzie można kupić coś takiego to proszę o podpowiedź.
Odpowiedz
#6
(07-12-2012, 06:48)Cruiser link napisał(a): Chętnie bym kupił tylko że są myśliwce tylko w skali 1:33 a ja potrzebuję 1:24 lub większą.Więc jeśli ktoś wie gdzie można kupić coś takiego to proszę o podpowiedź.
Było kilka modeli wydanych w tej skali, nawet parę jest jeszcze dostępnych u wydawcy  Arrow http://www.sklep.jsc.pl/?d=katalog&k_id=14
Odpowiedz
#7
Są lecz w skali 1:24 a ja bym chciał o długości 50-60cm czyli w skali około 1:15.
Natomiast ze skanem jest szansa by to powiększyć?
Odpowiedz
#8
Kiedyś u kolegi widziałem powiększonego białego zero wykonanego przez jego staruszka i wyglądał niesamowicie dlatego też chciałbym takiego skleić.
Odpowiedz
#9
(07-12-2012, 07:02)Cruiser link napisał(a): Są lecz w skali 1:24 a ja bym chciał o długości 50-60cm czyli w skali około 1:15.
Post wyżej pisałeś  Arrow
(07-12-2012, 06:48)Cruiser link napisał(a): potrzebuję 1:24 lub większą.

(07-12-2012, 07:02)Cruiser link napisał(a): Natomiast ze skanem jest szansa by to powiększyć?
Oczywiście, wszystko się da. Skanujesz kawałek arkusza i skalujesz przy wydruku do odpowiedniego rozmiaru.
Odpowiedz
#10
Z tym skanowaniem kawałka arkusza wyszło by ok tylko że z większymi częściami będzie chyba problem.Chyba żeby największą część wziąć i do max rozmiaru A4 żeby nie obcięło i taka skałą wydrukować resztę ale chyba nie była by dużo większa od oryginału.
Odpowiedz
#11
Zalecam najpierw skleić w oryginale. Na pewno się nie zmieszczą elementy skrzydeł na A4.

Jest jeszcze druga droga. Możesz sam sobie zaprojektować, skanowanie i powiększanie jest drogą na skróty.
Odpowiedz
#12
Właśnie mam za sobą zero , spitfire , mustang i pare 2 płatowców 1:33 z których ocalał tylko fire dlatego też chciałbym zrobić coś większego myślę że pobawię się z tym powiększaniem bo na projektowaniu się nie znam w ogóle.A ktoś z was sklejał może skan wydrukowany na papierze fotograficznym? bo na normalnym tusz łatwo schodzi.Gdzieś czytałem że klei się dużo lepiej.
Odpowiedz
#13
Posłuchaj, drukując w takiej skali na takim papierze będziesz miał sporo problemów, choćby takich że z tym że jest taki karton za słaby na taką konstrukcję.

W takim przypadku proponuję nadal poklej trochę w oryginale i później zaprojektuj coś swojego.

Pamiętaj że skanowanie od kolegi i klejenie tego jest bardzo be.
Odpowiedz
#14
A słyszałeś o powiększaniu metodą pokratkową ? Stosuje się ją do powiększania zdjęć, tzn. jeśli chcemy przerysować zdjęcie w większej skali. Jeśli nie da się tego ładnie wydrukować z takich lub innych powodów, możesz zastosować tą metodę, tylko, że wiąże się to z koniecznością malowania modelu ( no chyba, że masz kartki odpowiedniego koloru ). Tym sposobem możesz powiększyć sobie model właściwie do dowolnych wymiarów, z tym, że metoda ta jest bardzo czasochłonna.
Tutaj masz linka, żeby zobaczyć na czym ona polega :
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-nary...rd-mustang
Odpowiedz
#15
Witam.

A czy zdajesz sobie sprawę że im mniejsza skala tym bardziej dokładny model, a co za tym idzie coraz mniej uproszczeń. Tu sie trzeba wykazać bo wszystko widać  PDT_Armataz_01_31 niestety albo stety.

Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#16
Moja propozycja jest taka: jeśli masz skany wydrukować na format A3 (albo skserować) nakleić na bristol albo na tekturę, wszystko zależy od elementu. Zrobić podział blach, igłą lekarska nity i pomalować całość. Sądzę że efekt by był zadowalający.  Jeszcze dodać odpryski, ślady eksploatacji i by było pięknie  Smile
Jeśli chcesz to koniecznie drukować na A4 to musisz zrobić to w jakimś programie graficznym typu Gimp, Photoshop, Corel Draw. Powiększasz skan w programie do skali (formaty) jaki ci odpowiada a potem wycinasz elementy i wklejasz na nowy arkusz o formacie A4 i drukujesz
Odpowiedz
#17
Jeśli wolną się wtrącić:
Skan możesz rozebrać na poszczególne elementy wycinanki, tak aby je zmieścić na mniejszym formacie, np.A5 następnie przygotowane tak strony (u mnie w Wordzie) odsyłasz do drukarki gdzie jest opcja skalowania wydruku, i zachowując w drukarce A4 powiększasz wydruk używając choćby kalkulatora przeliczasz o jaki procent zwiększyć format aby osiągnąć daną skalę. Ograniczeniem jest format obsługiwany przez Twoją drukarkę. Na podglądzie widzisz czy obszar druku nie wychodzi poza możliwość Twojej drukarki.
Pewniejszą metodą będzie wstępne przeskalowanie każdej oddzielonej w skanie części w dowolnym programie graficznym o wyliczony już procent (np IrfanView) i wklejenie (poukładanie) na puste strony A4 do druku. Nie każdy soft do drukarki ma takie funkcje aby skalować na zmiennym formacie przed samym drukiem.
Opcja kolejna - druk na A3 - gotowe pliki ze stronami w formacie A3 zanosisz do punktu usługowego gdzie podajesz gramaturę lub swój papier i płacisz od strony w kolorze. Pamiętaj o zdefiniowaniu wielkości i układu strony aby wydruk wyszedł w zakładanej przez Ciebie wielkości.
Odpowiedz
#18
Pozwolę sobie zacytować klasyka ;-)
„To właśnie cali śmiertelnicy – mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw.”
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#19
(09-12-2012, 05:41)Piotr D. link napisał(a): Pozwolę sobie zacytować klasyka ;-)
„To właśnie cali śmiertelnicy – mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw.”
oj tam czepiamy się Wink młodzi gniewni czasu i kasy nie szanują.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [pytanie]Wydruk modelu w innej skali? Mihu 3 6,061 04-07-2008, 05:57
Ostatni post: Mihu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości