Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TS-16 Grot, 1:33, GPM
#1
Witam w galerii niniejszego modelu samolotu. Autorami niniejszego opracowania są Rafał "AWOT" Ciesielski, oraz ja.
Jest to surówka, którą kleiłem celem wyłapania błędów, jak i wymyślenia nowych rozwiązań. Stąd gdzieniegdzie widoczne "kfiatki". Jako podstawkę użyłem nowość Sklej-
Model, czyli fragment płyty lotniska.

[Obrazek: tkgrt01.jpg] [Obrazek: tkgrt02.jpg] [Obrazek: tkgrt03.jpg] [Obrazek: tkgrt04.jpg] [Obrazek: tkgrt05.jpg] [Obrazek: tkgrt06.jpg] [Obrazek: tkgrt07.jpg]
[Obrazek: tkgrt08.jpg] [Obrazek: tkgrt09.jpg] [Obrazek: tkgrt10.jpg] [Obrazek: tkgrt11.jpg] [Obrazek: tkgrt12.jpg] [Obrazek: tkgrt13.jpg] [Obrazek: tkgrt14.jpg]

Ogólnie, ze względu na bryłę model wymaga skupienia nad pracą. Wymagająca jest część z kokpitem , którą proponuję wykonać w następujący sposób. Pierwsze, to polecam sklejenie ze sobą poszycia cz. A1-A8. Następnie wklejamy do środka ściany kokpitu cz.B33-B35. Po tym przystępujemy do montażu szkieletu z kokpitem, i wręgami z segmentu A8. Całość wsuwamy, i wklejamy do poszycia.

Kolejnym wyzwaniem jest wklejenie kabinki. Nie ma ona osobnych, dolnych ramek, tylko jest wklejana na styk do kadłuba. Od dołu kabinki, z wyjątkiem wiatrochronu, polecam zostawić sobie margines grubości jakieś 1 mm. Ponadto warto zrobić "ząbki" na krawędziach kokpitu ( na poniższy m zdjęciu zaznaczone na czerwono" ) aby kabinka miała swoje oparcie, które łatwo zamaskują ramki. Klejem pokrywamy miejsca łączenia w kadłubie:
[Obrazek: tkgrt15.jpg]

To tyle, zapraszam do oglądania.

--
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#2
Ładna maszyna bez dwóch zdań PDT_Armataz_01_34

Tomasz mam pytanie - z czystej ciekawości, czy planujecie jeszcze jakiś model z "Białą Czerwoną Szachownicą" ?
Dawno temu jak jeszcze interesowałem się lotnictwem, było wiele ciekawych projektów polskich inżynierów,
a moją uwagę przykuły szczególnie te konstrukcje:
- PZL 230 SKORPION ( ta wersja wydana przez FLY MODEL) oraz,
- IL KOBRA 2000
- IL PIRANIA

Wiem, że były tylko na "papierze" ale ich wygląd dla mnie był ponadczasowy i myślę, 
że są warte uwagi projektantów np. takich jak Wy  PDT_Armataz_01_34

Co o tym myślicie?
Odpowiedz
#3
No cóż...
Przyjdzie mi chyba zrezygnować z oglądania zdjęć na forach...
Dlaczego mam wyłączać filtry blokujące reklamy? Czy internet już rzeczywiście nie jest darmowy? Wkurza mnie zalew reklamowej szmiry i to, że zanim obejrzę zdjęcie muszę virtualnie odgrzebywać je spomiędzy śmieci. Całkiem jak w mojej skrzynce pocztowej Angry



Przy okazji... Dexter - czy możesz opracować instrukcję wstawiania i linkowania zdjęć jak obiecywałeś umieszczonych w forumowej Galerii?
Sama galeria świetna - już wykorzystuję - tylko miałem problem z dodawaniem linków do tekstu relacji, zawsze mi się rozjeżdżało i nie wiem co robiłem nie tak. Starałem się wklejać linki jak robiłem do tej pory z Imageshacka. Poza tym jak wykorzystałem funkcję seryjnego wstawiania zdjęć z mojego dysku to nie dało się zachować kolejności - w galerii zdjęcia wyświetlają się losowo...


Przepraszam Tomka za ten wtręt nie na temat...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Przeniosłem zdjęcia na nowy hosting. Powinno być OK.
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#5
Tomku ! Bardzo dziękuję Smile 

I gratuluję pięknie sklejonej surówki... PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
(12-06-2017, 10:01)Lukee napisał(a): .....
Przy okazji... Dexter - czy możesz opracować instrukcję wstawiania i linkowania zdjęć jak obiecywałeś umieszczonych w forumowej Galerii?
Sama galeria świetna - już wykorzystuję - tylko miałem problem z dodawaniem linków do tekstu relacji, zawsze mi się rozjeżdżało i nie wiem co robiłem nie tak. Starałem się wklejać linki jak robiłem do tej pory z Imageshacka. Poza tym jak wykorzystałem funkcję seryjnego wstawiania zdjęć z mojego dysku to nie dało się zachować kolejności - w galerii zdjęcia wyświetlają się losowo...
...
mam to na swojej krótkiej liście zadań Smile
Odpowiedz
#7
Dziękuję za wyróżnienie zdjęciem tygodnia.
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#8
Gratuluję pięknego modelu!
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#9
Gratuluję Tomku pomysłu i wykonania. Bardzo ładnie prezentuje się Twój model na podstawce jak również w oknie MODELU TYGODNIA.
Życzę kontynuacji polskiej kolekcji.
Co do kabinki - proponujesz mocowanie na ząbkach z poszycia, a czy może zrobić kilka ząbków w kabince i wpuścić w poszycie?
Kiedyś tego spróbowałem i efekt był pozytywny.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#10
Co do samego wykonania modelu to się nie wypowiadam bo jest OK.
Natomiast nie odpowiada mi sylwetka, wiem że nie ma zdjęć oryginału a tylko makiety, ale jedno z drugim niewiele ma wspólnego :-(
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości