Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo
Witam Pany,
Dawno nie dawałem znaku życia, ale w modelu się pozmieniało.
Po pierwsze osadziłem go na podstawie i wkleiłem 2 sekcje, głownej struktury i kominową. Ostatni miesiąc spędziłem na klejeniu 2 bocznych stanowisk nawigacji po bokach komina.

Mały spoiler. Ostatnie stanowisko prowadzenia ognia 'range finder'. W weekendo postaram się wykonać zdjęcia całości.
[Obrazek: CP9ZuGR.jpg]

pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Te miniaturowe łajby powaliły mnie na kolana, nie mówiąc już o arcie plot.
Pięknie Ci to wychodzi PDT_Armataz_01_34

Dużo jeszcze Ci zostało, bo nie mogę doczekać się efektu koncowego ?  PDT_Armataz_01_12

Żartuję, działaj dalej i spokojnie, bez pośpiechu, ale nie za długo...  PDT_Armataz_01_18
Odpowiedz
Witam,
@Tommy T.B. , podziękował: ] zostało tak jeszcze na 2-3 miesiace, chyba.
Sorrki za zdjęcia, ale obecnie nie mam warunków na lepsze.
Wrzucam updatek, o którym pisałem. konstrukja pod optyke prowadzenia ognia. Wszystko całkiem ładnie pasowała, jedynie z drabinką na prowadzącą na 1 poziom miałem troche kłopotu. Był konflikt geometryczny. Z własnych udziwnień, to co widać, pootwierane stanowiska oraz drzwiczki.

kolejny etap to reflektory i tak sukcesywnie do tyłu.

[Obrazek: 7rRG2nI.jpg]
[Obrazek: 4kbI9Bi.jpg]
[Obrazek: O4ZNhis.jpg]
[Obrazek: 6THJnIW.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Już  mnie oczy bolą od ogladania tej drobnicy, a co dopiero Ty, który to sklejasz... Szacun  PDT_Armataz_01_34

To co na zdjęciach prezentuje się rewelacyjnie PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
Brezent na relingach, a szczególnie na szalupie - super sprawa. Aż żałuję, że swoją szalupę już przykleiłem Sad
Odpowiedz
Miałem niedawno przyjemność oglądać na żywo cały okręt, ale dopiero na zdjęciach widać wszystkie szczegóły i smaczki które mega wyglądają  Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Witam.
Dzięki Pany, ta szalupa była najgorsza, banan jak nic. Więc musiałem coś z nią zrobić: ], a że znalazłem przykład jak je obwiązywali, więc skorzystałem.

i myyyk, reflektorki na pokład.
Troche się ich obawiałem, ale w sumie niespodziewanie najtrudniejszym było zrobienie tego małego panelu z guzikami. blaszki żaluzji są za grube i w zasadzie nic za nimi nie widać, hehehe a tak sie postarałem aby szybki nie upaprać w CA: ]
[Obrazek: I7lLNgi.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Jutro w Gdyni powiem Ci, czy mi się podoba  Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Reflektory prima sort! Coraz ładniejsza łajba się robi...
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
Dzisiaj widziałem na żywo i potwierdzam, reflektory jak i cała reszta może się podobać   Big Grin PDT_Armataz_01_34
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Klęczałem przy nim jak przy Shimikaze.
Kolejny piękny model widziało się na warsztatach.
Możecie pozazdrościć.
Powodzenia Kolego Karas!
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Precyzja precyzją ale powtarzalność tych elementów - jak z fabryki.
Odpowiedz
Dziekuje Pany: ]
Jak już pisałem, spotkanie w Gdyni, super sprawa, idealna okazja na szybką wymiane różnych trików i wiedzy. Dla niektórych mogłoby się wydawać, że naturalnej. Ale dla takich szczawi w temacie jak ja, to bardzo cenne uwagi. Malaya ciągle mi się śni po nocach. Gdyby nie pogoda przy której nie dałbym rady jej polakierować... to kto wie: ] (choć dziś u mnie 8*)

Ostatni wpis w tym roku. W zasadzie byłby grubo ponad tydzień temu przed moim świątecznym wyjazdem, ale zabrakło mi dosłownie 3-4h aby skończyć kuterki.
Przyznam, że te były najprzyjemniejsze, najładniej poskładał się kadłub mimo braku szkieletu i jakoś tak mi mocno przypadły do gustu. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym lekko ich niedopieścił. Dołożyłem od siebie troche tu i tam. : ], bardzo jestem zadowolony z tej małej owiewki na sterówce. Ze względu na "kompaktowe" wymiary, dość ciężko byłby by wykonać ją w szkle. Ale wymyśliłem sobie, że mimo wszystko zrobie ja z folii, a szarą farbą pomaluje tylko ranty, dla imitacji ramki. IMO wyszło to całkiem zgrabnie.
Kraty w oknach drut miedziany 0,1. Odbojniki zrolowane około 15mm chusteczki o szerokości 5 i 7mm, przewiązane nicią do muchy. światełka z żyłki jubilerskiej 0,6mm
Tyle gadania, oto zdjęcia. Oczka maty 1cm
[Obrazek: HHm4p2a.jpg]
[Obrazek: t8Cr97L.jpg]
[Obrazek: q67N2VB.jpg]

pozdr i szczęśliwego nowego roku.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
I po co pakować to na pokład jak to modele same w sobie są? Cool
Pięknie wyszły, misterna robótka.
Odpowiedz
Cudo!
Wystawiaj je oddzielnie Smile
Odpowiedz
Z każdą aktualizacją podnosisz poprzeczkę coraz wyżej.
Kuterki prezentują się  rewelacyjne  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
Szkoda, że w Shimakaze są inne, tobyś hurtem jeszcze dwa zrobił, bo wyglądają świetnie Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Witam,
Staram się już powoli "finalizować" temat Nagato, niby nie zostało wiele w papierze, ale zostały jakieś duperele i jak krew z nosa: ].
Przymocowałem łodzie. Dorobiłem ostatnie skrzynki na ammo 25mm, ostatnie małe grzybki wentylacji i jeszcze jakieś drobiazgi których nie warto wymieniać.
Obecnie właśnie skończyłem takie małe dźwigi. W wycinance, składają się z ramienia i okrągłej tuby podstawki. Ja troszke je zmodyfikowałem sobie. O ile z papierem nie miałem problemu to z poprowadzeniem imitacji liny troszke się już nakląłem. Próbowałęm różnych patentów, różnych nici. Ale najlepszy okazał się miedziany drucik 0,1mm. 0,16mm był za sztywny, ale 0,1mm okazał się bardzo dobry. Dało się go łatwo formować, a na koniec przyszła farba i gotowe.
Namęczyłem się, ale efekt wydaje mi się ciekawy. Czy wart? nie wiem, mi się podobało: ]
[Obrazek: oLqMZkt.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę to co było w wycinance to różnica kolosalna na plus Smile
Odpowiedz
W Shimakaze jest podobnie bo ten sam  projektant, ale ja tak wygłupiać się nie będę  Tongue
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Radzias, hehe, właśnie na shimie się wzorowałem wykonując te fikołki: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
(09-01-2019, 09:15)Karas napisał(a): Radzias, hehe, właśnie na shimie się wzorowałem wykonując te fikołki: ]

Zgadza się, ale przy szalupach same kołki stoją  Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Bardzo dobrze wyglądają w takiej postaci. Jeszcze lepiej by wyglądały gdyby imitacja liny była w ciemniejszym kolorze. Teraz trochę się zlewa z kolorem kartonu.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
@Spychacz masz racje, gdyby tak dało się kupić miedziany czarny matowy drucik, było by super. Bo malowanie tego jest dość kłopotliwe. Ale muszę to lepiej rozkminić: ]

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem sztanc medycznych, OMG one są doskonałe, nigdy wcześniej wycinanie otworków nie było tak satysfakcjonujące i przyjemne jak teraz. MTH dla każdego sklejacza.

Kolejna aktualizacja, części w papierze jak na lekarstwo, obecnie walcze z tymi fikuśnymi dźwigami zrzutowymi szalup. Zostały mi samoloty, garść drobnicy i drutów oraz całe olinowanie.
Na początek kutry przymocowane do pokładu.
[Obrazek: sA45yTf.jpg]
[Obrazek: bFCE2Md.jpg]

Następnie, po próbach zabawy z dźwigami, postanowiłem pójść jeden kroczek dalej i lekko zmodyfikować bloczki.
Niewiele tu widać, ale dodałem im obejme z drutu o,2mm
[Obrazek: NX1CCDd.jpg]

Po czym jeszcze troche je zmodyfikowałem, obecnie rolke robie z kartonu o,2mm i średnicy 1mm oraz boczki z zwykłego papieru o,1mm i średnicy 1,5mm. Na wszystko nachodzi obejma z drutu i całość bardzo fajnie się zamyka
[Obrazek: OZ2Tm7d.jpg]

Tylna szalupa. Początkowo planowałem ją postawić na pokładzie. Ale tam jest tak mało miejsca, że nie obyłoby się bez wycinania barierki.
[Obrazek: 0gOLtjr.jpg]
[Obrazek: pkE83iT.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Mi to już zabrakło przymiotników przy tej Twojej relacji Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,996 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,985 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,163 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,307 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,200 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,685 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,150 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,135 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,115 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski
  [WKM2] IJN Shokaku 1/200 GPM marlonzg 111 49,989 27-09-2018, 11:09
Ostatni post: marlonzg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości