Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo
Może się przyda, w tym w/w fartuchy dział artylerii głównej z Nagato

[Obrazek: n1_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: n2_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: n3_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: n4_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: n5_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: n6_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: n7_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Podziękował,
Bardzo zacne materiały: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Witam,
Ostatnio trche tempo siadło. Troche nowych obowiązków wraz z rozrostem rodziny, troche innych spraw, a doba się nie rozciąga. W ostatnim okresie głównie skupiłem się na wykończeniu spraw kadłubowych. Śruby, stery, elementy przymocowane do burt oraz kilka żurawików. Obecnie rozpoczałem zabawe z artylerią główną.
rolki, kluzy i żurawik trapu. W instrukcji wymalowane jest aby mocować go na burcie, lecz na zdjęciach widziałem że nie używany leżał on na pokładzie. Dodatkowo rolki zamiast P i L jest 2x L. zostawiłem jak jest.
[Obrazek: U43Lu5U.jpg]
[Obrazek: hXRLGUq.jpg]
artyleria 14/50. Hehehe fartuchy wyszły jak wyszły, lepszych nie potrafie.
[Obrazek: JIPxU0u.jpg]
Detal śródokręcia. Rura zsypowa wygenerowała mi mały problem, musiałem wyciąć fragment pasa demagnetyzacyjnego aby zrobić obejście.
[Obrazek: avWOvWy.jpg]
Schodki mi się nie zmieściły i wychodzą troche na burty: \
[Obrazek: 21eR6AR.jpg]
Żurawik trapu.
[Obrazek: osGCL4Q.jpg]
Wyprowadzenie wałów. Tu jest mały zonk, bo musiałem coś zle pomierzyć i mocowanie steru jest za blisko śrub, może nie ma kolizji. Ale jeszcze nie zadecydowałem co z tym zrobie. Całość czeka na lakierowanie.
[Obrazek: wsE33ly.jpg]
Oraz same śruby. Troszke lepiej niż w fusiaku, ale nadal do ideału jeszcze brakuje: ]
[Obrazek: Tv5hfAM.jpg]

Na koniec łódka odpoczynkowa dla panny 3,5y, miała próby w warunkach wannowych i wyszło że potrzeba zrobić dodatkowe pływaki: ]
[Obrazek: ABBuPYK.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Witam,
Mały update moich wypocin.
Artyleria główna A i D. Co prawda BC też rozgrzebane, ale nie ma czgo pokazywać. Wszystko ładnie spasowane, miło i przyjemnie się składało. Mimo, że nie podoba mi się sposób zaprojektowania pancerza, nie oddaje on charakteru w jaki były wykonane te wieże. No ale, nie jest źle.
[Obrazek: Q3IOVBX.jpg]
[Obrazek: cTYfZhy.jpg]
[Obrazek: YcoimKM.jpg]
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Świetny.
Nie do końca rozumiem te ślady "eksploatacyjne" w przedostatnim poście - jakby jakiś zrzut mleka czy cuś :-), ale tak czy siak oglądanie Twojej pracy to czysta przyjemność .
pzr
Odpowiedz
Chyba doba się jednak rozciąga, bo rozrost rodziny a Ty nie zawiesiłeś relacji. Nawet równolegle żaglowiec dla panny wykonałeś. Wink
Charakter wykonania wież Ci nie odpowiada?  No bo są z kartonu a nie stali.  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
Miażdżysz! Wieże perfekcyjne Smile
Odpowiedz
Witam Pany,
@dokker. Generalnie będzie tego więcej, tzn chciałbym aby było, choć jeszcze nie umiem. Fizycznie, obstawiałbym że to woda morska z jakichś systemów np chłodzenia albo jakieś wypąpowywanie wody z zenzy: ]. poniżej zamieszczam linki do refek. Będe chciał tych zacieków zrobić wiecej zdecydowanie więcej ale jeszcze zobaczymy. Bardzo podoba mi się starzenie eksploatacyjne.
http://i.imgur.com/zvD4Y7V.jpg
http://wiki.gcdn.co/images/d/d8/%D0%9A%D...%D1%83.jpg

@kajym, oczywiście masz racje. hehe Tak tylko marudze. Mogłbym poprawić i zrobić to tak jak ja to widze, ale... Lenistwo: ]
@Lesio73, dziekuje, choć do perfekcji to jeszcze sporo brakuje.

btw, dziś zapomniałem, ale może jutro nie zapomne i zrobie skany szablonów fartuchów 1:1. Może komuś się kiedyś to przyda.
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Bardzo ładnie wyszły. Dodatkowo cieszy fakt, że wszystko pasuje, bo kiedyś też do nich dotrę. I upominam się o szablony fartuchów.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
I znowu jest na co popatrzeć Smile a mnie dalej szlag trafia, że mój Nagato leży rozgrzebany w czeluściach szafy Angry
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Arta pierwsza klasa PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
Witam,
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.
Spychacz, przepraszam, że tyle czasu to zajeło, ale zaraz po mojej deklaracji byłem "wyjechany"
Oto szablony. skanowane w 400DPI na wszelki wypadek dodałem linijke i kratke która zgadza się z wymiaramiwzględem linijki. Poza tym, z tego się nie strzela, same szablony są na oko: ].
Pewnie w okolicy weekendo pojawi się mała aktualizacja.
PS. złamałem się i kupiłem nowy model, ale nie napisze jaki i nie rozpoczne klejenia go. Pokusa jest wielka, ale silnym trzeba być: ]
[Obrazek: z1cMqzV.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Witam, drobna aktualizacja.
Dokończyłem działa B/C.

Zrobiłem katapulte samolotów. Ten element dał mi sporo frajdy, bo lubie takie fajne ażurowe konstrukcje. Jedynie miałem problem z zrozumieniem co tam się tak naprawde dzieje i jak to działa. Przyznam, że mimo poświęcenia kilku godzin na grzebaniu w netach. Nadal zasada działania jest dla mnie zagwozdką. Nie wspominając o takim szczególe, że nie ma w netach 2 takich samych geometrycznie referencji. Ja bazowałem głównie na tym
https://max3d.pl/forum/threads/104387-Ma...ka-w-Rhino

Z głównych modyfikacji względem projektu, to odcięcie górnego pokładu i wklejenie go 1mm poniżej aby powstały tory oraz dorobienie brakującego wyposażenia.
BTW, znalazłem fajny patent na strzępienie się nici. Rozcieńczony z woda BCG. Do tego wsadzic paluchy i przeciągnąć kilka razy łapami po nici. Przy okazji mozna rolować. Wszelkie odstające niteczki sklejają się z całością, a sama nić mimo kleju nadal pracuje i da się ją formować.

Ostatni temat który jeszcze nie jest zakończony, to kotwice, które też lekko uplastyczniłem.
[Obrazek: yb5V2GS.jpg]
[Obrazek: 50QU86Y.jpg]
[Obrazek: v0J6Dw6.jpg]
[Obrazek: JAdoYoi.jpg]
[Obrazek: 5zVlKnO.jpg]
[Obrazek: oE6QxH1.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Katapultę zdetalizowałeś na maksa. Świetnie wygląda. Też z nią obecnie walczę, ale za późno się zorientowałem, że w realu były tam tory i u mnie góra będzie gładka. A szkoda, bo ten szczegół bardzo zmienia jej wygląd. Brawo za pomysł.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ładnie się prezentuje PDT_Armataz_01_34
Ja zastosowałem podobny patent na mechacenie nici, jak robiłem przewody do słuchawek w moim Jagdpanzer IV, ale zamiast  BCG użyłem akrylowej farbki tamiya.
Zasada taka sama jak u Ciebie - paluchy w farbę i naprzód  PDT_Armataz_01_29

Pozdrawiam
Tommy
Odpowiedz
Witam,
Jako że w końcu zebrałem się w sobie i dokupiłem brakujące elementy takie jak miedziana drobna siateczka o,2 drut o,2 oczko oraz o,25 drut i oczko o,6. Do tego żyłkę jubilerską z silikonu w wielu rozmiarach, który rewelacyjnie klei się CA. Więc wreszcie mogłem zakończyć temat oświetlenia a'la Spychacz : ] na super strukturze. Patent z żyłką jest super. 2 patent który zajumałem od kolegi Spychacz to wałek z liną. Na wykałaczkę po nawijałem odpowiednia grubość liny i następnie pociąłem na właściwe długości, sprawdza się to rewelacyjnie. Na koniec dorobiłem stojaki pod szalupy, ostatnie 3 stanowiska FCS i radar. Lekko modyfikując tego z wycinanki.
Obecnie całą super strukturę można uważać za zakończoną. jedynie pozostaje AA, ale to w kolejnym etapie.


Radar i otwarte stanowisko FCS.
[Obrazek: kKEWWHk.jpg]
[Obrazek: zN9qHyt.jpg]

fi1.5mm lampka nawigacyjna, jak widać troche mi się nici poluzowały, nie mam pomysłu jak to naprawić bez cięcia
[Obrazek: 0wKRnst.jpg]

Oświetlenie nawigacyjno-manewrowe. Patent z żyłką i markerem do tablic. Za kolorową folijką jest imitacja żarówki.
[Obrazek: yCz7T3D.jpg]
[Obrazek: AhJBfYe.jpg]

4,5m rangefinder, chyba typu 95. W środku moja swobodna interpretacja.
[Obrazek: onTPHfY.jpg]

Stojaki szalup.
[Obrazek: 00QwISX.jpg]

Bębny z linami. Nić wstępnie przesączona BCG nawinięta na wykałaczkę
[Obrazek: 3KdRdiF.jpg]

Oraz całość na koniec.
[Obrazek: KBMVfYk.jpg]
[Obrazek: QDvOWbf.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Ja pitole, jaki odlot..
Odpowiedz
No, robi wrażenie! Brawo!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
Urwał nać!!! Idę lepić bałwanka!

Smile
Odpowiedz
Zjawiskowy, i pytanie, gdzie można dostać takie ładne ,, proporczyki" ?

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Dzięki chłopaki za dobre słowo : ]
@Arkadiusz, flagi sygnałowe zrobiłem sobie sam na bazie Japanese Navy Signal Flags. Ale nie oznacza to, że nie moge się podzielić.
planowane były na rozmiar 4x5mm. Co prawda nie pamiętam parametrów drukowania, ale wystarczy doskalować do A4. Photoshop ma opcje 'scale to fit media', ewentualnie recznie zjechać do 23%.

Bezpośredni link do dużego obrazka który trzeba drukować: https://i.imgur.com/qEtjCCd.png

miniaturka podgląd. (PS czarne to przezroczyste tzn, białe: ])
[Obrazek: qEtjCCdl.png]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Dzięki za flagi sygnałowe, bo też miałem się o nie pytać Smile
Co do budowy Nagato, to zdjęcia wszytko tłumaczą PDT_Armataz_01_34 a wasze patenty (Spychacz) mam nadzieję wykorzystać przy budowie swojego.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
Gwoli ścisłości, ten patent na nawijanie lin nie jest mój, tylko Łukasza Fuczka vel Lazarus.
Pagoda imponująca.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witaj Karas,
wytłumacz proszę laikowi; „te czarne przeźroczyste“ oznacza, że te flagi drukowane są na folii?
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
Dzieki Pany,
Spychacz, Twoj nie Twoj, nvm. Nie ma znaczenia. Fajne jest to w internetach, jak łatwo można się dzielić i uczyć od innych. Wystarczy tylko odrobine chcieć poszerzać swoją wiedze.
@henkos.
Już tłumacze dokładnie.

1. Drukujesz sobie duży obrazek spod linku https://i.imgur.com/qEtjCCd.png na np. zwykłej białej kartce 80g. Jedynie musisz doskalować obrazek do tej kartki. Zachowując proporcje obrazka. O tej przezroczystości napisałem tylko dlatego, że podglądowa miniaturka wyświetla czarne tło i mogłoby to zmylić, że po wydrukowaniu też karta będzie czarna, a nie będzie. Imgur to tak wyświetla i tyle.
2. niektóre flagi są trójkątne. U mnie one maja krztałt prostokąta, ale na środku jest zaznaczona czarna pozioma kreseczka wyznaczająca środek wysokośći flagi.
3. mimo druku na 80g polecam każdą flage jeszcze rozwartwić i dopiero wtedy skleić obie połowy.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,994 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,980 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,163 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,307 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,197 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,685 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,148 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,135 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,115 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski
  [WKM2] IJN Shokaku 1/200 GPM marlonzg 111 49,988 27-09-2018, 11:09
Ostatni post: marlonzg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości