Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HMS Speedy - Modelarstwo Okrętowe numer specjalny 22
#1
Powitać

Przy okazji galerii Mulety pisałem, że na Mulecie moja przygoda z żaglowcami na pewno się nie skończy. Dziś słowo ciałem się stało - ukończyłem tytułowego Speedy`ego.
Model zacząłem kleić zaraz po ukazaniu się. Skusiła mnie ładna "drapieżna" sylwetka, poza tym uznałem, że stopień trudności będzie w sam raz dla takiego neofity jak ja ;-)
Rzeczywiście, model kleiło się bardzo przyjemnie - przynajmniej kadłub. Przyjemności skończyły się w momencie, kiedy trzeba było zamontować maszt wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza ;-) Przebrnąłem przez to głównie dzięki autorowi Speedy`ego - wszystko cierpliwie tłumaczył i podsyłał materiały. Powiem jedno - nie zna życia, kto nie wiązał linek dwiema pęsetami (manewrując przy tym między dziesiątkami innych linek) ;-)
Do modelu mam jeden główny zarzut - kiepski druk. Kolory są wyblakłe i mdłe. Czarne części w malowaniu czarno-białym (model ma dwie wersje "kamuflażu" - czarno-białe pasy i kolor naturalnego drewna) mają różne odcienie. Do ich retuszowania kolor czarny zdecydowanie się nie nadaje. Ja korzystałem z mieszanki tempr albo Pactry panzergrau. Pod względem jakości druku Speedy traci zwłaszcza w konfrontacji z wydanym w podobnym czasie Grosse Jachtem z WAKu - którego kolory są ładnie nasycone i żywe.

W modelu wykorzystałem bloczki drewniane, pojedyncze firmy Artesania Latina i podwójne/potrójne jakieś no name. Takielunek to zbieranina różnych nici i sznurków znalezionych w pasmanterii. Cienka czarna i biała to nici do skóry firmy Ariadna, reszta to szpulki bez nazwy.

Zapraszam do oglądania - koniecznie z odpowiednim tłem muzycznym ;-)

[Obrazek: Clipboard01.jpg] [Obrazek: Clipboard02.jpg] [Obrazek: Clipboard03.jpg]

[Obrazek: Clipboard04.jpg] [Obrazek: Clipboard05.jpg] [Obrazek: Clipboard06.jpg]

[Obrazek: Clipboard07.jpg] [Obrazek: Clipboard08.jpg] [Obrazek: Clipboard09.jpg]

[Obrazek: Clipboard10.jpg] [Obrazek: Clipboard11.jpg] [Obrazek: Clipboard12.jpg]

[Obrazek: Clipboard13.jpg] [Obrazek: Clipboard14.jpg] [Obrazek: Clipboard15.jpg]

[Obrazek: Clipboard16.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#2
Klasa . Mogę tylko podziwiać .
Pzdr
Odpowiedz
#3
Jako autor nie powinienem chwalić, więc pochwalę - pięknie, czysto i... po prostu pięknie:-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#4
Pomysł z podkładem doskonały PDT_Armataz_01_34

Sam model prezentuje się znakomicie Big Grin i mimo, że mały to efekt imponujący. Precyzja i czystość budzi respekt.
Żeby nie za dużo słodyczy to nadmienię, że następnym razem zapewnij trochę więcej światła Wink 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Świetna praca i z wielką przyjemnością się ogląda Smile
A z całym olinowaniem mógłbyś zawstydzić niejednego pająka  Big Grin
Czy żagle jeszcze dojdą do modelu?
Odpowiedz
#6
No właśnie, żagielków brakuje. Tak to cud miód!
Gratulacje!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#7
Piękna robota!
Mam ten model i także zwróciłem uwagę na kolory, zastanawiałem się czy takie nasycenie barw nie jest celowym zabiegiem autora/wydawcy - taka walorka. Ale to tylko gdybanie.
Super zdjęcia - jak dla mnie kolor tła to strzał w dziesiątkę - trochę "mroczno", ale ogląda się bardzo przyjemnie.
Duże gratulacje!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#8
Mistrzowska praca i wykonanie, a zdjęcia tylko to potwierdzają PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#9
Dziękuję, fajnie, że się podoba :-)
Żagli nie planuję robić. Chyba nie dałbym rady wcisnąć jeszcze między te wszystkie linki żagli i jeszcze dodatkowych linek ;-) Poza tym wg mnie żaglowce na podstawkach wyglądają trochę nienaturalnie z rozwiniętymi żaglami.

Tuco, nasycenie barw nie jest raczej celowym zabiegiem. Wydaje mi się, że Modelarstwo Okrętowe po prostu nie przykłada zbyt wielkiej wagi do jakości wydruku. Mam kilka wydanych przez nich modeli i praktycznie każdy wydrukowany jest co najwyżej przeciętnie.

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie miejsca ostatecznego postoju Speedy`ego ;-) Wyskoczyłem z kasy i kupiłem gablotkę. Powinna chronić przed kurzem zdecydowanie lepiej niż szafka/witrynka.

[Obrazek: DSC_0271.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#10
Witam
Chce zakupic HMS Speedy od tego wydawnictwa, w jakiej jest skali?
Odpowiedz
#11
Skala oczywiście jedyna słuszna 1:100 :-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#12
Świetnie. Czysto i dokładnie.
Odpowiedz
#13
Jeszcze raz Piotrze gratulacje, tym razem forumowe.
Zapewniam Wszystkich, że na żywo model wygląda fantastycznie i nie widać braków wydruku.
A oglądaliśmy go w Szczecinie dokładnie.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#14
A ja jeszcze raz dziękuję za docenienie mojego modelu :-)

[Obrazek: spee.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Samochód pancerny wz. 34; 1:25; KK nr specjalny 1/2022 - nowe zdjęcia Winek 15 1,467 04-11-2023, 07:04
Ostatni post: ZbiG
  [G]"Argentyński kaktus": Fiat G. 55B Centauro, Modelarstwo Kartonowe nr 46 stachooo 7 1,367 13-03-2023, 09:59
Ostatni post: yogi
  USS Choctaw (1863); 1:350; Modelarstwo Kartonowe kilek15 8 2,582 06-10-2021, 08:16
Ostatni post: kilek15
  HMS Speedy, Modelarstwo Okrętowe, 1:100 Tomasz K 9 3,141 05-08-2021, 07:42
Ostatni post: Lukee
  [G] 3/5 Planu "Worek" 1:200 czyli OORP Wilk, Ryś, Żbik Modelarstwo Okrętowe Bialy 7 2,608 08-06-2021, 05:41
Ostatni post: Winek
  [G] Straszne bliźniaki - OORP Dzik i Sokół 1:200 - Modelarstwo Okrętowe Bialy 8 3,003 15-06-2020, 08:19
Ostatni post: Bialy
  [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe zbin 14 11,355 29-04-2020, 07:17
Ostatni post: zbin
  [G] Biblioteka w Dębnie z wyd. Modelarstwo Nowotomyskie Krzysztof_NT 0 1,500 15-12-2019, 08:02
Ostatni post: Krzysztof_NT
  [G] HMS Fly - Modelarstwo Okrętowe 1:100 Piotr D. 10 4,174 19-08-2019, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] CSS Stonewall 1:350 wyd.Modelarstwo Kartonowe Seba77 8 3,772 11-04-2019, 05:20
Ostatni post: zizu82

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości