Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo
#76
Dzięki , tak myślałem że słupki są grubsze, świetnie ci idzie robota, chciał bym umieć tak kleić ale zdrowie już nie pozwala :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#77
Mieź 0,2 jest tragiczna pod względem sztywności, byle pacnięcie i wygląda jak Tico pod Kamazem. Można by robić ze stali, kwasówki gdzieś na alegro widziałem aukcje takiego drutu, w przystępnej cenie. Ale nie zdecydowałem się. Tak apropo z tego co zauważyłem, przy druciarni, najważniejszy jest klej. Rzadki świeży CA, aby go było jak najmniej i jak najszybciej łapał. Niestety ja mam taką bolączke, że nawet jak już pokleje, to niewiedzieć czemu zawsze musze jeszcze upaćkać wszystkie połączenia kroplą aby na pewno złąpało: ] i wtedy powstaja te obrzydliwe bąble. Nie wiem dlaczego, nie potrafie przestać tego robić: ]

pozdr.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#78
Lepiej dla pewności zalać raz jeszcze.
Nie wygląda to źle, nawet nie zwróciłem uwagi na te troszkę więcej kleju :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#79
Witać,
Kilka zdjęć postępu prac nad SS.
[Obrazek: OBrHqki.jpg]
[Obrazek: tSz8Zoh.jpg]
[Obrazek: TAtNGwg.jpg]

[Obrazek: yKwuOID.jpg]
[Obrazek: oRo7JJm.jpg]
[Obrazek: TNLfE35.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#80
Pięknie! Widzę, że wzmocnienie ramion zdało egzamin. Z czego olinowanie?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#81
Piękności Smile
Odpowiedz
#82
Witać i podziękował Pany: ]
Co do wzmocnienia zgadza sie, nie wiem jaki udział procentowy w tym ma drut a ile glut, którego nie żałowałem. Ale jest sztywne. Choć nie ukrywam, że nić też ma tu bardzo dużo do powiedzenia. Zastosowałem nić wiodącą do muchy. Kiedyś udało mi się ją dostać w Gdyni na Łużycikiej ale niestety od dłuższego czasu nie mają niczego ciekawego. Dzięki temu zakupiłem 2 nowe szpulki przez neta. 200y wystarczy mi na bardzo długo. O tej nici wyczytałem chyba gdzieś na tym forum w poradnikach. Jest warta swojej niezbyt wysokiej ceny. Cieniutka, lekko elastyczna, nie mechaci się. Generalnie same zalety i z czystym sumieniem moge polecić. Nie zgłębiałem tematu jakoś szczególnie, ale wydaje mi się, że są różne grubości. Musiał bym zerknąć na szpulke.
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#83
Faktycznie cudo!
I zatrzęsienie smaczków Smile
Odpowiedz
#84
Jakbyś mógł zapodać linka do tej nici, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#85
Witam,
Dawno nic nie updatowałem, ale prace idą... może tempo nie jest jakieś porażające, ale powoli małymi kroczkami: ].
Na pierwszy rzut idzie ciężka artyleria AA 12,7cm. Ładnie zdetalizowane przez projektanta, ale w rysunkach było troche niedomówień i musiałem ciąć, ordrywać, wygryzać itp... wyszło jak wyszło. Dużo i tak nie będzie widać
[Obrazek: C8K1ohx.jpg]

Tak się tą drobnicą wymęczyłem, że na kolejny rzut poszedł kadłub. CO by nie było, bez udziwnień się nie obeszło. Najważniejszą moją ingerencja w oryginalny projekt jest próba wykonania tych łączeń spawanych. Najlepiej pewnie byłoby doklejenie cieniutkich pasków papieru, ale ja oczywiście już dawno nakręciłęm się, że zrobie to z drutu. Miedz 0,4mm między rozcięte pasy poszycia. Do tego na pozostałych okleinach trasuje wzdłóżne podziały płyt. Wystającą część pokłądu kazamatowego zrobie zgodnie z projektem w skosie. W wycinance jest on mocno przesadzony, ale zakupiona pozycja Encyklopedia Okrętów Wojennych Nagato/Mutsu vol.2 strona 9. Rysunek poprzeczy z zaznaczonym podziałem blach. Wyraźnie widać, że ów fragment pokłądu, a w zasadzie po prostu burta, była Skośna w tym miejscu. Pozatym jest mi wygodniej tak zostawić: ]. Prace idą wolno. Bo mszczą się przeróżne błędy które porobiłem wcześniej. Ciąła rzeźba, o ile rufa poszła szybko i sprawnie, to pokład kazamatowy mnie wykańcza.

Jeszcze pas demagnetyczny. NIE MAM POJĘCIA, jak go zrobić.
[Obrazek: CgAvHfn.jpg]
[Obrazek: JS6p3Do.jpg]
[Obrazek: QaDmoY3.jpg]
[Obrazek: PmCvNst.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#86
Z tym skosem muszę Cię zmartwić. Był on dość dokładnie omówiony na czarnym. Prawdopodobnie, projektant modelu właśnie tym rysunkiem się sugerował. Jednak w sytuacji rysunki vs zdjęcia ja zawsze wybiorę zdjęcia, a one niestety nie potwierdzają tego skosu. Dobrze to widać choćby w tejże encyklopedii vol.1 na stronach 72 i 73. No ale niestety, prawidłowe wykonanie tego elementu, tak żeby nie było widać różnic w kolorach, wymaga zakupu drugiej wycinanki.

A artyleria bardzo ładna.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#87
Zgadza się, z bardzo dużym prawdopodobieństwem można założyć, że skosu nie było. Ale nie zależy mi na tym jakoś szczególnie. Tzn nie przeszkadza mi to wizualnie. Te moje wymysły z tym lepieniem drutow do ścian, czy maty. To nie walka o prawdy historyczne, tylko tak mi się podoba bardziej.
Troche szkoda, że projekt skopany z tym skosem, ale trudno. Mi estetycznie to nie przeszkadza. Zresztą od kąd mam tą encyklopedie i wiem ile mam skopane choćby w super struktorze, hehe. Usztywnienia pokładów, sam kształt niektórych pokładów. ilość brakującego odrutowania. np mostek na 68 stronie. Wycinanka w tym miejscu nie ma NIC oprócz tego środkowego filara i 2 tub. 78 też wyraźnie widać, że nie ma skosu. Tak więc nie ma co się stresować.
Kleje bo lubie kleić: ]
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#88
"Tak więc nie ma co się stresować.
Kleje bo lubie kleić: ]"


W sumie, to racja. I tak trzymaj, Karas.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#89
Witam Pany,
Kolejny co miesięczny status update.
Walka z kadłubem trwa, mam zrobione poszycie burt. Niestety jeszcze nie uzbrojone w druciarnie. Bałem się, że podczas obracania modelem zniszczy mi się to.
Obecnie na tapecie jest poszycie dna. Wykonuje je z 30cm pasów barwionki. Na bazie rysunku przekrojowego.
Jak na razie było prosto, bo według wspomnianego rysunku. Poszycie w tym miejscu było robione na styk i tak też je robie z pasków 5,6 i 7mm. Na oble ma być juz na zakładkę i jestem ciekaw jak to sie wszystko będzie układać.

pozdr
[Obrazek: rJFZWfI.jpg]
[Obrazek: UWFxIXi.jpg]
[Obrazek: CiAPyeV.jpg]
[Obrazek: jwlJLPd.jpg]
[Obrazek: OQRzYex.jpg]
[Obrazek: jDzXMyj.jpg]
[Obrazek: itz8fhU.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#90
Kolejny up.
Poszycie denne część 2.
W zasadzie wszystko idzie zgodnie z planem. Nie napotkałem większych klopotów z mocowaniem paseczków. Całkiem znośnie klei się paski na zakładke, miałem troche rozkminy jak wyjść z poszycia na zakładke do gładkiego. Wymyślilem sobie takie ząbki, oczywiście wszystko moja radosna twórczość nie poparta żadnym materiałem źródłowym.
Plamy kleju, przebarwienia, prześwity i przetarcia. Wszystko tu jest: ], ale jeszcze się tym nie martwie, bo na koniec przyjdzie jeszcze suchy pędzel i lakierowanie półmatem.
[Obrazek: GOmLiWU.jpg]
[Obrazek: 7l6bEQC.jpg]
[Obrazek: JQaDObu.jpg]
[Obrazek: u1erx2Q.jpg]
[Obrazek: InXFpDy.jpg]

Tu mamy naprawe po upadku na ten taki cypelek stępki, złamał mi się i wykruszył. Bez protezy nie odtworzyłbym kształtu. Wszystko doprawiane solidnie CA
[Obrazek: rqa27Pw.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#91
Trochę to masochistyczne ale efekt wart zachodu Smile
Odpowiedz
#92
Maso nie maso, fajnie się to kleiło. generalnie konstrukcja jest bardzo prosta. W zdecydowanej większosći przypadków sa to proste paski papieru od grubości 5mm do 7mm. Tylko na stępce jest chyba 8mm. Ten papier taki troche dziwny był, bo z jednej strony gładki, a z 2 taki lekko pomarszczony. Kleiłem tą stroną gładką, aby faktura była na zewnątrz. Po przyklejeniu wszystkiego. całość dość dokładnie przeszlifowałęm gąbką do mycia naczyń, od strony tego twardego filca, czy co tam jest.
Następnie, sucha pastela, aby pozaklejać wszystkie szczeliny i dodać troche akcji w jednolity kolor. Na to wszystko lakier satynowy i tu mi troche nie pykło, bo mimo że papier impregnowany to część lakieru wsiąkła w papier zostawiając biały nalot. Niby mocno mi on nie przeszkadza. Ale lepiej byłoby gdyby był na całość, a nie tylko w niektórych miejscach.

Generalnie całość bardzo mi się podobała i na pewno w kolejnym modelu też w ten sposób będe próbował wykonać poszycie, jedynie musze tylko technike dopracować, bo wiele niedoróbek i błędów można by wyciągnąć większą starannościa.

[Obrazek: 4IRudhQ.jpg]
[Obrazek: CXMKtBi.jpg]
[Obrazek: 6pk33x7.jpg]
[Obrazek: jYxikgt.jpg]
[Obrazek: eZb7GcR.jpg]
[Obrazek: NkQufvR.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#93
Kurcze, sporo się napracowałeś nad tym poszyciem. Bardzo mi się podoba, jednak te białe plamy trochę psują efekt. Może prysnąć to cienką warstwą farby, jak to robi Zbig. Nie jestem pewien, ale ten kolor, to chyba czerwony tlenkowy. Też nad tym myślałem, ale bałem się spróbować. Teraz żałuję, bo mi trochę nie pasuje moja czerwień. U mnie już za późno, bo mam sporo elementów na pokładzie, ale u Ciebie jest jeszcze czas. Poza tym, masz oklejony kadłub powyżej linii wodnej.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#94
Photo 
Dzięki Spychacz, za dobrą rade. choć sam jeszcze nie wiem co z tym zrobie. Malowanie raczej odpada, nie mam aero. Boje się, że skończy się to wszystko dramatem.
Te białe kropki talku w zupełności by mi nie przeszkadzały, gdyby były po całości. Nieudolnie starałem się uzyskać efekt kadłuba z wody. Generalnie chciałbym umieć nakładać efekty starzenia eksploatacyjnego. Niestety jeszcze idzie mi to marnie: ], Na refkach widać, że cały okręt był ostro uciapany, zacieki, te prostokątne łatki z innego koloru farby, cały kadłub jest w tym upstrzony.
naga ref 1 Naga ref 2
Taki kadłub jak ten, byłby dla mnie idealny Kadlub 1.

No ale, wyszlo jak wyszlo: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#95
Popieram przedmówcę - jeśli nie jesteś nastawiony zbyt ortodoksyjnie to pryśnij dno farbą - zniwelujesz te białe plamki a przy okazji może wyłagodzisz nieco krawędzie blach poszycia...


EDIT:
Jeśli nie masz aero to może warto spróbować z puszki...
BTW patrząc na zdjęcie Ticonderogi to w sumie wygląda podobnie Smile
Odpowiedz
#96
Witam,
Jednak postanowiłem posprzątać kadłub, jako że dziś dopisała pogoda. Zeszlifowałem biały nalot, przetarłem na mokro i polakierowałem caponem. po jakichs 2h schnięcia na słońcu poszła kolejna warstwa lakieru satynowego. Oby wyszło lepiej niż ostatnio: ].
W między czasie, wieczorakami powoli zabrałem się za dalszą część budowy aby odpocząć od kadłuba. Wybór padł na tylną pagode. Mała zwarta konstrukcja. Wszystko pasuje idealnie, jedynie miałem klopot z jedna okleiną dwustronnie malowaną. Ponieważ część była na kraędzi arkusza, to w połowie jest niezadrukowana : [, zrobiłem ją od nowa z zapasu.
[Obrazek: IbuExBs.jpg]
[Obrazek: G5CrMzf.jpg]
[Obrazek: JxA7S21.jpg]
[Obrazek: NjxCgHK.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#97
|Witam w kolejnej aktualizacji budowy tylnej pagody.
Wszystko ładnie pasowało, znów dodatki okazały się niekompletne: \ i część perforowanych elementów trzeba było dorobić na własną ręke.
Najwięcej problemu z materią geometryczną było na poziomie z drucianymi barierkami. Było dość ciasno i troche się nad tym napociłem. Poziom przeszklony dodatkowo wypełniłem 3 zestawami lornet. Oczywiście jest to moje wyobrażenie jak powinien ten pomost obserwacyjny wyglądać. Dość dużo klopotu miałem z wykonaniem Drabinek klamrowych i niestety wyszły krzywo. Dodatkowo moja farba czarny mat mocno się odcina od papierowego czarnego. Na obecną chwile, wygląda to paskudnie ale z tym będe walczył później.
Teraz walcze z FCS, chce je zrobic pootwierane, ale nie mam zielonego pojęcia co jest w środku. Dlatego będe musiał puścić wodze fantazji. Na początek proste stanowisko z lornetką.

pozdr
[Obrazek: LYrkGV9.jpg]
[Obrazek: 4D2nkW8.jpg]
[Obrazek: ka7rByB.jpg]
[Obrazek: TpNG587.jpg]

Jeszcze 1 bonusowe stanowisko. Które ledwo co udalo mi się skończyć
[Obrazek: zpWnqs7.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#98
Kolejny up, tylnej pagody.
Udało mi się zrobić wszystkie stanowiska FCSu. Otwarte, z zawartością domniemaną. Obecnie ide w druciarnie anten, lekko modyfikując projekt. Musze znaleść pomysł na naprawienie tych czarnych drabinek klamrowych. Bardzo źle to mi wyszło.
[Obrazek: j5T0Ebc.jpg]
[Obrazek: O3flMif.jpg]
[Obrazek: RYd53i2.jpg]
[Obrazek: T4hKZS5.jpg]
[Obrazek: 3irz4ym.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#99
Usiadłem z wrażenia i nie mogę się otrząsnąć, a tyle co miałem usiąść do sklejania swojej Jagi...
Pięknie to wszystko wygląda.
Podziwiam dalej i życzę powodzenia w dalszej budowie PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
Zaiste piękne. Ale, jeśli można podpowiedzieć, nie ruszał bym tych stopni, w myśl zasady że lepsze jest wrogiem dobrego. Wcale nie wyglądają najgorzej a zepsuć można jeszcze bardziej.
Powodzenia
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,990 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,964 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,161 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,303 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,189 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,682 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,144 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,134 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,113 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski
  [WKM2] IJN Shokaku 1/200 GPM marlonzg 111 49,987 27-09-2018, 11:09
Ostatni post: marlonzg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości