Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo
Witam,
Od ostatniej aktualizacji, postanowiłem zmierzyć się z strachami ukrytymi w lekkim AA.
Na pierwszy rzut poszły 3x25.Powiem wam, mega autystyczne zajęcie. najgorsze było robienie celowników z drutu 0,1mm srednica zewnetrzna 1,2mm wewnetrzny pierścien zwijany na igle 0,5mm.
Korpusy robione z balsy bo nie było szans upchnąć tych z wycinanki. Podstawa musi być źle zaprojektowana. I tak ratowałem się usuwając 2 tłoki pneumatyczne. ehhh Ciężki temat, niby może dałoby się jeszcze troche podrasować, ale nie przy takiej ilości.
Na kolejny ogień idą 2x25

[Obrazek: HxK1AFP.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
P-lotki budzą szacunek... Lufy użyłeś gotowe?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Kurde, robi wrażenie. Mocne :-)
Pzdr
Odpowiedz
Szacun. Nadziargałeś się porządnie ;-)
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
Gdybym nie widział faktury tego wenge to bym pomyślał, że fotki robisz na kijach od szczotek... ale prawda jest brutalna - to patyczki do szaszłyków!!! Chylę czoła Smile
Odpowiedz
Witam,

@FantomModel, zgadza się lufki to gotowiec. Zresztą bardzo fajny gotowiec, bo z jakiegoś twardolitu: ], tzn są całkiem wytrzymałe na zginanie, jak na drucik o takich rozmiarach.
@dokker, qn. podziękował
@Lesio73, masz racje to wykałaczki na szaszłyki. Jak dotej pory jestem zadowolony z tego pomysłu aby podstawy nakleić na patyczek, bo nie da się ich zrobić w rękach : ], a tak mogłem całkiem swobodnie sobie z nimi poczyniać.

Zapomniałem jeszcze dodać, że "tacke" na karabiny, która zaprojektowana jest jako czarna, wywłoczyłem na zewnątrz rewersem, który jest szary. Tylko karabiny były czarne. Dodatkowo ramiona pod celownik, zrobiłem w C, tzn aby całość się składała w muszke i szczerbinke. Projekt przewiduje tylko ramie pod okrągły celownik.
Obecnie walcze z podstawami pod 2x25, niebawem coś zapodam
pozdr: ]

EDIT: refka, co prawda 1x25, ale filozofia musi być podobna
http://1.bp.blogspot.com/-dsZbczMOIL4/U1...+1945b.jpg
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Ciekaw jestem tych podwójnych, zobaczymy ile moim brakuje na Shimakaze   Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
@radzias,
Jeśli weźmiemy pod uwage fakt, że autorem obu modeli jest ta sama osoba, to śmiem twierdzić, że oba projekty sę identyczne: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Coś niesamowitego...
Koronkowa robota!
Czekam cierpliwie na kolejny zestaw plot.  PDT_Armataz_01_29

Powodzenia PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
No i cyk, gotowe. Tu chyba sam autor miał kłopoty z doliczeniem się ile czego, bo niektorych części jest na 8 kompletów, niektórch 12, a niektórych nawet po 15 sztuk ;]
Finalnie zrobilem 12 kompletów 2x25. Na koniec zostawiam sobie 20+ 1x25 i wolność...
[Obrazek: xQtoOmD.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Działka fajne tak jak moje Big Grin
Czy mosiężny kolor pokręteł masz gdzieś potwierdzony bo z takimi się nie spotkałem?
I jeszcze jedna rzecz mnie frapuje, czemu na podwójnych 25-kach nie ma celowników a na pojedynczych i potrójnych są Cool
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
@radzias. Oczywiście, że nie mam: ], wręcz przeciwnie. Według refek powinny byc szare z czarnym kołem jak kierownica w trabancie. Taki przyjąłem sobie styl. Ale może faktycznie jest to ZBYT odpustowe. Masz racje, zastanowie się nad swoim postępowaniem i chyba je poprawie: ]
2x25 ma jakiś taki przeziernikowy celownik. W sumie warto by go dodać, bo wydaje się łatwy do wykonania.

Na szczęście 1x25 nie mają tego kłopotu. Wszystkie 26 sztuk jest skończone i tym samym definitywnie zamykam problem wszelkich lufek na mojej nadze,... uffff przyznam, że to wielka ulga. (nie licząc ewentualnych poprawek: \)

Przyznam się, że w między czasie rozpocząłem bodowe nowego okrętu. Przyczyną nie jest znużenie, a bardziej planowanie względem pogody. Chcę wykorzystać ciepłe dni do procesu budowy kadłuba, lakierowanie, szpachlowanie. Wszystko to wymaga ciepłej i suchej pogody, ponieważ nie mam warunków aby to robić pod dachem. Jak tylko wyjde z szkieletu przygotowanego do oklejania burtami pokłądami itp, to wracam do Nagi.

tyle pitolenia. sorrki za marny obrazek, ale nie miałem ochoty na zabawy w ustawianie ich.
[Obrazek: bAy3W5m.jpg[]
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Ale Ci zazdroszczę. Ładnie te p-lotki wyglądają.
Zdradzisz nam co kleisz, czy każesz czekać do nowej relacji? :-)

Pozdrawiam.
Odpowiedz
P-lotki wyglądają świetnie, nawet te odpustowe Tongue i zdrać dwóm Radkom, jaki to pancernik tniesz? Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Chciał niechciał i tak będziesz musiał je poustawiać ;¬]
Szkoda jednak, że nie zrobileś makro jednej sztuki bo w kupie się trochę zlewa.
Odpowiedz
Stawiam na HMS Malaya. P-lotki suuper.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
(10-09-2018, 11:12)Japończyk napisał(a): Stawiam na HMS Malaya. P-lotki suuper.

Chyba jednak nie, bo 200tka dopiero się ukazała, a Karas pisze że kadłub w trakcie budowy?
A  działka rzeczywiście ładnie wyszły.
Odpowiedz
Witam Panowie,

hehe, Nie jeszcze nie zdradze. Nie chce psuć zabawy sobie i innym. Jedynie co moge powiedzieć, to że małe, chce się sprawdzić w czymś nowym dla mnie.

Wracając do Nagi, po plotkach miało być już z górki... Ale jeszcze te przeklęte łódki... Spychacz nic nie pisał, ale mi one mega się nie składały. Pokład trzeba było skracać, kil zawija się w łuk. Burty w żaden sposób nie chcą się spasować. było z tym troche walki, oby kolejne były dla mnie bardziej łaskawe: ]

Postawiłem na nogi kilka 25, lufki się wycierają, bo są pomalowane akwarelką, poprawie już po przyklejeniu na model.
[Obrazek: p9wujaM.jpg]

Szalupki, jakie są takie są. Planuje 2 przykryć brezentem i obwiązać sznurkiem
[Obrazek: 7uFJtV0.jpg]
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Miałem z nimi podobne problemy i też mi wyszły lekkie banany. Zresztą, szalupy zawsze mi tak wychodzą. Na pocieszenie, kadłuby kutrów są łatwiejsze i powinny wyjść prosto.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam,
Kolejna porcja moich wypocin. Kuter ceremonialny. Miałem z nim kilka rozterek. Może gdybym wcześniej przemyślal sprawe to nie zaszedłbym z klejeniem do punktu, z którego nie dało się już wycofać. Chodzi mi o sposób transportowania. W Anatomi o Fuso, Pana Skulskiego. Można znaleść opis w jaki sposób były one przechowywane na pokładzie. W jednym zdaniu moge napisać, że niemal wszystko rozbierali : ]
Znalazłem też przepotężne zdjęcie pośredniej wersji FUSO, które rozwiazuje też kilka innych kwiestji, takich jak mocowanie łodzi do pokładu.
Co prawda na zdjęciu znajduje się starsza wersja, ale zamysł i metodologia jest taka sama.
link:
https://2.bp.blogspot.com/-f9Sf8ix60mg/W...2B1921.jpg

Ja jak już zabrąłem za daleko, nie chcąc ciąć wszystkiego w pień, postanowiłem poskładać moje łódki jakofunkcjonalne i pływające, choć mam wrażenie, że wiekszość montarzu mogła następować już po zwodowaniu: ]. No nic, następnym razem będzie może lepiej.
Przy okazji dopuściłem się kilku waloryzacji,

[Obrazek: NVrIzzo.jpg]
[Obrazek: 4lTYTJj.jpg]
[Obrazek: F6fD3hU.jpg]
[Obrazek: J56Illo.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Jednak, w takiej 'funkcjonalnej' formie wyglądają znacznie lepiej. Świetnie sobie z nimi poradziłeś.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ooo, ładne cacka!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
"Kuterki" wyglądają obłędnie Smile
A prawda historyczna jest czasem tak nieatrakcyjna, że trzebą ją podkoloryzować Wink
Odpowiedz
Super robota, oglądam i podziwiam.
Z czego wykonywałeś linoleum?
Odpowiedz
Dzięki Panowie.
@Borek, linoleum jest z samoprzylepnej półmatowej folji. Miałem to szczęście że znalazłem ją przypadkiem w sklepie dla plastyków "Storm" w Gdyni. Listwy mocujące są z mosiądzu fi 0,2mm

EDIT:
Status update:

1. Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem akwarium dla Nagi. Szkło 3mm wymiary 118x20x33 koszt poniżej 200PLN, zamówione u Pana szklarza z Rumi koło Gdyni.
2. Przez ostatnie kilka dni udało mi się wykonać reling na całym kadłubie. Słupki 0,3mm reling 0,2, wszystko w miedzi.
3. Przykręciłem model do deski za pomocą 2 śrub M10. Można zacząć powoli mocować do kadłuba cały szpej.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,992 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,971 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,161 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,303 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,195 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,682 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,146 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,134 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,115 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski
  [WKM2] IJN Shokaku 1/200 GPM marlonzg 111 49,987 27-09-2018, 11:09
Ostatni post: marlonzg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości