Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Negatoskop za małe pieniądze
#1
Pudełko z PEPCO, chyba kosztowało 3,5 z tego co pamiętam. Otwory wycięte dla chłodzenia (mimo, że świetlówka, ale strzeżonego itd...), świetlówki z Leroy, coś koło 50 za dwie (zależy od mocy jaka jest potrzebna) 
U mnie 2 x T5 6W 2700K.

[Obrazek: th_DSC_4443.jpg] [Obrazek: th_DSC_4444.jpg] [Obrazek: th_DSC_4445.jpg] [Obrazek: th_DSC_4446.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4447.jpg]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#2
Bo ostatni link nie działał, a edycja powodowała tylko zamieszanie:

[Obrazek: th_DSC_4447.jpg]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#3
Piękne Big Grin i jakie proste!

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Byłem przekonany, że widniał tu wpis, że taki negatoskop można zrobić ze skanera. Teraz go nie widzę  Huh
Może, starość. Trudno, nie będę z tym walczył.  Pozwolę sobie, w tym wątku wrzucić swoje rozwiązanie z czyjegoś pomysłu  Big Grin 
Tak się złożyło, że wszytko miałem w domu. Gdyby ktoś musiał zakupić potrzebne rzeczy, to mniej /więcej wygląda to tak:
-stary skaner na portalach aukcyjnych od 10 zł
-taśma z diodami led ok 20 zł
-zasilacz, złącze, pstryczek elektryczek ok 20 zł

Dawcą został skaner Epson

[Obrazek: 996_06_02_18_4_23_00.jpeg]

[Obrazek: 996_06_02_18_4_24_41.jpeg]

Zdjęcia elementów i ich specyfikacja. Tak jak już pisałem wykorzystałem to co miałem, może są ledy o lepszych lub innych parametrach. Niestety nie znam się na tym.

[Obrazek: 996_06_02_18_4_24_02.jpeg]

[Obrazek: 996_06_02_18_4_26_13.jpeg]

[Obrazek: 996_06_02_18_4_25_22.jpeg]

[Obrazek: 996_06_02_18_4_26_37.jpeg]

Ze skanera usunąłem tą ruchomą głowicę, abym mógł w obudowie umieścić gniazdo do zasilacza i włącznik.

[Obrazek: 996_06_02_18_4_27_13.jpeg]

Taśmę w miejscach zaznaczonych przecinamy je nożyczkami i przyklejamy. Diody led mają od spodu taśmę samoprzylepną. Lutujemy przewody aby je połączyć.

[Obrazek: 996_06_02_18_4_27_36.jpeg]

W obudowie zamontowane zostało gniazdo pod zasilacz i włącznik.

[Obrazek: 996_06_02_18_4_28_03.jpeg]

I gotowe, tak to wygląda

[Obrazek: 996_06_02_18_4_28_26.jpeg]

[Obrazek: 996_06_02_18_4_28_46.jpeg]

Czy potrzebny taki gadżet? To już zależy od Was. Ja zauważyłem, że dokładniej przenosiło mi się linie zgięcia własnie w ten sposób, niż na zasadzie przekłuwania kartki. Tylko dotychczas wykorzystywałem "dzień" i okno w domu.  Wink
Odpowiedz
#5
hehe, miałem już 5 skanerów , w żadnym szyba nie wytrzymała :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#6
Grzesiu, piękna robota!!!
Ja nie mogę się dalej zebrać bo korpus skanera już od roku się kurzy Smile

Darecki, nie strasz Wink
Odpowiedz
#7
Gregory, super pomysł i wykonanie  PDT_Armataz_01_34! Chyba wiem co zrobię z zepsutym skanerem, który zalega u mnie już od dłuższego czasu..  Big Grin
Odpowiedz
#8
Ja wykorzystuje kawałek pleksi 20x20cm   przykładam element pod światło a z drugiej strony  zaznaczam linię  gięcia ołówkiem, ale sam pomysł świetny
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reflektor w modelach czyli takie małe a cieszy. Grzegorz 8 6,285 29-08-2007, 09:08
Ostatni post: Dreedlord

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości