Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głosowanie na pierwszą trójkę IV-go Konkursu Pancernego - Orlik!
#1
Z dniem wczorajszym zakończyła się kolejna edycja Pancernego Konkursu pod szyldem wydawnictwa Orlik!
Czas więc zatem na głosowanie, które potrwa do 26 lutego 2013r. Mogą wziąć w nim udział wszyscy użytkownicy naszego forum, także gorąco zapraszam do oddawania głosów na swych faworytów. Za pierwsze miejsce przyznajemy trzy punkty, za drugie dwa, a za trzecie jeden.
Co prawda nie ma zbyt wielkiego wyboru, gdyż na siedem rozpoczętych relacji ukończonych zostały tylko cztery. Na szczęście ilość modeli przełożyła się na jakość i uczestnicy zaprezentowali galaktyczny wręcz poziom swych umiejętności. :milbravo:

Zatem do dzieła, do wyboru mamu następujące modele:

1. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow

2. Komatsu G-40 - cotlet

3. Komatsu G-40 - JaCkyL

4. 43 M ZRINYI II - leon65z

Jeśli ma ktoś ochotę na uzasadnienie swego wyboru to proszę bardzo, eseje mile widziane. PDT_Armataz_01_29


Czołgista!
Odpowiedz
#2
Panowie prezentujecie taki poziom, że obawiam się jeszcze słabszej konkurencji w następnych edycjach. Wybór trzech z czterech zawsze nie jest przyjemny, bo pokrzywdzony będzie tylko jeden, ale pozwolę sobie przedstawić swoje noty i kilka słów komentarza. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi Smile. A więc do rzeczy:
1. miejsce: undertow - duży model, ładnie wykonany, osobiście bardzo podoba mi się zimmerit i gąsienice, warto również wspomnieć, że łatwo nie było, bo oryginalna wycinanka zawiera kilka niedociągnięć; jeszcze bardziej by mi się podobała ta Pantera, gdyby była w wersji niemieckiej.
2. miejsce: leon65z - nie ukrywam, że temat miał duży wpływ na moją decyzję, ładnie bez przesady przykurzony. 
3. miejsce:  cotlet - bardzo trudny wybór między dwoma spychaczami, przeważyło moje subiektywne odczucie, co do poziomu ufajdania i zużycia. Wykonanie cotleta bardziej do mnie przemawia; stopień zardzewienia gąsienic wg mnie troszkę przesadzony, no chyba, że sprzęt stał długo nieużywany. 
Szkoda, że nie powstał żaden Carro Veloce, bo miałby mój głos w ciemno Smile
Odpowiedz
#3
Modele świetne, ale jak dla mnie 3 są na równie fantastycznym poziomie a jeden odstaje od nich zarówno poziomem sklejenia, jakością malowania jak i brudzingiem końcowym. Niestety nie dodatnio a ujemnie, choć nie twierdzę, że jest modelem złym, jednak przy takiej konkurencji...
Także:
1 miejsce Pudel kolegi undertow. Świetny model, początkowo myślałem, że malowanie będzie nietrafione bo wiadomo z czym kojarzy się ten czołg. A jednak kolega wyszedł obronna ręką a wręcz stworzył coś oryginalnego.
2 miejsce...i tu zagwostka straszna, oba modele są na niesłychanie wyrównanym i wysokim poziomie, a jednak przeważył kolor i przez to przykucie wzroku do niego. JaCkyl z Komatsu. Gratuluje efektu, widziałem na żywo i choć przed malowaniem byłem przeciwny malowaniu go na żółto to Jacek przekonał mnie wykonaniem, że to strzał w dziesiątkę!
3 miejsce cotlet i również Komatsu. Fantastyczny brudzing i techniki wykonania, które powinni uczyć się prawie wszyscy modelarze tego forum. Kolega wyżej napisał, że za dużo rdzy, jednak w moim odczuciu to jest takie błoto i rdzy tam niewiele. A jeżeli nawet to rdza to z całością komponuje się wyśmienicie. Jedynie ten kolor jest taki..."bezpciowy" jak mówił mój nauczyciel biologii w podstawówce. Zielony z tym brudzeniem zmiótłby konkurencje bez wątpienia Smile

Żałuję, że oba spychacze bez podstawki w postaci jakiegoś nasypu, dużo lepiej by to wyglądało. Nie mniej wszystkie trzy modele to istny kosmos technik modelarskich! Gratuluję wszystkim uczestnikom, szkoda tylko, że było ich niewielu.
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#4
Zagłosuję teraz, na początku, żeby moje głosy nie przeważyły w końcówce szali na którąś ze stron.
Głosuję tak, jakby mnie nie było w konkursie więc :
1. Pudel - Undertown
2. Komatsu - Cotlet
3. Zrinyi - Leon65z
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#5
1. Komatsu G-40 - JaCkyL
2. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
3. Komatsu G-40 - cotlet

Jak patrzę na wszystkie 4 modele to lękam się pokazywac moje wypociny. Smile Mimo to mam nadzieję, że w kolejnej edycji i ja wystartuję.
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#6
1. Komatsu G-40 - cotlet

2. Komatsu G-40 - JaCkyl

3. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
na macie: projekt X
Odpowiedz
#7
1. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow

2. Komatsu G-40 - cotlet

3. Komatsu G-40 - JaCkyl

Wszystkie modele prezentują najwyższy poziom, ale wiadomo trzeba coś zdecydować.
Dobra robota panowie.
Odpowiedz
#8

1. Komatsu G-40 - cotlet

2. Komatsu G-40 - JaCkyl

3. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
W pracowni:
Odpowiedz
#9
1. Pudel -  undertowa.
2. Komatsu - G-40 JaCkyl ex aequo z Komatsu - G-40 cotleta
3. Zrinyi - Leon65z

Dziękuję dobranoc.

Odpowiedz
#10
1. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
2. Komatsu G-40 - cotlet
3. Komatsu G-40 - JaCkyL
Odpowiedz
#11
Panowie wyprodukowali naprawdę piękne modele. Wybór bardzo ciężki, moje typy to:
1. undertow
2. cotlet
3. JaCkyL
Odpowiedz
#12
Wybór nie jest łatwy, jednak udało się  :wink:
A więc :
1 miejsce bez wątpienia undertow - widać ogrom pracy włożonej w model, a efekt końcowy jest piorunujący.
2 miejsce cotlet - Komatsu wykonany na bardzo wysokim poziomie, a sposób w jaki został ubrudzony wg mnie wygląda bardzo realistycznie.
3 miejsce Jackyl - tutaj miałem zagwostkę - czy drugie miejsce czy trzecie, w ostateczności zostało trzecie. Dlaczego ? W moim odczuciu model sprawia wrażenie bardziej "zabawki" - troszkę przesadzone to brudzenie/obicia, no i sam kolor... myślę, że jeśli byłby ciemniejszy to robiłby lepsze wrażenie. Mimo wszystko model mi się bardzo podoba.

Gratuluję Wam wspaniałych modeli.
Pozdrawiam, Misiek
Odpowiedz
#13
JaCkyl
undertow
leon65z
Nie ma cotleta na pudle, gdyż wyszedłem z założenia, że oddam swój głos na różne modele.
Ponieważ były dwa Komatsu długo mi zeszło na którego postawić. Oba wyglądają obłędnie. Dlaczego JaCkyl a nie Cotlet?
Proste, rzucałem monetą. Nie byłem sam w stanie się zdecydować. Mój wybór proszę traktować z lekkim przymrużeniem oka
gdyż na pancerce wcale się nie znam PDT_Armataz_01_16
Pozdrawiam
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#14
To i ja zagłosuję:
1. undertow
2. cotlet
3. JaCkyL
Odpowiedz
#15
Witam,

Modele są przepiękne! Wybór mega  trudny.  >Sad
Po głębszym zastanowieniu moje głosy rozdzielam w sposób następujący:

1. Cotlet,
2. Undertow,
3. Leon65z.
Odpowiedz
#16
Głos ode mnie:

1) cotlet
2) JaCkyL
3) leon65z
Sklejać każdy może, jedni lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi
Czasami człowiek musi
Inaczej się udusi
Odpowiedz
#17
Wybór naprawdę trudny!

1. Komatsu G-40 - cotlet

2. Komatsu G-40 - JaCkyl

3. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
Odpowiedz
#18
1. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
2. Komatsu G-40 - cotlet
3. Komatsu G-40 - JaCkyL
Odpowiedz
#19
Trudny wybór ale:

1. PzKpfw. V Panter Ausf. G "Pudel" - Undertow
2. Komatsu G-40                              - Cotlet
3. Komatsu G-40                              -Jackyl
Odpowiedz
#20
1. cotlet
2. JaCkyl
3. leon65z
Odpowiedz
#21
Skoro JaCkyL oddał głos, to ja też dla równowagi :mil11:

1. Komatsu G-40 - cotlet
2. Komatsu G-40 - JaCkyl
3. Zrinyi - leon65z
Odpowiedz
#22
1. Komatsu G-40 - cotlet
2. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
3. Komatsu G-40 - JaCkyl
PDT_Armataz_01_36
We will Remember Them...
Odpowiedz
#23
1. PzKpfw. V Panter Ausf. G "Pudel" - Undertow
2. Komatsu G-40  -Jackyl
3. Komatsu G-40  - Cotlet
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#24
1-  Zrinyi - leon65z
2-Komatsu- JaCkyL
3- Pudel - Undertow
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#25
To ja bym chciał tak :razz:

1. Komatsu G-40 - cotlet
2. PzKpfw. V Panther Ausf. G "Pudel" - undertow
3. Komatsu G-40 - JaCkyl

Wyszło tak jak Windir przepowie-chciał :roll: Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego - głosowanie Tuco 33 15,707 31-07-2017, 09:06
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Morski 2 - Głosowanie Tuco 49 14,412 16-07-2017, 09:58
Ostatni post: tomo11
  Samoloty z Szachownicą - GŁOSOWANIE Kroolo 48 17,216 20-01-2016, 04:21
Ostatni post: Nico
  Skrzydła Wielkiej Wojny II - Głosowanie cotlet 47 14,436 01-10-2015, 09:03
Ostatni post: Paweł O
  Wielki Konkurs Morski - głosowanie Tuco 79 28,810 12-07-2015, 10:00
Ostatni post: yogi
  Skrzydła Wielkiej Wojny - Głosowanie cotlet 62 21,438 24-08-2014, 11:47
Ostatni post: Piotr D.
  IV Konkurs Pancerny - ORLIK! kujot666 17 9,260 21-06-2012, 06:41
Ostatni post: kujot666
  IV odsłona konkursu ŚzK Taron78 0 3,080 16-04-2012, 06:16
Ostatni post: Taron78
  Spis uczestników IV Konkursu Pancernego - Orlik! kujot666 0 3,343 07-03-2012, 10:25
Ostatni post: kujot666
  Głosowanie na pierwszą trójkę III Konkursu Pancernego!!! kujot666 43 18,622 01-11-2010, 09:09
Ostatni post: kujot666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości