Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
#26
Dłubałem, dłubałem i w końcu wydłubałem. Skrzynia biegów gotowa. Blok skrzyni:
[Obrazek: th_MTLB_107.jpg] [Obrazek: th_MTLB_108.jpg] [Obrazek: th_MTLB_109.jpg]

I kompletna skrzynia biegów:
[Obrazek: th_MTLB_110.jpg] [Obrazek: th_MTLB_111.jpg] [Obrazek: th_MTLB_112.jpg]
[Obrazek: th_MTLB_113.jpg] [Obrazek: th_MTLB_114.jpg] [Obrazek: th_MTLB_115.jpg]

Dla porównania moja i oryginalna:
[Obrazek: th_MTLB_116.jpg] [Obrazek: th_MTLB_116a.jpg]

Pozostały jeszcze do zrobienia butle i będzie można zabrać się w końcu za domknięcie kadłuba od góry.
Odpowiedz
#27
No Michale dajesz. REWELACJA
Odpowiedz
#28
Czad, przyniesiesz jutro na Działdowską, żebym mógł sobie podotykać? Big Grin
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#29
Tak, przyniosę
Odpowiedz
#30
Piękna skrzynia. Jest moc PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#31
Rewela, a co jest w środku tej skrzyni? Są jakieś koła zębate, olej? Jak są to ja też na tą Działdowską się przejadę, a co Big Grin .
Pięknie!
Odpowiedz
#32
E to i ja przyjde Smile chętnie Michał zobacze to Twoje dzieło Smile świetnie idzie. Aż załuję że nie projektujesz samolotów Sad
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#33
(09-02-2017, 10:55)rowin napisał(a): Aż załuję że nie projektujesz samolotów Sad

NO.. PDT_Armataz_01_38
Odpowiedz
#34
Słuchajcie no MichaleR,
chociaż zaglądam tu regularnie to miałem nic nie pisać albowiem czuję się urażony tym, w jak spektakularny sposób marnujesz swój talent i potencjał!!! Nie wiem jak mogło Ci się ubzdurać, że kogoś będzie interesował model jakiegoś pojazdu wyprodukowanego po 1945 roku? Szok, normalnie szok!
Ale niestety poziom Twojego wykonawstwa i talentu projektowego nie pozwala mi przejść obojętnie nawet wobec jakiegoś radzieckiego ciągnika... zatem wiedz, że chociaż kroczysz złą drogą to jestem pełen podziwu dla sposobu w jaki to robisz Smile



Wink
Odpowiedz
#35
Ja bym dał zamiast pasków druciki ;-)

Ale jest MOC. Wydziargane ładnie.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#36
Dostałem z nowego źródełka laserowo wycięte wręgi do mojego MTLB: 
[Obrazek: th_MTLB_117.jpg] 

Teraz dokleiłem główne wręgi górnej części do wewnętrznego poszycia kadłuba, okleiłem boki wycięć pod włazy i pokrywy oraz dokleiłem żaluzje wlotu powietrza. Poszycie otrzymało właściwy kształt.  
[Obrazek: th_MTLB_118.jpg] [Obrazek: th_MTLB_119.jpg] [Obrazek: th_MTLB_120.jpg] [Obrazek: th_MTLB_121.jpg]
 
Na razie wszystko pasuje Smile 
[Obrazek: th_MTLB_122.jpg]  [Obrazek: th_MTLB_123.jpg] 

Teraz kolej na uzupełnienie wnętrza o drobiazgi górnej części i przednie "okna".
Odpowiedz
#37
Witam po dłuższej przerwie. Organizm musi od czasu do czasu odpoczywać. Ale prace znowu ruszają. Wewnętrzna strona górnej części kadłuba gotowa. Doszły tam wszystkie elementy, pokrywy otworów strzelniczych, obudowy wizjerów i inne drobiazgi:
[Obrazek: th_MTLB_124.jpg] [Obrazek: th_MTLB_125.jpg] [Obrazek: th_MTLB_126.jpg] [Obrazek: th_MTLB_127.jpg]

W przodzie górnej części kadłuba wkleiłem „okna” z rurkami nadmuchu i wycieraczkami. Chyba to najtrudniejsza jak do tej pory część tego modelu – kwestia właściwego ukształtowania części, aczkolwiek wszystko pasowało.
[Obrazek: th_MTLB_128.jpg] [Obrazek: th_MTLB_129.jpg] [Obrazek: th_MTLB_130.jpg]

Przednie boczne części kadłuba też otrzymały wszystkie wewnętrzne drobiazgi:
[Obrazek: th_MTLB_131.jpg]

I wygląda na to, że wnętrze jest gotowe. Czas zabrać się za zewnętrzne elementy. Na pierwszy ogień poszła pokrywa silnika:
[Obrazek: th_MTLB_132.jpg] [Obrazek: th_MTLB_133.jpg] [Obrazek: th_MTLB_134.jpg] [Obrazek: th_MTLB_135.jpg] [Obrazek: th_MTLB_136.jpg]

I pokrywa włazu (środek przód):
[Obrazek: th_MTLB_137.jpg] [Obrazek: th_MTLB_138.jpg]

Teraz będą kolejne pokrywy włazów i trzeba skończyć wieżyczkę.
Odpowiedz
#38
Ciemność, ciemność..., widzę ciemność...
  Czy pozostali Forumowicze też nie widzą zajęć  PDT_Armataz_01_07 ?
Odpowiedz
#39
O... photobucket miał dziś jakiś upadate i wygląda na to, że wszystko co wczoraj wrzuciłem zniknęło. Chyba odtwarzali z backupu bo update się nie powiódł. Jak wrócę do domu to poprawię.

Poprawione Smile
Odpowiedz
#40
Kolejne włazy gotowe. Tym razem dla "przedziału desantu" górne i tylne:
[Obrazek: MTLB_139.jpg] [Obrazek: MTLB_140.jpg] [Obrazek: MTLB_141.jpg]

Gotowa jest też wieżyczka. Dostała "sterowanie", przyrząd celowniczy i magazynek:
[Obrazek: MTLB_142.jpg] [Obrazek: MTLB_143.jpg] [Obrazek: MTLB_144.jpg] [Obrazek: MTLB_145.jpg]
Odpowiedz
#41
Długo odkładałem, ale w końcu trzeba okleić kadłub z zewnątrz. Tu jest zawsze niewiadoma, czy oklejki będą pasować do szkieletu. Jestem w tej dobrej sytuacji, że jeśli będą błędy to poprawie części i ponownie je wydrukuje. Jak na razie to koniecznym okazało się zwiększenie szerokości poszycia dna o 0.2mm. Pewnie gdzieś poszło więcej kleju bądź tektura miała większą grubość. Ale to trzeba poprawić. OK, oklejone dno, boczne dolne partie i tył. Do dna doklejone wszelkie przetłoczenia i osłony otworów serwisowych.
[Obrazek: MTLB_147.jpg] [Obrazek: MTLB_148.jpg] [Obrazek: MTLB_149.jpg] [Obrazek: MTLB_150.jpg]

Jednak coś przez włazy widać Smile
[Obrazek: MTLB_151.jpg] [Obrazek: MTLB_152.jpg] [Obrazek: MTLB_153.jpg]
Odpowiedz
#42
Witam po długiej przerwie. Urlop, chwile zniechęcenia, lenistwo itd. Ale ostatnie tygodnie miałem intensywne i ciężko, i długo pracowałem by ten model doprowadzić do stanu, żeby można by było go pokazać publicznie. A, że Przeciszów zbliżał się to była w końcu motywacja.  
 
Teraz to co się działo do dziś. Włazy dostały zawiasy i zostały zawieszone na kadłubie. Doszło kilka drobiazgów. 
[Obrazek: MTLB_154.jpg] [Obrazek: MTLB_155.jpg] [Obrazek: MTLB_156.jpg] [Obrazek: MTLB_157.jpg]

[Obrazek: MTLB_158.jpg] [Obrazek: MTLB_159.jpg] [Obrazek: MTLB_160.jpg]
 
Model był gotowy do pomalowania szarym podkładem. Pomalowałem wszystko za wyjątkiem zewnętrznego poszycia i zawieszenia. Na to przyjdzie czas później. 
[Obrazek: MTLB_161.jpg] [Obrazek: MTLB_162.jpg] [Obrazek: MTLB_163.jpg] [Obrazek: MTLB_164.jpg] [Obrazek: MTLB_165.jpg]

[Obrazek: MTLB_166.jpg] [Obrazek: MTLB_167.jpg] [Obrazek: MTLB_168.jpg] [Obrazek: MTLB_169.jpg]

[Obrazek: MTLB_170.jpg] [Obrazek: MTLB_171.jpg] [Obrazek: MTLB_172.jpg] [Obrazek: MTLB_173.jpg]

[Obrazek: MTLB_174.jpg] [Obrazek: MTLB_175.jpg] [Obrazek: MTLB_176.jpg] [Obrazek: MTLB_177.jpg] [Obrazek: MTLB_178.jpg]

Niektóre miejsca (zagłębienia, wokół innych części, itd.) pomalowałem czarną a następnie całość wnętrza białą: 
[Obrazek: MTLB_179.jpg] [Obrazek: MTLB_181.jpg]
 
Moja malarnia Smile 
[Obrazek: MTLB_180.jpg] 
 
c.d.n.
Odpowiedz
#43
Po obejrzeniu wielu zdjęć doszedłem do wniosku, że podłoga powinna być zielona a boki białe. Zielone powinny być też wewnętrzne powierzchnie włazów i inne drobne elementy natomiast silnik i skrzynia biegów metaliczno-stalowe. Pewne drobne elementy będą w innych kolorach. 
[Obrazek: MTLB_182.jpg] [Obrazek: MTLB_183.jpg] [Obrazek: MTLB_184.jpg] [Obrazek: MTLB_185.jpg]

[Obrazek: MTLB_186.jpg] [Obrazek: MTLB_187.jpg] [Obrazek: MTLB_188.jpg] [Obrazek: MTLB_189.jpg]

[Obrazek: MTLB_190.jpg] [Obrazek: MTLB_191.jpg] [Obrazek: MTLB_192.jpg] [Obrazek: MTLB_193.jpg]

[Obrazek: MTLB_194.jpg] [Obrazek: MTLB_195.jpg] [Obrazek: MTLB_196.jpg] [Obrazek: MTLB_197.jpg]

[Obrazek: MTLB_198.jpg] [Obrazek: MTLB_199.jpg] [Obrazek: MTLB_200.jpg]


Silnik za bardzo się świecił więc go przemalowałem na stalowo.  
[Obrazek: MTLB_201.jpg] [Obrazek: MTLB_202.jpg] [Obrazek: MTLB_203.jpg]
 
Dodałem trochę otarć (kolor NATO Black) i brązowy pigment na podłogę 
[Obrazek: MTLB_204.jpg] [Obrazek: MTLB_205.jpg] [Obrazek: MTLB_206.jpg] [Obrazek: MTLB_207.jpg]
 
Zmontowałem wszystko razem, tzn. Przykleiłem osłonę silnika, pedały, wolant, siedzenia, założyłem skrzynię biegów i dokleiłem zbiorniki w przednim przedziale 
[Obrazek: MTLB_208.jpg] [Obrazek: MTLB_209.jpg] [Obrazek: MTLB_210.jpg] [Obrazek: MTLB_211.jpg] [Obrazek: MTLB_212.jpg]

[Obrazek: MTLB_213.jpg] [Obrazek: MTLB_214.jpg] [Obrazek: MTLB_215.jpg] [Obrazek: MTLB_216.jpg] [Obrazek: MTLB_217.jpg]
Odpowiedz
#44
perfekcyjna robota!
Odpowiedz
#45
Michał, kończ wreszcie ten ruski ciągnik i weź się za coś porządnego Wink
Odpowiedz
#46
(20-09-2017, 02:13)Lesio73 napisał(a): Michał, kończ wreszcie ten ruski ciągnik i weź się za coś porządnego Wink

Oczywiście Smile Spokojnie, za (dłuższą) chwilę z czymś nowym wyskoczę. Ale najpierw muszę doprowadzić ten projekt do finału. Po prawie 7 latach Sad
Odpowiedz
#47
Lesio - męska decyzja, jesteś modelarzem czy rusofobem. Nie podoba się MTLB? To sklej sobie B 29 Enola Gay- samolot zacny, pierwszy raz w historii ludzkości zrzucił bombę jądrową na ludność cywilną.
Odpowiedz
#48
Michał, widzę, że  jesteś lepszy ode mnie, bo ja nad swoim projektem E-100 spędziłem 5 lat  PDT_Armataz_01_12
A tak na poważnie, wszystko wygląda bardzo dobrze i pełen szacun dla Twojej pracy i podjęcie tematu  PDT_Armataz_01_34

Niestety makro wyciagneło Ci paprochy na przedniej ściance w przediale kierowcy. Jeśli farba dobrze wyschła, to możesz śmiało to usunąć ostrym skalpelem. 

Powodzenia  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#49
Gdy wnętrze było gotowe to skleiłem dół z górą i dokleiłem brakujące elementy 
[Obrazek: MTLB_218.jpg] [Obrazek: MTLB_219.jpg] [Obrazek: MTLB_220.jpg] [Obrazek: MTLB_221.jpg]

[Obrazek: MTLB_222.jpg] [Obrazek: MTLB_223.jpg] [Obrazek: MTLB_224.jpg] [Obrazek: MTLB_225.jpg]

[Obrazek: MTLB_226.jpg] [Obrazek: MTLB_227.jpg] [Obrazek: MTLB_228.jpg] [Obrazek: MTLB_229.jpg] [Obrazek: MTLB_230.jpg]

Wahacze, amortyzatory, koło napędowe i napinające 
[Obrazek: MTLB_231.jpg] [Obrazek: MTLB_232.jpg] [Obrazek: MTLB_233.jpg] [Obrazek: MTLB_234.jpg] [Obrazek: MTLB_235.jpg] 

@Tommy: Wiem, że są włoski. Po zrobieniu zdjęć większość już usunąłem, a kolejne usuwam. Tak, sporo czasu on zajął. Na szczęście w tzw. międzyczasie udało mi się popełnić inne modele :Smile Następny powstanie dużo szybciej Smile
Odpowiedz
#50
Cytat:Lesio - męska decyzja, jesteś modelarzem czy rusofobem. Nie podoba się MTLB? To sklej sobie B 29 Enola Gay- samolot zacny, pierwszy raz w historii ludzkości zrzucił bombę jądrową na ludność cywilną.

Ał, ał, ał...
Navi, ale co Ci chodzi?
Musiałeś coś opaczenie zrozumieć albo nie zauważyłeś ikonek na końcu Angel

Jeśli chodzi o rusofobię to wydaje mi się, że mam ją na normalnym poziomie - faktycznie obawiam się Rosji z uwagi na jej potęgę militarną i politykę zagraniczną ale nie przybiera to u mnie chorobliwych form... Bardziej boję się np. Korei i Kima ale nawet w tym przypadku nie nazwałbym się "koreofobem"... ot zwykła, racjonalna rezerwa i brak zaufania.
Czy będąc rusofobem skleiłbym Komsomolca z ZISem? Wink

A jeśli chodzi o projekt Pana Michała to jako modelarz mam pełne prawo narzucać swoją wolę projektantowi!!! Skoro projektanci notorycznie lekceważą vox populi  to my jako te populi  mamy pełne prawo protestowania przeciw takiemu stanowi rzeczy!!! Big Grin Wink


PS. MichałR, nie wiem czy to nie jest najlepszy Twój projekt jak dotychczas, detalizacja miodzio... no takie marnotrawstwo talentu... Tongue  Weźmiesz go do Szczecina?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Ciągnik MAZ 537G la_mer 31 7,858 25-03-2024, 03:49
Ostatni post: la_mer
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,172 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 5,817 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 6,955 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  Rosyjski pancernik Retwizan, proj. Cuszima - Rozszerzenie nr 21. Tomasz K 42 15,153 10-07-2022, 11:10
Ostatni post: Winek
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 10,858 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  Ciągnik C7P camilllo 23 10,241 29-12-2020, 07:55
Ostatni post: TaDe65
  [R] PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny) Przemek W 29 12,134 20-11-2020, 08:46
Ostatni post: Lesio73
  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny Wojtas 11 6,955 27-04-2020, 10:29
Ostatni post: Wojtas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości