Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[miniporadnik] Wstawianie zdjęć na forum
#1
Dzień dobry Smile

Postanowiłem zrobić krótki przewodnik o wrzucaniu zdjęć żeby wytrącić argument tym, którzy twierdzą że nie potrafią Big Grin . Dla większości z Was są to oczywiste oczywistości ale może znajdzie się kilka osób, które z tego skorzystają i zachęci ich to do dzielenia się swoimi pracami na forum.

Na chwilę obecną chyba najlepszym portalem do umieszczania zdjęć jest www.postimage.org - jest darmowy, nie atakuje reklamami, nie ma żadnych limitów - i na ilość i na jakość zdjęć dlatego wszystkie przykłady będą pokazywane właśnie na tej platformie. Proces rejestracji jest banalny i ogranicza się do przesłania swojego adresu email, na który zostaje wysłane hasło dostępu. Po zalogowaniu się, w prawym górnym rogu klikamy na ikonkę ludzika z nazwą naszego maila żeby przejść do ustawień, w których możemy ustawić własne, łatwiejsze do zapamiętania hasło jak i język jeśli domyślnie jest ustawiony angielski.

Albumy tworzymy wchodząc w odnośnik "Moje zdjęcia" w prawym górnym rogu. Zdjęcia wrzucane są domyślnie do głównego foleru dlatego warto jest założyć oddzielne galerie wpisując odpowiednią nazwę i klikając "Utwórz nową galerię"

[Obrazek: moje_albumy.png]

Jeśli chcemy wrzucić zdjęcie klikamy na napis "Postimage" lub ikonkę z chmurką "Prześlij", które znajdują się w lewym górnym rogu

W trzech rozwijalnych pozycjach możemy ustawić:

1. Galerię, do której zostanie przesłane zdjęcie.
2. Rozmiar zdjęcia - tu ustawiam 1600x1200 (21-inch monitor) - mimo, że moje zdjęcia domyślnie mają większą rozdzielczość (nie ustawiamy większej rozdzielczości dla zdjęć, które domyślnie są mniejsze - obraz straci na jakośći)
3. Czas ważności - "no expiration" oznacza że zdjęcia teoretycznie zostaną na zawsze.

Wybieramy zdjęcia. Możemy wybrać je hurtowo przytrzymując lewy klawisz Ctrl podczas klikania poszczególnych zdjęć. Klikamy "Otwórz"

[Obrazek: wrzucanie_zdj.png]

W oknie wyświetlą się linki do poszczególnych zdjęć zgodnie z kolejnością, w której wyświetlone są na dole. Rozwijamy drugą kolumnę i wybieramy spośród "Miniatura na forum"(miniaturka) i "Hotlink dla for" (pełny rozmiar) - adresy będą się zmieniać w zależności, którą opcję wybierzemy. 

[Obrazek: wrzucanie_zdj_2.png]

Drugą opcją na pozyskanie interesujących nas adresów jest wejście bezpośrednio w zdjęcie i rozwinięcie zakładki "Podziel się". W tym przypadku jest o tyle prościej, że klikając
na ikonkę dokumentów po prawej stronie link zostanie automatycznie skopiowany do schowka - wystarczy wkleić go na forum.

[Obrazek: wrzucanie_zdj_3.png]

Wrzucanie zdjęć na forum:

Po skopiowaniu linku czy to miniaturki, czy pełnego zdjęcia wystarczy wkleić je w wątku na forum. Zdjęcie pojawi się w edytorze. Jeżeli w trakcie pisania komuś to przeszkadza
może włączyć opcję "Pokaż źródło" - wyświetlą się wtedy linki do zdjęć. Jeszcze do niedawna tak wrzucane zdjęcia miały niechciane odnośniki reklamujące postimage, które bardzo 
ciężko było usunąć bez zaznaczania opcji pokazywania źródła strony. Teraz to już chyba bardziej ciekawostka.

[Obrazek: wrzucanie_zdj_4.png]

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#2
(14-06-2017, 08:44)Technick napisał(a): Na chwilę obecną chyba najlepszym portalem do umieszczania zdjęć jest www.postimage.org - jest darmowy, nie atakuje reklamami, nie ma żadnych limitów

Aktualnie korzystam z tego tzw. hostingu i rzeczywiście jest bardzo wygodny.
Nie ma cholernych reklam, zdjęcia wrzucane są od razu na stronę forum, więc się nie wczytują gdzieś tam na osobnej karcie, możliwość wyboru wielkości formatu zdjęcia.
Minusy:
- brak jakiegokolwiek edytora zdjęć
- brak tzw przewijania zdjęć (strzałeczki w bok) aby w oknie hostingu przeglądać zdjęcia.

Ów hosting dla mniej wymagających naprawdę polecam.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#3
Na szczęście absolutnie NIC z tego nie zrozumiałem. Argument nie został wytrącony otóż.
Wiec zostanie po staremu. Poza tem - wątpię, czy mogę się czymś pochwalić; moje domorosłe metody z "epoki kamienia rzucanego" przypominają raczej porady pana A. Słodowego i nikomu się nie przydadzą - chętnie zaś oglądam prace innych, Prawdziwych Modelarzy.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#4
Możemy też pokazać zdjęcie bez żadnych napisów w ten sposób:

[Obrazek: DSC_1039.jpg]

Po otwarciu zdjęcia klikamy na nie prawym przyciskiem myszki i wybieramy ,,Pokaż obraz''. Kopiujemy adres z paska na górze.
W wygenerowanym linku do miniatury zamieniamy pierwszy człon adresu (zaznaczony na czerwono) na ten skopiowany:

[url= https://s11.postimg.org/syjvh4cgj/DSC_1039.jpg ][i mg]https://s11.p ostimg.org/tbb9nauq7/DSC_1039.jpg[/img][/u rl]

Można tą metodę stosować także na innych hostingach.
Odpowiedz
#5
Żadnych reklam powiadasz?

Chyba dla zalogowanych użytkowników. Jak ja otwieram zdjęcia z tego serwisu to otoczone jest wianuszkiem reklam bardzo konkretnych Wink "rosyjskich" dam...

Kiedyś korzystałem z darmowego serwisu ale wkurzony ograniczeniami i reklamami postanowiłem, że wysupłam tę stówę na rok i opłacę serwis. Wygoda korzystania bezcenna! No i w razie awarii lub uszkodzenia zdjęć można je odzyskać oraz automatycznie naprawić linki.

Ale w zasadzie to wszystko nie ma sensu ponieważ Papermodels ma własny serwis zdjęć i naprawdę nie wiem czemu nikt z tego nie korzysta. Sam powoli wrzucam tutaj swoje modele. Na razie na zasadzie testu ale jak już opanuję to zamierzam wykorzystywać w pełni. Nie jest tak wygodny jak serwisy komercyjne ale myślę, że wszystko jest do opanowania.


Ale poradnik jak najbardziej potrzebny i wart przeczytania.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
(15-06-2017, 10:51)Lukee napisał(a): Ale w zasadzie to wszystko nie ma sensu ponieważ Papermodels ma własny serwis zdjęć i naprawdę nie wiem czemu nikt z tego nie korzysta. Sam powoli wrzucam tutaj swoje modele. 

Jakoś mi umknęło, ale to rzeczywiście chyba najlepsza metoda – tak samo jest na „kartonbau.de”. A „obrabiać" można swoje zdjęcia przed wysłaniem, jest mnóstwo programów do obróbki obrazów, w tym także darmowe.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#7
Ja osobiście korzystam już od wielu lat z IMGUR. wolny od badziewnych reklam, banalnie prosty w obsłudze. Obrazki można załądować z pliku,bezpośrednio z cache lub drag&drop.
Można się zarejestrować lub nie. Choć rejestracja pomaga, bo łatwiej potem odnaleść swoje obrazki.
Gdy się je już załaduje, wystarczy kliknąć i wybrać opcje wyświetlania. Ja zawsze postuje w oryginalnym rozmiarze, ale można używać miniaturek dowolnego kształtu i rozmiaru.

polecam.

Poradnik kolegi Technick jak zawsze z najwyższej półki: ]

[Obrazek: XsmwGMh.png]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#8
(15-06-2017, 10:51)Lukee napisał(a): Ale w zasadzie to wszystko nie ma sensu ponieważ Papermodels ma własny serwis zdjęć i naprawdę nie wiem czemu nikt z tego nie korzysta.

Jest gdzieś pokazane/opisane jak wrzucać zdjęcia na serwis Papermodels? Jak na razie nigdzie nic takiego nie znalazłem, a chętnie bym przetestował.
Odpowiedz
#9
Sam (tutaj) też jeszcze nie robiłem, dlatego próba,
Na samym dole odpowiedzi jest klawisz „nowy załącznik”  tam kliknąć „wybrać plik”, tzn. ze swojego komputera wybrać potrzebne zdjęcie. Nacisnąć „dodaj załącznik” i „wstaw do posta”. Wtedy w poście pokazuje się symbol (napis) zdjęcia, samo zdjęcie – gdy ten symbol się kliknie.
Czyli chyba coś nie tak zrobiłem... Kto się na tym zna?


.jpg   Bild_1.jpg (Rozmiar: 267.82 KB / Pobrań: 1,046)
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#10
(12-07-2017, 04:30)henkos napisał(a): Sam (tutaj) też jeszcze nie robiłem, dlatego próba,
Na samym dole odpowiedzi jest klawisz „nowy załącznik”  tam kliknąć „wybrać plik”, tzn. ze swojego komputera wybrać potrzebne zdjęcie. Nacisnąć „dodaj załącznik” i „wstaw do posta”. Wtedy w poście pokazuje się symbol (napis) zdjęcia, samo zdjęcie – gdy ten symbol się kliknie.
Czyli chyba coś nie tak zrobiłem... Kto się na tym zna?

Trzeba jeszcze wziąć skopiować link do zdjęcia, i dodać tagi
Kod:
[img] i [/img]

Przykładowo, dla załącznika z Twojego postu ("http://papermodels.pl/attachment.php?aid=101") klikam przycisk "Wstaw obrazek", wklejam, i potwierdzam.
Wyszło mi coś takiego:

[Obrazek: attachment.php?aid=101]

Może być także zmniejszony (poniżej do 250x250):

[Obrazek: attachment.php?aid=101]
Odpowiedz
#11
Dzięki!
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#12
Ponawiam pytanie o wstawianie zdjęć , czy mogę to zrobić bezpośrednio z komputera , czy najpierw muszę je umieszczać na jakiejś witrynie z fotkami i kopiować link?
Próbuję to zrobić poprzez "dodaj załącznik" , ale nic się nie dzieje , nie ma komunikatu "wstaw do posta "- zdjęcie sie nie pojawia, obraz tylko przeskakuje na początek posta i to wszystko.Poproszę o pomoc, dzięki.
Odpowiedz
#13
Kliknąć „Pomoc“ – ostatnie na górze po prawej stronie i tam „Dodawanie Galerii Użytkowników“ – tam jest wytłumaczone.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#14
Ale ja nie chce tworzyc galerii a tylko dodawać zdjęcia do relacji w poście.W pomocy jest dodawanie zdjeć do galerii , czy muszę mieć galerie aby dodawać zdjęcia pod opisem ? Przecież to powinno sie ładować z załącznika i tyle.
Przyznam że skomplikowane to .
Odpowiedz
#15
Kolego Dryf

Ja stary to zrozumiałem więc chyba to proste.
Aby wklejać swoje zdjęcia, musisz mieć swoją galerię, coś w rodzaju "witryny z fotkami" jak to nazywasz.
Możesz ją nazwać jako galeria ogólna, gdzie wrzucasz wszystko, w odróżnieniu od galerii celowych dotyczących konkretnych relacji czy gotowych modeli.
Później założysz kolejne galerie tzn. "witryny z fotkami".
Tam wrzucasz fotki a do postów linki.
Tak jest na tym Forum
Jeśli zamieszczasz zdjęcia na innych serwerach/witrynach (jak np. Fotosik) również musisz uzyskać link i wkleić go do postu.
Powodzenia.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#16
Halo Dryf,
nie można „załadować“ zdjęcia z folderu na twardym dysku własnego komputera bezpośrednio do korespondencji na forum, takie zdjęcie musisz najpierw zamieścić (uploadwać) na jakimś hostingu, np. Fotosik albo tak jak ja na Postimage (jesz bezpłatny). Tam po załadowaniu pokazuje się taki obrazek;
 
[Obrazek: foto-1.jpg]
 
Ten czerwoną strzałką zaznaczony gdy chcesz miniaturkę albo niebieska strzałka, gdy chcesz wstawić od razu duży obraz. Te adresy po prostu wpisujesz (kopiujesz) do tekstu twojego postu.
Albo korzystasz z hostingu naszego forum i robisz tak, jak opisane w „pomocy”. To ma tę zaletę, że tak adresowane zdjęcie będzie tak długo istniało, jak długo będzie istniało forum. Te z obych hostingów znikają, gdy coś z tymi hosingami się niedobrego dzieje.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#17
ja chyba wiem o co chodzi Dryf'owi, więc o to, że fotka, którą chcę wrzucić z automatu się ładuje na serwer/hosting/dysk strony a nie na jakieś galerie Wink 
bo to fakt jest, że te galerie, linki, miniaturki, to jednak już upierdliwe jest a mamy XXI wiek  Wink
Odpowiedz
#18
Nie znam się na tym, więc też napiszę; na wielu innych (niestety chyba tylko zagranicznych) forach można załadować zdjęcie z własnego twardego dysku bezpośredni na to forum i bezpośrednio do threadu, którego się chce – da się? - że sparafrazuję pewną reklamę - bez galerii, linków, miniaturek...
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przenosiny zdjęć z jednego serwisu na inny Lukee 0 2,094 12-02-2014, 12:16
Ostatni post: Lukee
  [Porada] Fotki z Photobucketa na forum Astra28 14 17,928 01-03-2013, 07:09
Ostatni post: MISIEK
  Jak wrzucić zdjęcia z Google Picasa na forum Picek 0 4,406 12-08-2009, 07:12
Ostatni post: Picek
  Wyświetlanie zdjęć z photobucket w pełnym ekranie kriss 1 3,326 07-01-2009, 09:22
Ostatni post: Ramm
  Zmiana rozmiarow zdjec dla leniwych. struna 2 3,131 03-12-2008, 02:24
Ostatni post: struna
  Fotki na forum. Kroolo 1 4,915 27-03-2007, 10:42
Ostatni post: Kroolo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości