Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRZERWA W MODELARSTWIE
#26
Faktycznie wygląda to w wielu przypadkach podobnie mój przypadek nie odbiega od reszty. Modelarstwem zainteresowałem się w szkole w wieku 9 lat. Później nastąpiły czasy olbrzymiego zainteresowania lotnictwem.
Wiele godzin wagarów i podróży z Warszawy do Dęblina by oglądać samoloty.
Zwykle kończyło się na kilku godzinach podróży i nie zobaczeniu nawet jednej Iskry choć zdarzały się wyjątki.
Pasja do lotnictwa się powiększała zaczęło przekładać się to w coraz większym stopniu na modelarstwo i godziny spędzane przy modelach współczesnych samolotów bojowych zwykle kartonowych a w późniejszym czasie także plastikowych.
Miałem szczęście do modeli w tych trudnych czasach za sprawą mojej siostra. Wyszła za mąż za Francuza, który mieszkał w Szwajcarii i był właścicielem dużego sklepu modelarskiego, więc dość często otrzymywałem jakiś spory prezent do złożenia. Pasja rozwijała się przez okres szkoły podstawowej, średniej oraz studiów gdzie modelarstwo stało się nie tylko pasją ale przede wszystkim moją pracą dzięki której mogłem utrzymać się na studiach i pozwolić sobie na odrobinę luksusów.
Po studiach modelarstwem zajmowałem się jeszcze kilka lat, później nastała blisko 15 letnia przerwa i czas na rodzinę, codzienność i inną pasję wyścigi motocyklowe, które pochłonęły mnie całkowicie.
Ostatnio za sprawą przypadku i syna powróciłem do nożyczek i znów wpadałem na dobre ale nie mogę powiedzieć by był to powód do zmartwienia.
Odpowiedz
#27
Na szczęście u mnie jako takich przerw nie ma, oczywiście nie sklejam modelu za modelem głównie przez prace i inne hobby ale starem się coś tam poskładać zawsze. najwięcej sklejam w okresie zimowym ponieważ mam sporo wolnego od pracy PDT_Armataz_01_36  i tak od połowy grudnia 2014 roku do teraz siedzę na urlopie wiec sklejam dużo. Od grudnia do teraz mam złożone 3 modele a 4 jest w budowie. bywa że nad modelem siedzę i te 10 godzin na dobę,  po za tym zajmuje się jeszcze jednym projektem ale z tym to nie uwinę się raczej do końca tego roku PDT_Armataz_01_31
"jedyny łatwy dzień był wczoraj"
Odpowiedz
#28
A ja zrobiłem przerwę na czas nieokreślony z powodu braku pracy. Tym bardziej że jak coś nie wyjdzie, to nie chce mi się już kleić.
Odpowiedz
#29
I ja mam dłuuuuuugą przerwę w sklejaniu i sobie chwalę bo wypalenie przychodzi nagle i trzeba podładować akumulatory .
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#30
Oj sebuś,jeszcze niedawno trawiłeś Tempesta,a mówisz że masz przerwe.W tym wątku raczej chodzi o parę lat......miesięcy.Moja przerwa naprzykład trwała 20 lat,aż dzieci mi nie dorosły, i mogę znów się rozkoszować tym co lubię naj....  i wędkarstwem, w naprawdę wolnych chwilach.
Odpowiedz
#31
(11-04-2015, 11:00)seb545 link napisał(a): I ja mam dłuuuuuugą przerwę w sklejaniu i sobie chwalę bo wypalenie przychodzi nagle i trzeba podładować akumulatory .
A nie korciło Cię w tym ,,Parisie", aby coś polepić?
A miałeś może rowerek ze sobą...tam?
.... :ble:, a długo będziesz ładował te bateryjki?
Odpowiedz
#32
No dobrze kleję coś pancernego ale to całkiem przerobione będzie... ale sklejam z od skoku do skoku .
Po cichu ... Ci co widzieli cisza Wink ... Może galeria będzie. Na razie jestem zabiegany.
Na sklejanie nie było warunków.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#33
[Obrazek: 071.gif]
Odpowiedz
#34
Dlaczego się wraca ? Bo modelarstwo to nie wszystko, ale bez modelarstwa to wszystko ...ujjjjj
Odpowiedz
#35
(12-04-2015, 03:51)Wichura3 link napisał(a): Dlaczego się wraca ? Bo modelarstwo to nie wszystko, ale bez modelarstwa to wszystko ...ujjjjj
zabłysnął Smile
Odpowiedz
#36
:tank: :milgroup:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skala w modelarstwie kartonowym Arovist 6 6,212 25-07-2007, 03:18
Ostatni post: kujot666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości