Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200
#26
Nie rzucaj, nie rzucaj, kurde szkoda roboty miałeś tak ładnie wyprowadzony dziobek. Co prawda jak widać porównanie z nadbudówką, to rzeczywiście lepiej to wygląda, tak delikatniej.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#27
Nie chodzi o zmiany, ale ciągle mi się to nie podoba, ciągle jest jakoś nie tak i wciąż stoję w miejscu :-(
Chyba trzeba zacząć oklejać kadłub i wtedy jakoś to pójdzie .
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#28
Panie DARECKI! 
Pańskie motto powinno zobowiązywać! Niekoniecznie zaraz o ścianę... 
Przechodziłem to wiele razy i przekonałem się, iż dobrze jest odpocząć trochę od tego modelu - na przykład wziąć na warsztat jakiś lekki, łatwy i przyjemny temacik, przy którym odreagujesz nabyty stres. I - niekoniecznie musi być to jakiś kajak; może być to np latawiec.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#29
Ryjka troche szkoda, bardzo ładnie go wyprowadziłeś.
Wytrwałości życze: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#30
ZbiG-u, co racja to racja, trzeba zacząć model odpoczynkowy :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#31
U mnie na model odpoczynkowy trafiło IJN Akagi Wink
Odpowiedz
#32
Tomo wiem :-), raczej coś mniejszego mi chodzi po głowie :-)
Ja bym się nie porywał na Akagi , choć sam go zaprojektowałem, ale modelu już nie skończyłem.
Potem była przeprowadzka do innego mieszkania no i dziś kadłub leży w piwnicy a brakuje mu nadbudówki i uzbrojenia oraz łodzi.
Niestety mój Akagi jest w stanie agonalnym i nie będę już do niego wracał :-)

Co do Hiyody, nie przerywam całkowicie relacji, powoli będę dłubał jak mi wena przypłynie, no i robi się z tego relacja długa , a miała być szybka( jakieś 2 lata )
Dziś zaopatrzę się w impregnat do brystolu i okleję dzioba raz jeszcze, mam nadzieję że jakieś efekty w tygodniu wypłyną na forum :-)
Pozdrawiam Smile
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#33
No i bardzo ładnie. Big Grin
Widzisz można zacząć inaczej bez niepotrzebnych .....  i jest cacy. Cool
Już samo wzięcie do rąk lepszych dokładniejszych materiałów owocuje.

Dwa spostrzeżenia.
1. Nazwa okrętu to "Chiyoda" a nie "Hiodya" - to się zupełnie inaczej wypowiada u nich "ch" to jak nasze "cz". Nawet w linku ze zdjęciem który podałeś jest po zdjęciem poprawna nazwa.
2. Druga mała rzecz a może ucieszyć wielu. Poszycie burtowe robisz na styk z dennym tak? Ale ponieważ na dnie zrobiłeś oddzielne paski poszycia to może mógłbyś też zrobić opcjonalnie jeden pasek który zachodziłby jednocześnie na poszycie denne i na poszycie burtowe - pozwoliłby on na ukrycie niedokładności bądź szybsze sklejenie poszycia bez żmudnego docinania każdej oklejki co do 0,1 mm. Na pewno to będzie trochę upierdliwe bo oprócz koloru dna trzeba nałożyć camo ale będzie pomocne. Ot taka luźna sugestia.
Życzę powodzenia i wytrwałości.
Janisz
Nie ma modeli idealnych - takie trzeba zbudować samemu. Najlepiej od podstaw......
Odpowiedz
#34
Dokładniejsze to one są, ale niepełne :-)
Pomyślę nad tym pasem poszycia , to ciekawe rozwiązanie :-)
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#35
Panowie, zawieszam relację do końca września, muszę odpocząć od projektowania i trochę pokleić.
Zapraszam do mojej relacji z klejenia USS Yorktown(CV10), tutaj na forum.
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,350 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200 szebi 118 51,595 24-03-2024, 08:19
Ostatni post: Winek
  [R] Japoński opancerzony transporter piechoty Type 1 Ho-Ki, WAK 5/2011 Kapitan Marchewa 8 977 13-01-2024, 10:00
Ostatni post: Kapitan Marchewa
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 697 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,789 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,718 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości