Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] McLaren Mercedes MP4-13 1:18
#1
Zakupiłem kiedyś taki oto dziwni model.
Jest to model, dodany do...kasety VHS(!) Philipsa. Po tekstach, obstawiam że był sprzedawany na rynku czeskim Wink
Instrukcja klejenia, jest po angielsku i po czesku.
Nigdzie nie ma informacji, jaka to skala. Mi pasuje na 1:18.

Model czekał, czekał i się doczekał. Zabrałem się za niego w święta.

Spodziewałem się, że będzie to model słabo opracowany i kiepsko skrojony - z racji tego, że to "reklamówka".
Myliłem się. Jest lepiej niż w niejednym pełnoprawnym, rodzimym modelu! Opracowanie wręcz idealnie.
Wszystko do siebie pasuje. A jeśli na zdjęciach widać, że jest inaczej, to winę ponosi sklejacz. Smile
Ciekawostką jest (mam nadzieję że widoczny na zdjęciach) kolor. Model, oprócz kolorów podstawowych, jest wydrukowany srebrnym pantonem.
Minusem jest papier - kreda. Podczas zginania, farba się łamała.

Kilka fotek:
[Obrazek: XXlMv5F.jpg]
[Obrazek: sDWwMTH.jpg]
[Obrazek: jjwKVDc.jpg]
[Obrazek: 1i5pOcn.jpg]
[Obrazek: Msm0uS0.jpg]
[Obrazek: ZdtBA9A.jpg]
[Obrazek: p09X2yN.jpg]

I jeszcze z lampą, co by srebrny zaświecił:
[Obrazek: hUTRhhC.jpg]
[Obrazek: a2KVWfM.jpg]

Koła nie są jeszcze przyklejone - postawione na sztukę, bo...
Z uwagi na to, że widać mnóstwo moich niedociągnięć, brzydki retusz, białe krawędzie to tu, to tam świecą, postanowiłem, przerobić model. Big Grin
Zeszlifuję i wyprowadzę nierówności, a całość pomaluję na czarno. Będzie czarny mat z jaskrawymi dodatkami.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Smile

C.D.N.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#2
Przyjemny model. Faktycznie widać pęknięcia na krawędziach. Ale jak zapowiedziałeś, że to nie koniec to pewnie przedstawisz coś ciekawego z tego modelu  Smile

W filmie "Aniołki Charliego" była scena z podobnym bolidem. Czarny ale nie mat i jaskrawe dodatki.  Wink

[Obrazek: made-for-movie-indy-car-02.jpg]
Odpowiedz
#3
Cześć.

Kolejny ciekawy temat w Twoim garażu, w bardzo dobrym wykonaniu.
odnośnie krawędzi, papier kredowy to trudna materia i pretensji mieć nie można że kolor się łamał.
Dużo wody musi upłynąć żeby opanować tą sztukę Smile

Również czekam na ciąg dalszy... Smile u Ciebie zawsze warto. Na pewno będzie ze smaczkiem Smile
Odpowiedz
#4
Dzięki za motywację Wink

Raczej coś takiego chodzi mi po głowie:
[Obrazek: eTtR2h9.jpg]
Kolor jeszcze nie jest ustalony. Wink
Ale takie jakieś kreski na całym modelu.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#5
OOOOO!!!!!

Jak dla mnie pierwsze malowanie. 
Może coś w deseń pojazdów z filmu Tron Legacy 2010 ??

[Obrazek: tron-legacy-light-bike_zpsgnh9cyiz.jpg]

Boild wyglądał by ciekawie Smile
Odpowiedz
#6
Nie no, świecić to to nie będzie Wink
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#7
Bardziej chodzi mi o paski :-) zamiast zygazków. Chociaż te też źle nie wyglądają
Odpowiedz
#8
Mazy mogą być  Big Grin
Ale chyba bardziej bym je widział jak zaznaczają kształt pojazdu. Mus czekać, na pewno nas zaskoczysz  Wink
Odpowiedz
#9
Choć oglądałem swego czasu F1, to kleić nic z tego nigdy nie kleiłem. I teraz po tym co Ty pokazałeś - zaczynam żałować Smile Modelik miodzio BRAWO !!!
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mercedes L3000 po tuningu (czyli Hot Rod) Master 117 1 1,337 24-12-2022, 09:35
Ostatni post: Lukee
  Mercedes L4500F 1:25 (Answer) ges 4 3,769 26-02-2018, 09:47
Ostatni post: ges
  [G] Mercedes GP 1908 - SpidaModels [1:32] Kilminster 12 4,907 22-12-2015, 02:24
Ostatni post: Nico
  Mercedes Simplex Ipr 4 3,595 17-11-2015, 04:36
Ostatni post: ges
  [Galeria] Mercedes L4500 Answer 1:25 Guciu 3 3,954 18-12-2014, 09:23
Ostatni post: muzeum
  MERCEDES L3000 "MODELIK' mattfirstclass 3 3,202 14-03-2014, 08:53
Ostatni post: ges
  [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25 Guciu 5 3,994 24-08-2012, 10:26
Ostatni post: Felipe987
  Mercedes G Ambulans 1:43 Mara 0 3,001 07-04-2009, 06:50
Ostatni post: Mara

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości